file F5K - prezentace

Více
14. kvě 2018 13:38 #20324 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Pravidla FAI
Mel jsem to vic rozepsat, omlouvam se.
Ale je to hlasovani jen ze subkomise, cili navrhy pro plenum. Withdrawn = stazeno z jednani SUBkomise. Skutecne schvaleni nebo neschvaleni bude az v zapise z plena. Pokud vim, ten jeste neni.
Platnost az od 2019. Nejdriv.
Tak to zatim berte jen pro zajimavost.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. kvě 2018 13:46 #20325 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Pravidla FAI
Ta změna 5.5.11.8.1 není blbá, jde o to, že v F3J se musely hlídat týmy kvůli vlekařům, ale u F5J to objektivně nemá úplně smysl (mimo MS/ME) a navíc se k tomu pořadatelé stavěli různě což i ovlivňovalo výsledky. Sjednocení bych uvítal...

Moc ale nechápu ten návrh 5.5.11.2 , současné znění "Each competitor is allowed one helper. At a World Championship when a team manager is allowed, he is additionally permitted to help the competitor." mi totiž přijde fakticky úplně to samé, jako nová formulace :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. kvě 2018 15:06 #20327 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Pravidla FAI
Já to chápu tak, že je tam doplněn pomocník (asistent) TM, který může být k ruce eventuálně druhému členovi týmu, když letí spolu dva z týmu ve skupině.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. kvě 2018 16:31 #20328 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Pravidla FAI
Asi to je míněno takto, budeš mít pravdu.
Přiznám se, že teď z hlavy nevím, jak je v obecné sekci vůbec "pomocný TM" definován, vím že tam něco takového je, ale jelikož pro letošní ME tuto roli nemáme (jen já jako TM plus běžní pomocníci), tak jsem zrovna tuto funkci neřešil.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2018 10:31 #20998 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Pravidla FAI
O čem se debatuje v subkomisi F5 na FAI

Současné pořádání MS v kategoriích F5B a F5D je dost obtížné, protože nároky na organizaci obou tříd se hodně liší. Proto vzniknul návrh, aby se současně létaly kategorie F3D a F5D, v rámci jednoho MS. To je logické. Opatření by mělo by také přispět ke většímu zájmu o pořádání obou tříd F5.

Hodně vášnivou debatu vyvolal návrh na upřesnění pravidel tak, aby bylo pro ovládání modelu vyloučeno použití gyra. Jde o interpretaci odstavce
5.5.11.1.1.
… „The model aircraft must be controlled by the competitor on the ground, using radio control.
Any variation of geometry or area must be actuated at distance by radio control."
Mne se to zdá jednoznačné, ale všem ne.
Zatím je vice členů subkomise proti gyru a v tomto smyslu se bude příslušný návrh předkládat ke schválení.

Do diskuse se vložil i předseda CIAM, pan Konstantin Papadopoulos. Použití umělých stabilizačních prostředků považuje za tak závažnou změnu, že o jejich obecném použití se bude jednat až na úrovni předsednictva.

Na názor byl dotázán také guru Wurst. Gyra nepodporuje.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2018 10:40 #20999 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Pravidla FAI
Docela by mne zajímalo, jak to Papadopulos myslel - ony totiž právě v F5 sekci byly předloni umělé stabilizace výslovně povoleny (diskuse jsou jen kolem F5J, kde je v pravidlech ten citovaný bod, který je právě v rozporu s obecnými F5).
Takže "závažná změna" už proběhla, případná změna by byla naopak "změna zpět", nebo to možná myslel jako otevření tématu zcela obecně a ne jen u F5?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. lis 2018 09:19 #21088 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Pravidla FAI
Do nadchazejiciho zasedani předsednictva a tedy do agendy pro jarni zasedani plena jde ze subkomisen F5 navrh na striktni zakaz vsech pomucek automaticke stabilizace. Vcetne moznosti jakesi kontroly.
Je to v ramci upresneni, takze by to mohlo platit hned - o tom ale rozhodne az jarni plenum.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. pro 2018 09:26 #21116 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Pravidla FAI
Koordinator Svetoveho poharu Sorit Lazarkov poslal na subkomisi kompletni vysledky za letosni sezonu.
Obrovska gratulace. Pridejte se!
F5J je aktualne nejvetsi kategorie v ramci FAI. Soutezi WC se letos zucastnilo cca 600 pilotu.
Diky take Sotirovi a vsem poradatelum.
V desitce tri kluci ze Slovenska a dva ze Slovinska.

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. pro 2018 09:23 #21117 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Pravidla FAI
Důležité: Pro rok 2019 bylo nahlášeno cca 30 soutěží Světového poháru F5J. Podle základních pravidel by se měl SP organizovat jen v rocích, ve kterých se se NEkoná MS.
Na základě velkého zájmu ale byro rozhodlo, že SP bude i v příštím roku.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. pro 2018 07:47 #21122 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma Pravidla FAI
Zdravím Ivane.
Kde je celá výsledkovka SP?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.348 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám