file REPREZENTACE F5J 2019

Více
07. led 2018 09:53 #19730 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma REPREZENTACE F5J 2019
Vydrž, právě to s Ivanem finalizujeme. Bude uvolněno téměř jistě příští týden. Přiznávám, že tady mám nepatrný skluz proti požadavkům SMČR, myslel jsem, že to má být do 15.1. jako žebříček a ono to mělo být do 5.1., ale skluz bude ve dnech jen jednociferný. I tak se ale omlouvám :-(

Předem mohu prozradit, že cestování skutečně bude méně než loni, to už je jisté ve všech variantách, o kterých se uvažuje.
Poděkovali: Pavel Svoboda

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. led 2018 20:40 - 07. led 2018 20:42 #19736 od Pavel Svoboda
Odpověděl Pavel Svoboda pro téma REPREZENTACE F5J 2019
OK, jen ještě aby bylo v možnostech normálního smrtelníka se na závod přihlásit ... třeba do Welheimu : - )

Alois Hrabáček napsal: Nevím proč jezdit do Německa na Eurotour 970 km od nás a ne do Dubnice nad Váhom 200 km nebo do Maďarska Matkó 485 km ale musí se jet do Szegedu 720 km? Nebylo by lepší kdyby se započítavali výsledky ze všech soutěž WC nebo Eurotour. Navíc na poslední závod EC ve Welheimu byl limit původně 40 startujících !!!
Možná i v česku, pokud by překonali lenost, by se dala uspořádat kvalitní soutěž třeba v Chomutově, kde se létali výborně F3J.


I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Poslední změna: 07. led 2018 20:42 uživatelem Pavel Svoboda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. led 2018 08:59 #19750 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma REPREZENTACE F5J 2019
Zdravím elektroletce v novém roce. Mám dotaz na trenéra: Kdy se zveřejní zápočtové soutěže na r. 2019? Už máš nějakou představu? Kalendář Eurocontestu je znám a je tam 25 soutěží, tak máš možnost vybrat jak mezinárodní tak české!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. led 2018 15:33 #19751 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma REPREZENTACE F5J 2019
Ahoj, už to bylo hotové někdy v úterý, ale na poslední chvíli jsme po konzultacích s dalšími lidmi navrhli jednu drobnou změnu. Tu si ještě chci před publikací nechat pro pořádek schválit od Ivana na pozici šéftrenéra, ať to má štábní kulturu.
Vydržte prosím, už je to opravdu o velmi krátké době.

V každám případě si můžete už teď napsat oba závody EC v ČR, MČR a pak ty dvě předem domluvené "domácí dvoudenky" - Hořice a prázdninový Lanškroun, o těchto pěti závodech není nejmenší spor a ve výběru budou v naprosto každém případě. K tomu se ještě přidá něco málo ze zahraničí, což se právě teď finálně potvrzuje.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. led 2018 09:19 #19753 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma REPREZENTACE F5J 2019
Českých dvoudenek asi víc nebude, ale 2 km za hranicemi máš Holíč a 20 km za hranicemi Dubnicu n. Váhem. V Maďarsku je v červnu Matkó Pusta od nás 480 km a začátkem září Rakousko (Oberpulsdorf). Cca 370 km. To jsou docela dobré lokality pro soutěžící na východ od Prahy. Pro ty na západě čech jsou výhodné soutěže v Německu. Tak nevím o čem přemýšlíš? Dej tam povinost odlétat 3 mezinárodní soutěže z kalendáře Eurocontestu kde bude víc jak 40 startujících a není co řešit.
Poděkovali: Pavel Svoboda

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. led 2018 23:12 #19755 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma REPREZENTACE F5J 2019

Tomas Hruby napsal: ...a pak ty dvě předem domluvené "domácí dvoudenky" - Hořice a prázdninový Lanškroun...

Těší mne, že naše soutěž byla nakonec do výběru zařazena, ale nebylo by vůbec špatné, kdybych se to dozvěděl dříve, než jen tak mezi řečí z této diskuze ;) .
Poděkovali: Pavel Svoboda

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. led 2018 07:55 #19756 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma REPREZENTACE F5J 2019
Pro Petra - prostě držím slovo, o uspořádání dvoudenky s tímto použitím jsme se přece loni bavili. Rýpnu si - mailoval jsem ti loni s tím dotazem a reagoval jsi, že to projednáš a pak se ozveš, ale už ses neozval. Já pak měl nějakou dobu úplně jiné starosti, tak jsem tě neurgoval, když jsem si pak tu akci našel v kalendáři, tak jsem to prostě bral za potvrzení toho, o čem jsme se bavili a zapsal to (to samé u Lojzy, tam také ta prázdninová dvoudenka vznikla po předchozí domluvě a v souladu s tím se zapsala).

Pro Lojzu - nejsem zastáncem výběru ve stylu "tři nejlepší ze všech dostupných soutěží", podle mne by měl zájemce o repre zalétat na určené soutěži s vysokým procentem úspěšnosti, ne že si toho objede co nejvíce a něco vyjde. V tomto směru si plně stojím za loňským modelem stanovení konkrétních akcí a pokládám ho za naprosto správný, pouze se upravuje výběr akcí, aby tam nebylo nic s problematickým přihlášením atd.

Klidně napíšu zbytek představy - aktuálně to vidím na celkem sedm zápočtovek, přičemž k výše uvedeným pěti bude ještě doplněn EC Szeged a EC Holíč.
Důvody asi jasné - Szeged sice dále, ale s zajímavým termínem, který naprosto s ničím nekoliduje a natahuje sezónu, Holíč má naopak termín horší (hned po MČR), ale zase je skvělý lokalitou jen dva kilometry za hranicemi. Myslím si, že tato sedmička by měla vyhovět všem, cestovní náklady podstatně menší než v loňském roce, obtížnost přitom velmi slušná (ani ryze domácí akce nebudou při očekávaném nárůstu F3J pilotů žádná selanka).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. led 2018 09:59 #19758 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma REPREZENTACE F5J 2019
Tomáši, závěr naší korespondence jak to popisuješ nebudu rozporovat, ale tehdy to pro mne vyznívalo spíš tak, že pro naši soutěž v nominačním seznamu už místo nebude. Možná jsem to jen špatně pochopil. Moji poznámku ber jen jako povzdech, že jsem se tu změnu stanoviska nedozvěděl jinak a dříve. Toť vše.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. led 2018 11:09 #19759 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma REPREZENTACE F5J 2019

Petr Dušek napsal: Tomáši, závěr naší korespondence jak to popisuješ nebudu rozporovat, ale tehdy to pro mne vyznívalo spíš tak, že pro naši soutěž v nominačním seznamu už místo nebude. Možná jsem to jen špatně pochopil. Moji poznámku ber jen jako povzdech, že jsem se tu změnu stanoviska nedozvěděl jinak a dříve. Toť vše.


Jak jsem výše psal, tak se nijak nezříkám svého "dílu odpovědnosti", já ke konci roku poněkud "odpadl", a proto jsem některé věci pak řešil dost pozdě. Ty jsi byl jen jedním z více případů, normálně bych tě určitě sám znovu ptal, ale tam už to spadlo do doby, kdy byl problém pro změnu u mne :-(
Jinak každopádně s akcí u vás počítám, povinnosti navíc z toho pro tebe vlastně žádné neplynou - standardní akce, kterou u vás děláte dobře vždy :-)

Pro všechny - fakticky mám svůj návrh potvrzen, platí těch sedm akcí, které si můžete odvodit z předchozích příspěvků. Odpoledne až budu u druhého počítače sem hodím formální znění tak, jak doslova šlo na svaz.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. led 2018 17:08 - 16. led 2018 17:11 #19764 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma REPREZENTACE F5J 2019
Tak tady to je:

Kritéria výběru reprezentace F5J pro rok 2019
Nominováni budou první tři soutěžící (plus tři náhradníci) podle nominačního žebříčku. Do žebříčku pro nominaci reprezentantů se započítávají tři nejlepší výsledky získané v roce 2018 na sedmi konkrétně vybraných nominačních soutěžích.
Systém hodnocení: procentuální body po základních kolech ve vztahu k vítězi základní části a bonifikace za umístění ve finále podle zvyklostí Eurocontest:
1.místo 3 body
2.místo 2 body
3.místo 1,5 bodu
4.místo 1 bod
5.místo 0,5 bodu

Alespoň jeden ze tří započtených výsledků musí být získaný na mezinárodní soutěži (v seznamu označeno jako EC).
Seznam nominačních soutěží platný k datu 15.1.2018

14.-15.4. EC Szeged
5.-6.5. SMČR Hořice
26.-27.5. EC Lanškroun
9.-10.6. EC Bořetice
30.6.-1.7. MČR Suché
7.7.-8.7. EC Holíč
28.-29.7. SMČR Lanškroun


Stručné doplňující zdůvodnění, jak bylo zasláno i na SMČR:
Způsob výběru reprezentantů pro MS2019 vychází z loňského postupu pro ME2018. Loňská kritéria se ve většině ohledů osvědčila - požadavek na zisk výsledku na konkrétně určených akcích a nikoli “kdykoli během sezóny” je správný, vhodná je i kombinace závodů Eurocontest a domácích.
Byly provedeny pouze drobné úpravy podle zkušeností a dále způsobené odlišnostmi letošní sezóny:

- Závodů je pouze sedm místo osmi s třemi započtenými, důvodem je zkrácení sezóny kvůli prvnímu oficiálnímu ME, během kterého je soutěží minimum a navíc by se jich reprezentanti a pomocníci nemohli účastnit.

- Z výběru odpadly závody v Německu, kde byly problémy s přihlašováním a navíc se muselo dost daleko cestovat.
- V roce 2017 se osvědčilo zařazení dvoudenních svazových závodů v Lomnici nad Popelkou, na letošní rok byly proto zařazeny hned dva domácí nominační závody tohoto typu (Hořice a Sázava)

- Jako zahraniční akce byly doplněny Szeged a Holíč. Akcí s vyššími nároky na cestování je EuroContest v Szegedu, tento závod se ale velice osvědčil svým brzkým termínem, prodlužujícím sezónu a nekolidujícím s žádnými domácími akcemi. EC v Holíči má pro změnu optimální lokalitu, termín tak dobrý není (hned po MČR), ale lokalita to kompenzuje.

- Vzhledem k potřebě navyknutí na mezinárodní konkurenci je požadováno, aby alespoň jeden započtený výsledek byl získán na jednom ze čtyř do nominace zařazených závodů Eurocontest.
Poslední změna: 16. led 2018 17:11 uživatelem Tomas Hruby.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.312 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám