× Do tohoto fóra nemůžete přispívat. Diskuse bude vždy přesměrována do příslušné sekce.

file Kluby / individuální členstvi SMČR 2017

Více
05. říj 2016 17:07 #17555 od Alois Hrabáček
Aleši nic proti tobě nemám, předpokládám, že je to přátelská diskuze, ale z jakého titulu by mělo předsednictvo svazu zřizovat klub? Kdo bude předseda, jak se bude volit? Kdo povede pokladnu klubu, jak to bude s dotací třeba na MR které bys pořádal a další. Stávající předsednictvo má své povinnosti stanovené Stanovami. A kdo je ten někdo???? Ten někdo můžeš být i Ty!! :P

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. říj 2016 18:19 #17556 od Aleš Krátký
dobre tak tedy jinak :

ja jsem clen svazu, ty jsi clen svazu, predsednictvo je clen svazu : souhlasis ? vsichni jsme tedy clenove svazu.

a ted otazka, pozor : koho by melo trapit, ze v CR jsou lide, kteri chteji byt cleny svazu ale nemohou ? (musi byt cleny klubu).
Mi je to u pr*.
Tobe by to melo byt stejne
Ale predsednictvu (cili pro me laicky receno SVAZU) by to byt jedno nemelo.

ja si proste jen myslim, ze kdyz uz neco delam, tak to delam poradne, efektivne, a ve prospech nejen svuj, ale i vsech ostatnich. to je pro me definice funguji firmy / spolecnosti / sdruzeni / party lidi . a to ted nevidim.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. říj 2016 18:46 #17557 od Jiří Veselý
ZdrAVÍM.

Příteli, zbytečný útok. JIVE.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. říj 2016 07:10 #17560 od Alois Hrabáček
Aleši, máš špatný výklad. Svaz, to je sdružení spolků - klubů. Tam si členové volí předsednictvo a předsedu. Tito naši zástupci nás zastupují navenek, to znamená třeba s ministerstvem školství nebo financí, Aeroklubem ČR a dalšími. Předsednictvo ¨to je asi 7 lidí z různých klubů, kteří mimo jiné mají svoje povinnosti ve svých klubech.
Ale našel se jeden člen předsednictva který založil klub RC Mania (dle platné legislativy) a ten Ti umožní stát se členem, který zaplatí členský příspěvek po jeho zaplacení a vylepení známky do průkazky Klubu RC Mania můžeš poslat na svaz průkazku plus 250,- Kč a máš i Mezinárodní licenci. Jaká bude výše příspěvku, bude záležet na rozhodnutí členské schůze RC Mania.
Takto se můžeš stát členem i v jinných klubech, třeba v Litovli, Č. Třebové atd. O tom jsme již psali asi předevčírem.

Vše je vyřešeno???????????

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. říj 2016 08:00 #17561 od Aleš Krátký
Ale já tomu rozumím, to se nemusíš bát. Mi šlo jen o to, že se mohli (třeba jako Tomáš Ciniburk) postavit k věci čelem, a udělat klub pro nezařazené a stáhnout je k sobě. To, že je RCMania je fajn, ale je to Rcmania. Kdyby se třeba lépe domluvili, a pojmenovali to individuálové, tato diskuse by nebyla :)

Jde mi o princip. Když už prostě něco dělám (jsem v předsednictvu) tak jsem mohl hnout myší, a zaregistrovat klub pro tyto opuštěnce

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. říj 2016 13:13 - 06. říj 2016 13:21 #17563 od Petr Koláska
Po přelouskání všech 10 stránek jsem si řekl, že se taky vyslovím.

V globále chápu, co bylo předmětem otevření tohoto vlákna. Pro nás v Dinoklubu bylo a je členství v SMČR povinností z hlediska soutěžního působení. Tedy abychom měli známky a pojištění. Kvůli ničeho jiného tam nejsme. Pokud by soutěžní létání nebylo na tomto závislé, nevidím jediný důvod, proč se do SMČR registrovat. Dinoklub jsme zakládali právě kvůli tomu, abychom mohli soutěžit, když byl původní Paskov zrušen. Teď už se ovšem nikomu do další přeregistrace v souladu s novým NOZ nechce - důvodů zde bylo vyjmenováno dost a dost. To ale není chyba svazu, to je trochu celkově chyba systému.

Letiště jako takové funguje svaz nesvaz. Na to, abych domluvil partu lidí na brigádu nebo uspořádal akci fakt nepotřebuju nějaké papíry, kluby, členství a podobně. Ohledně pořádání oficiálních soutěží je tam opět povinnost členství kvůli pojistkám. Na nic jiného ale NEPOTŘEBUJU mít oficiální klub. Jestli soutěž pořádám já pod hlavičkou Dinoklub, klub SMČR nebo já pod hlavičkou Petr Koláska, člen SMČR už je bohužel jen o byrokracii, o ničem jiném. Jak již někdo tady napsal, akce pořádají lidi, ne "klub". Takové ty věci typu pravidelné členské schůze, povinné brigády... Trochu mi to připomíná doby, které i já ještě pamatuju... naštěstí už jsme jinde. Pokud bylo potřeba cokoliv ohledně letiště pořešit, pořešilo se to, a to i s lidmi, kteří vůbec s Dinoklubem nemají nic společného, ale zato toho mají dost společného s naším letištěm, modelařením, létáním.

Svaz by se měl zamyslet, jestli je onen mezičlánek modelář - klub - svaz nutný, jestli náhodou systém modelář - svaz nebude taky fungovat, a mnohdy i lépe.

Suma sumárum, pro mě a další "soutěžáky" z klubu by indivindi členství bylo naprosto ideální řešení. Na chod letiště svaz nebo existence papírového klubu vliv nemá. Takže to vypadá, že posílím spolu s dalšími Tomovu maniakální členskou základnu. Je to totiž aktuálně nejschůdnější řešení. Vlk se nažere a koza zůstane celá. Jen si tak říkám, co se bude dít, až bude mít MK RCMANIA dejme tomu (střelím) 2000 členů. To už je celkem slušná vyjednávací pozice, že? A já ji teda Tomovi přeju, on podle mě už ví, co s tím ;)

Jinak, ještě takové malé zamyšlení k těm "oficiálním" žebříčkům - kam se chodíte koukat na aktuální stav žebříčku? Já sem na Stoupák. Na svazových stránkách je totiž, pokud se nepletu, jen za minulý rok, naprosto aktuální paradoxně jen tady... Dále tuto myšlenku rozvíjejte dle svého vlastního uvážení...
Poslední změna: 06. říj 2016 13:21 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. říj 2016 15:16 #17564 od Jan Kubica
Ahoj vespolek,

řeším stejnou situaci, starý klub končí, ale to mě zase tak moc nepálí, vstoupím jinam.

Zarazilo mě, ale kolik lidí se tu strefuje do svazu. Mně je individuální členství dost proti srsti, není systémové. Když to vezmu odshora - FAI - Aeroklub - Svaz modelářů - kluby - jednotlivci. Fakt mi to nedává smysl, aby ve SMČR vedle sebe fungovaly kluby a jednotlivci. Smysl by dávalo, kdyby třeba svaz nějaký takový klub pro jednotlivce, co jim jde jen o licenci (patřím k nim) založil, ale zase si kladu otázku proč by to měl dělat a přidělávat si starosti. Mně ta pravidla přijdou nastavená dobře, chceš lítat oficiální soutěže? Vstup do klubu spadajícím pod svaz.

Hodně mi vadí jiná věc, jak tu zaznělo, pod svaz nemohou patřit kroužky a kluby zřizované někým jiným. To mi přijde úplně špatně, jaké modeláře potom svaz reprezentuje? Tady by se mělo nějaké řešení najít. Ale najít ho musí asi svaz, protože s nikým jiným se úřady a instituce bavit nebudou. Nedávno se tu řešilo, kdy a kde a kdo smí létat, nějak si nedovedu představit, že by se na ministerstvu bavili s "nějakým" předsedou modelářského klubu. A fakt nerad bych se dožil toho, že nějaký úřada cosi zakáže, a když bude svaz protestovat, bude odbyt s tím, že kvůli 100 lidem (nebo kolik jich tam zbude) se nic měnit nebude.

Že by se změnil zákon, to asi ne. Ale třeba by svaz mohl najít nějakou formulaci, jak si udržet i ty "odtržené nebo odpadlé" kluby, třeba jen ohledně sportovních aktivit a případného "zastupování" (třeba v CIAM FAI).

Honza

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. říj 2016 15:32 #17565 od Tomas Hruby
Ono taky to mnou zmíněné (některými diskutujícími takně přehlížené) usnesení konference SMČR o možnosti obnovení individuálního členství bylo primárně motivováno těmi problémy kolem DDM klubů atd, tohle fakt není žádná "Aleškova aktivita", kořeny jsou daleko závažnější...
Svaz samozřejmě nemůže za změnu legislativy v rámci NOZ, to mu ani nikdo nevyčítá. Problém je spíš v tom, že zřejmě dlouho nikomu nedocházely v plném rozsahu důsledky této změny a naopak některé věci, které se kolem toho místo snahy o řešení děly byly velmi zvláštní či přímo pitomé (doporučuji pročíst některé diskuse lodičkářů, kde to z řady důvodů bylo opravdu o řád vyhrocenější, u letadel je ve srovnání s nimi "pohoda a klídek").
Bude hodně zajímavé, co se ukáže na vývoji členské základny v roce 2017, mám blbé tušení, že to bude docela citelné.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. říj 2016 17:02 #17566 od Alois Hrabáček
Čau chlapci,
už jsem tady a čtu nové (nic nového) příspěvky ohledně individuálního členství. Ty co chtějí být členy SMČR a bude zrušen jejich klub z jakéhokoliv důvodu máte tu plno nabídek z jiných klubů a někdy i s výhodama. Tomáš Ciniburk jako člen předsednictva zřídil klub RC mania.
Postoupnost musí být dodržena Svaz, kluby odbornosí, kluby členů, člen. Takto je to nastaveno dle OZ. Svaz zastřešuje kluby a vystupuje jako zástupce organizovaných modelářů v pobočných spolcích z celé ČR. Vedení svazu není žádný spolek!!!! Takže nemůže mít žádné členy od toho jsou nižší stupně.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. říj 2016 17:19 #17567 od Jiří Veselý
Zdravím.

Tomáši, přihořívá. A co na to výrobci a prodejci? JIVE.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.312 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám