× Všechny otevřené přihlášky jsou k dispocizici zde : stoupak.cz/souteze/kalendar-akci/prihlasky

times Update: Pozor F5J Plzen 17.6. 2017 je pro neúčast zrušena!!!!

Více
19. čen 2017 08:47 #19012 od Tomas Hruby
Ty debaty o repre jsou "zajímavé", ale popravdě ve spojení s tímto threadem poněkud mimo mísu. Znalí totiž moc dobře vědí, že Robert má podobné potíže déle, jedna soutěž F5J se rušila i loni, kdy žádný výběr repre nebyl a zrovna tak se musela zrušit pro nezájem i ryze národní soutěž RCEO.
Bohužel - problém je daleko hlubší, primárně to je o velmi nerovnoměrném rozložení pilotů se zájmem o soutěže po ČR v kombinaci s pramalou ochotou jezdit o kus dále u lidí z řekněme "národní skupiny". Výsledkem je, že normální národní soutěž elektroletů mimo středový trojúhelník Hořice-Paka-Lomnice má potíže prakticky vždy. Typicky u Plzně stačí, aby pár pilotů z Prahy či severu Čech bylo někde pryč (tentokrát třeba Novotní) anebo muselo řešit "nemodelářské věci" (tentokrát například já) a okamžitě počet padá pod kritickou hranici. Tohle je poměrně neřešitelné, bohužel :-( To samé je i v jiných kategoriích, viz třeba RCEN na konci května popsané na www.rcex.cz/?p=5338 - tam se sice akce odlétala, ale upřímně sportovní hodnota akce, kde jsou tři piloti, doplnění na čtyři jedním z pořadatelů také není úplně největší :-(
Strašně rád bych napsal něco pozitivního, ale obávám se, že o moc lépe nebude...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. čen 2017 09:18 #19016 od Jan Kubica
Tomáši, vykašli se na sport a ber soutěž jako společenskou událost. A vůbec, kolik je minimální počet pro uspořádání soutěže? Nebylo to 3?

A vůbec, mně to přijde jako bouře ve sklenici vody. Pro příště, pokud není minimální počet soutěžících přímo ve sportovním řádu, by asi nebylo od věci nějakou poznámku v podobném smyslu učinit přímo v propozicích. A to je tak jediné poučení ;-). H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. čen 2017 09:25 #19018 od Tomas Hruby
Podle sportovního řádu je minimum 3 lidi pro soutěž a 5 pro MČR. Ale...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. čen 2017 16:36 #19024 od Jan Kubica
Děkuji za upřesnění.

Ale co? Když stačí tři, tak stačí tři :-) H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. čen 2017 05:53 #19028 od Petr Cejnar
Tomášova odpověď je zavádějící. Ve Sportovním řádu SMČR je stanoven minimální počet soutěžících pro Mistrovství České republiky a to 5 soutěžících v dané kategorii. V dalším textu je uvedeno, v několika kategoriích, že v případě "VYHODNOCENÍ" musí být alespoň min. 3 soutěžící v jednotlivých věkových skupin. Jedná se o vyhodnocení NE učast.
V případě, že tak není, vyhodnocení podle věkových skupin se neprovádí. Jinak limit počtu soutěžících pro veřejné soutěže není stanoven.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. čen 2017 06:39 #19030 od Alois Hrabáček
Zdravím Petře. Když jsi už podal vysvětlení k počtu časoměřičů, tak ještě jeden dotaz? Jak je to se samoměřením na Mistrovství republiky? Má pořadatel právo tě k tomu nutit? Konkrétně v Nové Pace na F5J v loni udělali rozpis na tři lety v kole a potom nemáš čas se ani vychcat!!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. čen 2017 08:07 - 20. čen 2017 08:10 #19033 od Robert Jicha
Ahoj Tomáši,
nedá mi to abych nenapsal pohled pilota, který letos začal zase po letech lítat závody, zatím RCEV. Pokukuji po F5J pro další roky a mimo jiné i osm let pořádá soutěže různých elektro kategorií (RCEJ, RCEK, RCEV a F5J). Dělám to v místních podmínkách pro lokální (ČR) piloty. Neděláme si ambice o mezinárodní účast. Znáš naše letiště, ani by to nešlo. Nicméně pokud si chce nekdo udělat jako příchozí do této kategorie obrázek, jak to funguje je to pro něj ideální záležitost. Klid, pohoda, žádný tlak. Prostě "entry level" pro F5J.

Tohle vše jsi ale totálně "pohřbil" nominačním kriteriem, které piloty "nutí" procestovat půl evropy, aby se dostali na MČR. Jinými slovy, stvořil jsi pravidla a podmínky pro Top15 pilotů a ostatni tě nezajímají. Tím končí ale dalši příliv lidí do této kategorie. A to z řad soutěžících i organizátorů lokálních soutěží. Bez malých národních soutěží nikdo nepřijde. Sám jsi z tohoto podhoubí ale vyrostl. Tězko bys začal létat rovnou Eurotour bez národních soutěží. V té době ti byly ale tyto soutěže vhod. Zkus se podívat na celou věc jako celek a ne jen na to "svoje" zrníčko písku. Tenhle postup a přístup tyto kategorie dostane do situace F3J, F3B, F5B ..... Tam je to ve sádiu, že pilotů postupně ubívá a nová krev moc není. A proč asi? Nezlob se za upřímnost, ale z tohoto, dnes již běžného vývoje "po nás potopa" se mi chce zvracet .... Kde je nadhled? Starost o další generace soutěžících? Přemýslíš tímto směrem? Jako trenér bys měl!
Last edit: 20. čen 2017 08:10 by Robert Jicha.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. čen 2017 08:59 #19037 od Petr Cejnar
Ahoj Lojzíku,
využívám této možnosti a tímto si dovoluji ti popřát k tvému zítřejšímu svátku vše nejlepší a hlavně hodně zdraví. Též ti děkuji i za tvoji iniciativu při pořádání soutěží v letošním roce. Poděkuj i všem kamarádům z klubu, kteří ti pomáhají.
K tvému dotazu - asi jsi špatně četl, ale já mluvil-psal o soutěžících. Co se týče časoměřičů - je to trochu zamotané. Pravidla stryktně neurčují, zda musí pořadatel zajistit časoměřiče ano nebo ne.
Má se za to, že pořadatel, který se přihlásí k pořádání soutěže časoměřiče zajistí. Skutečná situace je však taková, že jsme vůbec rádi (obecně), že někdo soutěž (jakoukoliv) uspořádá. Jestli že, není v silách pořadatele zajistit patřičný počet časoměřičů, pak volí formu samoměření, případně doplněných o náhodné měření několika pověřenými časoměři. Na tuto skutečnost by mělo být upozorněno v propozicích k dané soutěži. Je pak na soutěžícím, zda se rozhodne soutěže zúčastnit nebo ne. Propozice na MČR by mělo schvalovat předsednictvo KLeM ČR. Pořadatelé měli termín na předložení do březnového zasedání předsednictva. Teprve nyní tj. v půli června se podařilo tak nějak vydolovat "nějaké" propizice a to jen z toho důvodu, abychom mohli poslat dotace na jejich uspořádání. Ze 26 mistrovství ještě po tomto datu 3 pořadatelé nedodali propozice. Závěr asi takový - pořadatel tě nemůže nutit aby jsi ty dělal časoměřiče. Ty jako soutěžící ale musíš si nějakého časoměřiče zajistit aby jsi předložil pořadateli svůj výsledek - nalétaný výkon. Jestli to bude oficiální časoměřič, tvůj nápověda nebo soupeř, kamarád je jedno. Jen zůstává otázka, zda ti někdo půjde měřit, když ty tuto službu neoplatíš. Ano je zde ještě jeden aspekt a to je to, když pořadatel v zájmu urychlení soutěže udělá 14 startovišť (!!!???) a pak je jasné, že nestíháš a nemáš čas ani na tu toaletu.
Ahoj Petr

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. čen 2017 11:31 #19040 od Karel Skoupý
jen poznámka k novým soutěžícím . já začal soutěžt až v 49 rocích a to v RCEV a F5J jelikož jsem narazil na kolegu při tréningu ( Nehera Petr ) a tem mi lanařil to vyzkoušet také nabídl olétaný stroj k odkupu bez toho bych se ani neodhodlal . Ale co chci říct na soutž je potřeba licenci a to někteří zájemci nechtějí podniknou jen protož si vyzkouší soutěžit návrh a je to čistě jen oje představa je nechat na národních soutěžích soutěžit neregistrované modeláře na zkoužku třeba i bez zaplacení startovného - samozřejmě bez zapsání v celkovém žebříčku. Třeba by to pomohlo s novou krví ?? Jinak já jezdím jen na soutěže unás a jednu v cizině -Holíč- a když si vezmete ,že je potřeba na nominaci minimálně čtyři soutěže z vypsaných tak se to dá také splnit samozřejmně bez nějaký velkých ambic . To je jen můj úsudek . Prostě chodit na soutěže jen pro zábavu , nepočítat že budu top . A časem nastane ta správná chvíle kdy se do toho zakousnete a u vám nestačí jen ten střed. Tak chlapi nic nevzdávat a udělat soutž třebajen pro kamarády z okolí jek to udelal jednou p.Nehera -- takzvaný Sídlištní přebor . Ahoj.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. čen 2017 11:48 #19041 od Robert Jicha
Ono to ma pár souvislostí, bez licence není pojištění atd. A jezdit stakilometry do zahraničí a platit startovné v desitkách euro prostě není způsob jak přitáhnout nové tváře pro ČR scénu. Ano jednotlivci se najdou, určitě. Ale opravdu jednotlivci ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.877 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

Banner baterie

banner6

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám