× Do tohoto fóra nemůžete přispívat. Diskuse bude vždy přesměrována do příslušné sekce.

file Trénink na Véčka

Více
25. srp 2014 20:27 #13102 od Petr Semerák
Trénink na Véčka vytvořil uživatel Petr Semerák
Tak jsem si zkusil potrénovat na kategorii RCEV a stálo mně to letadlo :-(
Při sestupu z termiky nevydrželo křídlo....
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
25. srp 2014 20:39 - 25. srp 2014 21:03 #13104 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Trénink na Véčka
uffff, len sialeniec krkonošský nastoupá při tréninku RCEV 600m vysoko... tady se lítá obvykle na pracák 10 minut a ne na 2 hodiny... :silly: Škoda toho éra... :(
Poslední změna: 25. srp 2014 21:03 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. srp 2014 05:25 #13112 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Trénink na Véčka
tyjo tak to je blbe :( podle grafu jsi teda byl jako hustě vysoko, my létáme max 269m (pardon, vlastně 274m že p.Nehera :-DDDD) a už je to extra výška.

Ono to ale nevypadá na nějakou divočinu proč by mělo křídlo umřít. To jako jen tak prostě ruplo ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. srp 2014 06:54 #13115 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Trénink na Véčka
Samozřejmě tohle nikomu nepřeju, ale neodpustím si poznámku, že by možná neuškodilo trochu více opatrnosti. Když jsem se například ve finále v Bořeticích v jednom kole sunul do podobné "stratosféry", tak jsem prakticky už někdy od 4té minuty letěl na brzdách, abych se nedostal výše, je to vidět na grafu stoupak.cz/media/kunena/attachments/780/boretice2014finale.png a to byl vyhecovaný finálový let s letadlem skoro čtyři metry... Ve výsledku jsem se držel pod 500m a bylo to až dost.
Letět 600m se stopalcem a navíc v tréningu, kdy "o nic nejde" mi připadá poněkud "nerozvážné" i kdyby to skončilo dobře :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. srp 2014 07:06 #13118 od Petr Semerák
Odpověděl Petr Semerák pro téma Trénink na Véčka
No holt jsem si chtěl vyzkoušet, do jaké výšky je to letadlo ještě rozumně vidět. Ten problém při sestupu spočíval v tom, že jsem si vysunul brzdy při příliš velké rychlosti (ta se na tu dálku blbě odhaduje) a moment od vysunuté brzdy a křidélka zlomil křídlo v místě serva klapek - křídlo bylo zlomené dolů. Následný "let" byl jen otázkou dosažení co nejmenší rychlosti a odhadu, kam to dopadne. Našel jsem ho naštěstí rychle, bylo za lesem zapíchlé v zoraném poli. Škody nejsou fatální, zítra či pozítří zas poletí.
Resumé: stojina bude potřeba i na dolním nosníku. :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. srp 2014 07:11 #13120 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Trénink na Véčka
tak to je dobry, čekal jsem fatalku ... ať lítá :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. srp 2014 10:34 #13128 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Trénink na Véčka
Na tohle pozor - to, že butterfly dokáže "rozebrat" křídlo je holý fakt. V mém případě je to "hezky" vidět jak na Storku, tak na Scorpionu (oba hodně vylehčené), vysunutí butterfly na velké rychlosti pěkně zacvičí se vzepětím a v extrémní situaci by možná dopad vysunutí brzd mohl být i horší než vybírat plynule bez brzd...

No zřejmě to ještě dopadlo docela dobře :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. srp 2014 16:25 #13180 od Petr Semerák
Odpověděl Petr Semerák pro téma Trénink na Véčka
Tak po 2 dnech lepení už zase lítá.... :)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.528 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám