file RCEV ETALON XL

Více
14. lis 2016 09:11 #17639 od Rudolf Rada
Odpověděl Rudolf Rada pro téma Re:RCEV ETALON XL
Ahoj,
Etalon má doporučené těžiště dokonce až 75 mm od náběžky (viz. stránka z návodu o dva příspěvky výše). Nezbývá než zkoušet různá nastavení a ladit.
Na termiku jsem dával celou odtokovku dolů 2-3 mm.

"létat je tak snadné....ale padat je snažší"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. lis 2016 11:40 #17640 od Michal
Odpověděl Michal pro téma Re:RCEV ETALON XL
Páni tak to dělám asi něco špatně schválně to zkusím ještě jednou přemeřit a na vyvažovačku. Děkuji určitě vyzkouším nastvení, přecijen s větroněm létám prvně a nemám ponětí "jak se to má létat" rozhodně moc děkuji

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. bře 2017 21:11 #18242 od Roman
Odpověděl Roman pro téma RCEV ETALON XL
Dobrý den,

po dlouhé době (kvůli stěhování) se dostávám opět k Etalonovi. A pro jistotu se zeptám na instalaci motoru - mám gondolu z Vekora s již vlepenou přepážkou od p. Svobody, který ji přichystal pro AXI 2217/12. Jsou v ní 4 díry, ale jen 2 mi sedí na montážní přírubu (kříž) od AXI. V kříži je 8 děr, v přepažce jen 4. Na sebe mi pasují ale jen 2 (blíže ke středu). Stačí ty 2 na připevnění (tzn. 2 šrouby skrz přepážku a 2 ne) nebo raději mám vyvrtat nové díry? Přidávám raději i obrázky.

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. bře 2017 22:37 #18243 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma RCEV ETALON XL
Montážní kříž je určený pro obrácenou montáž motoru, do větroně s motorovou přepážkou vepředu kříž vůbec nepoužiješ. Díry v přepážce by měly pasovat přímo na díry v čele motoru.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. bře 2017 12:48 #18278 od Roman
Odpověděl Roman pro téma RCEV ETALON XL
Aha, dobré vědět. Díky.

Díry pasují na díry v čele motoru, ale jen dvě. Bylo mi to divné, v čele motoru jsou také 4 jako v přepážce. Motor se ale uchycuje jen na dvě, co pasují. Zbylé dvě jsou pro větší motory.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. úno 2019 20:53 - 05. bře 2019 10:49 #21347 od Miglosch
Odpověděl Miglosch pro téma RCEV ETALON XL
Ahoj Kluci,
uvažuju mezi Tilií a Etalonem XL a pořád se nemohu mezi nimi rozhodnout. LS dělá Etalony s profilem HN1033 a S4083 a není asi problém si u XL profil vybrat a chtěl bych se tedy vás závodníků zeptat, jaký se dá přímo očekávat letový rozdíl mezi těmito profily? S4083 už jsem měl, ale to HNko neznám. Díky moc za radu, Miloš

5.3.2019 EDIT: už v tom mám jasno a objednal jsem nakonec Etalona XL s HN1033. Povrchovku udělám oproti všem zvyklostem fólií. Obě dvě povrchové úpravy (lak a fólie) mají své pro i proti a u mne prostě ta folie vyhrála a nemyslím, že to bude horší éro, koneckonců většina modelů má hladký povrch, že :-)
Poslední změna: 05. bře 2019 10:49 uživatelem Miglosch.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.427 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám