file Pevná výška v roce 2018

Více
28. zář 2017 15:41 - 28. zář 2017 15:41 #19475 od Tomas Hruby
Faktická poznámka - například já jsem soutěží s výškovým spínačem letěl téměř jistě více než jste absolvovali v RCEP. Něco ještě před vznikem F5J jako FXJ a nadále pravidelně létám se spínačem zimní RCVN (další mimochodem příští týden).
Takže si vyprošuji ty řeči o tom, že kritizuji něco, o čem nevím nic, reálných zkušeností s tímto konceptem mám opravdu docela dost.

A víš, on je problém právě v té tvé poslední větě - tento koncept opravdu docela slušně funguje, pokud jde o "srandaakci", kterou všichni takto berou. V tomto je geniální to RCVN v Poříčí - ony to vůbec nejsou malé soutěže, celkem běžně přes 20 pilotů, jenže to všichni berou čistě jako zimní přípravu na sezónu, kde paralelně trénují piloti F3B, F3J i F5J a tak nikdo nic neřeší. Ale jakmile začneš pořádat normální soutěže, tak je jen otázkou času, kdy se začne někdo snažit opravdu o výsledek a v tu chvíli všechny problémy vyplavou na povrch.

Ale co už, z mých reakcí je celkem patrné, že beru tuto aktivitu jako fakt nad kterým se nemá smysl pohoršovat, až se to trochu doladí, tak určitě schvalování nijak bojkotovat nebudu. Jen si jaksi vyhrazuji právo sice kategorii podpořit, ale zároveň otevřeně napsat co si o tom myslím. A že se tím někdo cítí potrefený je jeho problém :-(
Last edit: 28. zář 2017 15:41 by Tomas Hruby.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. zář 2017 18:10 #19478 od Alois Hrabáček
Co je blbost od Ondry Matuly je O za start do větší výšky než 190 m! To měl lepší Pavel s penalizací nad 170 m třemi body!!! A to jsem ještě nepřečetl celá pravidla!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. dub 2018 17:10 #20218 od Pavel Hloušek
Tak su tady zas s RCVEM + RCEP = RCEP v.2018 :)

V neděli zahájíme u nás v Náměšti sezónu této nekategorie.
stoupak.cz/forum/souteze-v-roce-2018/126...ektry-rcep-29-4-2018

Seznam všech soutěží, bude jich letos 11, najdete díky Alešovi v kalendáři tady na Stoupáku a samozřejmě taky v kalendáři SMČR v sekci ostatní akce. Výsledkovky a žebříček bude k dohledání na www.rceo.eu Soutěžní lokality pro letošní sezónu budou Náměšť n/O, Ostrava, Uničov, Litovel a Lutín.

Pro čerstvé majitele Altisu bych doporučil přečíst si definici F5J výšky - nejde o výšku ve které vypne motor !!!
A také řádné odzkoušení jeho správné funkce. Obzvlášť pokud máte ovládání motoru vypínač + poťák, nebo jen poťák (plynulá regulace) tak si prověřte, zda po zapnutí motoru již na minimální otáčky dojde i k inicializaci výškoměru. Může se totiž stát, že při nastavení úzké šíře kanálu motoru a kalibraci reglu na tento rozsah, dojde k sepnutí výškoměru až při např. středních otáčkách. Potom by se mohlo stát, že přestože je Altis nastaven správně na 30 sec, bude motorový let delší, nebo třeba vůbec nedojde k jeho nové inicializaci (zůstane na něm vlastně zobrazena předchozí F5J výška) a to by byl problém. Co se týče nastavení Altisu, tak příklad nastavení je na konci pravidel stoupak.cz/media/kunena/attachments/8083/pravidlaRCEPv.2018.pdf

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.714 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

Banner baterie

banner6

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám