file F5J - Asperatus

Více
27. lis 2018 11:39 - 27. lis 2018 11:44 #21107 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma F5J - Asperatus
Pan Zbyněk Nadrchal mě poprosil, jestli bych něco sem nenapsal o tomhle modelu. Tak jen pár reálných poznatků, nechci tu dělat nějaký blabla marketing.

Po prvním létání s jeho testovacím modelem cca před 3-mi týdny, jsem dospěl k názoru, že krom těžiště někde mezi 93-95mm (přilepili jsme 3 dvacetikoruny na čumák :-) ) je třeba ještě přizvednout spojky uší zkusmo na 7 stupňů, a zmenšit úhel seřízení.

Teď v neděli bylo už všechno ok, letadlo lítá naprosto v pohodě, s 1600g hmotností a ve větru 1-3m, při teplotě 4 stupně a zatažené obloze jsem si pěkně zalítal, a i termiku našel a vytočil. Kroužení i v pár metrech nad zemí je v pohodě, bez padání a naprosto stabilní. Kroužky umí i s totálně malým poloměrem.
Při tomhle seřízení termiku ukazuje hezky zřetelně...

Co bych na sezónu ještě určitě doplnil jsou - dovažování do větru (rozměry a uchycení balastu), a odlehčení kormidel. Jinak vše ok. Palec nahoru!

Jo a ty použitá serva, to je hrůza hrůz, tam je potřeba, aby si výrobce dal do modelu něco "normálního" ;)

Jsem zvědav na uhlíkovou verzi, tohle byl sklokompozit.
Poslední změna: 27. lis 2018 11:44 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.547 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Ads Elite footer

Weby přátel

dnz

Banner baterie

banner6

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám