file Firmware pro RCEV

Více
14. dub 2014 11:11 - 14. dub 2014 11:15 #12187 od Aleš Krátký
Firmware pro RCEV vytvořil uživatel Aleš Krátký
Tak po krátké konzultaci s borci z Aerobtecu mám informaci, že bude k dispozici přímo FW pro RCEV. Bude tedy přednastaven jak má být, a nebude možno změnit tuto konfiguraci (stejně jako to je i F5J FW)

Očekával bych ho v krátké době.

Trenére, to bys měl řešit ty a ne já hromeš.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 14. dub 2014 11:15 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
14. dub 2014 15:11 #12191 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Firmware pro RCEV

Aleš Krátký napsal: Trenére, to bys měl řešit ty a ne já hromeš.

Trenér je myslím někde za hranicemi všedních dnů... ale pokud vím, tak pravidla s povoleným restartem nepsal trenér, takže ten zmatek v pravidlech jde spíš za jejich autorem (či spoluautory) ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. dub 2014 17:07 #12193 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re:Firmware pro RCEV
Petře to není zmatek, ale zamyslena funkcionalita

Odesláno z mého Lenovo A760 pomocí Tapatalk

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. dub 2014 18:37 - 14. dub 2014 19:24 #12195 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Re:Firmware pro RCEV
Co se týče funkcionality FW, sám zastávám názor, že FW by měl být naprosto identický s F5J, a tím by i odpadly jakékoliv dohady ohledně nastavení i kompatibility a schvalování...

A co se týče otázky kdo co by měl dělat, pokud má např. Krátký nadstandardní vztahy s Arerobtecem, tak myslím že je naprosto ok, když jim tedy bude přímo tlumočit jakékoliv dotazy, které se k němu z jeho okolí dostanou. Ke mně se tento podnět nedostal, neodlétala se letos zatím ještě ani jedna soutěž, tak je z mé pozice jaksi komplikované cokoliv podněcovat ve smyslu speciálního FW pro RCEV.
Pro běžného uživatele bude v této situaci u Aerobtecu V4 fajn, že s RCEV firmwarem si jednoduše zalítá s F5J letadlem v tréninkovém režimu s restartem motoru, i bez dalšího nutného přemýšlení...
Poslední změna: 14. dub 2014 19:24 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. dub 2014 20:24 #12198 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re:Firmware pro RCEV
Byl to spíše povzdech než výtka.

Ad restart / nerestart motoru. Aktuálně povolený je, a mou snahou je o co největší zjednodušení nastavení pro soutěžící. Osobně si myslím, že restart motoru je dobrá věc v pravidlech, přidává další možnost strategie do soutěže. Pokud se ale má (nejen má) myšlenka ukáže jako zcestná, rád svou chybu uznám a příští rok mohou být pravidla identická s F5J.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. dub 2014 14:31 - 15. dub 2014 14:50 #12204 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Re:Firmware pro RCEV
O "zcestnosti" této myšlenky jsem se opět přesvědčil asi před týdnem. Nemít možnost restartu motoru, půlka sezóny by pro mě byla ztracená, protože s vrakem letadla se lítat nedá a se záložním dvoumetrem to není úplně ideální. Ne vždy se dá po chybě pilotáže (což zpackaný rozpočet při návratu v zesilujícím poryvovém větru nepochybně je) přistát v klidu do pole o 200 metrů dále. Někdy je tam strom a ne jeden.... Ona pronikavost letadla na RCEV je trochu jinde než u F5J... Volba letadlo procezené skrz lesík vs. potupný návrat na motoru je myslím jasná....

pozn. - stalo se to při tréninku, kdy absolutně o nic nešlo, prostě jen silný poryv zastavil letadlo při původně správně spočítaném návratu... Takže argumenty "bez motoru by sis to nedovolil a dával si větší pozor", prosím, tentokráte ne ;)

Co se týče FW pro RCEV - proč ne, já v tom nevidím problém. "Schvalovat" není co, prostě musí být ve FW správně nastaveno asi 5 hodnot. Výškové vypnutí zakázáno, časové vypnutí 30 vteřin, F5J výška zapnuta, restart motoru povolen, restart soutěží zakázán. Co na tom chcete schvalovat? Přínos pro méně technicky zdatné piloty? Značný ;) . Takže proč ne.
Poslední změna: 15. dub 2014 14:50 uživatelem Petr Koláska.
Poděkovali: Aleš Krátký

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. dub 2014 15:12 #12205 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Firmware pro RCEV
Primárně jsem měl na mysli výhodu stejného firmware RCEV s F5J. Bohužel by to v současné době přineslo nemožnost restartu motoru. Říkám bohužel, protože sám patřím do skupiny, která obecně restart podporuje, a to i v F5J.
V tomhle případě by to bylo něco za něco... Jednoduchost nastavení výškoměru versus nemít restart... Snad bude v budoucnu dost tlaků v F5J na povolení restartu za cenu nuly za let...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. dub 2014 17:03 #12207 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Re:Firmware pro RCEV

Petr Koláska napsal:
pozn. - stalo se to při tréninku, kdy absolutně o nic nešlo, prostě jen silný poryv zastavil letadlo při původně správně spočítaném návratu...


Promiň, ale neodolám, i když kdo to nezná, nepochopí ;)
"Spočítaný to bylo správně, falíruje v tom akorát to násobení. Krát dvě to mělo bejt."

Mně je úplně fuk, jestli se bude lítat tak nebo onak, podstatné je, že v F5J je zakázaný (což mi ale pořád přijde jako lepší) a my vymýšlíme a hledáme cestičky, jak ten zákaz obejít, i za cenu vzniku problémů nových. Já jsem všemi deseti pro to, aby RCEV byla F5J se vším všudy, s výjimkou rozpětí, jinak se budeme pořád dohadovat, jestli je jedna věc povolená v jedné kategorii a zakázaná ve druhé (a dovedu si představit i diskvalifikaci, až někdo přijede na F5J s FW s restartem. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. dub 2014 19:33 #12208 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re:Firmware pro RCEV
Tak to ber z druhe strany : nikdo ti nezakazuje letat RCEV s FAI FW. To je druhy pohled na vec ....

ale chapu kde je ten rozpor, to ti zase rozumim neboj.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. dub 2014 06:05 - 16. dub 2014 06:45 #12213 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Re:Firmware pro RCEV
Jo, navrhuji sníst psy.... ;)

Ovšem tohle zase trochu nechápu já... že někdo přijede "omylem" na soutěž s FW z jiné kategorie..... to by taky mohl "omylem" přijet s letadlem z jiné kategorie.... já jsem teda sklerotik na entou, ale myslím, že správný FW jsem si schopen do výškoměru nahrát...a když ne, tak - nezlob se na mě - je to moje blbost, to nejde házet na pravidla. Když jsem jednou nechal doma omylem kufr s vysílačem, tak jsem to taky musel otočit a zajet pro něj...

Nikdo žádné cestičky, jak obejít zákazy nehledá, RCEV je jiná kategorie a takto jsou pravidla napsány.

Já myslím, že argumenty pro a proti restartu jsou jasné - pro je možná záchrana letadla, proti je uváděna hlavně možnost podvádění (což nechápu, protože znovuspuštění motoru vynuluje výškoměr a mám za let nulu. E-termika by se musela vyřešit jinak a tohle řešení nezastaví ani FW, kde bude zakázaný restart. Tak jako tak - je to podvod). Ovšem jestli teda chcete podvádět, tak prosím na soutěže nejezděte, chtělo by se mi z vás zvracet, a myslím nejen mě. Nechcete podvádět? Tak kde je problém? Jooo, že ti druzí chtějí. A kdo že jsou ti druzí? ...... Aneb vítejte ve české mentalitě - já nic, to ti ostatní.
Poslední změna: 16. dub 2014 06:45 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.517 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám