file Daidalos - dotazy ke stavbě

Více
02. zář 2013 21:20 - 02. zář 2013 21:22 #10547 od Miroslav Kopecký
Dostal se ke mne Daidalos 200 ve verzi s motýlem, ale protože je to kup z druhé nebo spíš třetí ruky, mám ho bez jakéhokoli stavebního návodu nebo popisu stavby. Než budu případně volat do ypsi, tak bych se rád pokusil nasbírat nějaké rozumy tady na fóru. Především - křídlo mého Daidala nemá rysku na planžetu, jak je popsáno na stránkách ypsi v článku o lepení křídla, ale v polovinách křídla jsou dva kruhové otvory (a za nimi předpokládám pouzdra :) ) a je k tomu uhlíková spojka (kulatina) o průměru 8 mm. Předpokládám tedy, že se jedná o variantu s děleným křídlem?
Druhý dotaz se týká umístění serv v křídle -přijdou tam, kde jsou na horním potahu vidět uhlíkové čtvercové výztuhy?
Pak bych se chtěl zeptat, jaký má být úhel motýla?
A konečně - dodávaná uhlíková trubka je ve "finální" délce a není jí třeba zkracovat, je to tak?
No a další dotaz je k osazení- mám jasno v motoru-model bude určený na RCEN, takže ho osadím motorem Dualsky 2826CA-18 s 980 ot/V, který mi tady leží a pohon bude tříčlánkem. Trochu míň jasno mám s reglem-rád bych tam dal jeden z těhle:
www.rc-levneji.cz/regulatory--es ... 5v-6a-yep/
www.rc-levneji.cz/regulatory--es ... c-4a-5-5v/
doufám, že 4A resp 5A SBEC by měl na 6 serv stačit?
No a úplně tápu u serv-do křídel bych rád tato:
www.hobbyking.com/hobbyking/store/__1096...ear_Micro_Servo.html
Mám je v obou křídlech k Magicovi a spokojenost (jen nevím, kde je koupit u nás, to asi neklapne), ale na motýla vůbec netuším, jaká serva dát.
Poslední změna: 02. zář 2013 21:22 uživatelem Miroslav Kopecký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
03. zář 2013 07:32 #10554 od Petr Dušek
Odkazy na regulátory nefungují, takže těžko posoudit. Pokud jde o serva, rozhodně tato nemůžu doporučit, tuto slepou uličku už jsem taky prošlápnul. Mám za to že nějaké starší série fungovaly, ale pak asi výrobce změnil dodavatele potenciometrů a začala se objevovat známá závada - při zatažení za výstupní hřídel se servo silně rozkmitá. Stejná serva prodával u nás Kostka jako HD-DSM44, projevovala se u nich stejná vada, teď už je myslím v nabídce nemá.
Na Daidala doporučuji osadit Dymondy D60 na klapky, D47 křidélka a OP. To je nejlevnější varianta, jedinou nevýhodou jsou plastové převody, které občas nevydrží. Pak už jsou už jen dražší varianty, buď 9mm Hyperion Atlas (jsou různé varianty podle převodů a rychlosti) nebo Graupner DES 427, nebo 428MG.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. zář 2013 07:38 #10555 od Miroslav Kopecký
Dík za upozornění na problém se servy. Odkazy na regly:
www.rc-levneji.cz/regulatory--esc-/vybor...0a-60a-sbec-4a-5-5v/
(v podstatě Mystery v jiném kabátě)
a
www.rc-levneji.cz/regulatory--esc-/spick...er-sbec-5-5v-6a-yep/

Ony by asi stračili i 30A varianty, ale tam je zase slabší BEC (3, resp 4 A)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. zář 2013 08:54 #10560 od Petr Dušek
Oba regly v pohodě, YEP je technickými parametry a možnostmi nastavení trochu výš, nevýhodou je zase větší rozměr, přeci jenom trup Daidala není nejprostornější...
Pokud vybíráš mezi levnými regly, tak já bych zvolil YEP 30A + k němu doporučuji koupit programovací kartu (při objednání přímo z HK ušetříš skoro polovinu proti tomu odkazovanému shopu).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. zář 2013 15:18 #10570 od Jiří Kotrba
Pro info ostatním : " křidélková " serva DSM 44 HD už sice Kostka v nabídce na e- shopu nemá
a tak jsem objednal 2ks " Novinka 2011 " typ DSP 44MG HD pro vnuka na E-Trener-a od
p.Reicharda ( je modifikovaný , dvojí vzepětí , štíhlejší profil a negativy) , ale představte si, že když jsem otevřel balíček , tak tam byly ( opět jako v r.2011 ) ty původní kvílející a jedno
dokonce cukalo ( šlo do koše ) opět ta samá DSM 44 a ne objednaná DSP 44MG ( viz eshop).Patří mi to , že jsem neobjednal ty Dymondy !
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. zář 2013 18:24 #10571 od Aleš Krátký
d60 a d47 jsou proste nejlepsi za ty penize. mam je v zavodnim daidalovi a nevycesal jsem je za rok ani jednou !

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. zář 2013 05:10 - 04. zář 2013 05:23 #10572 od Petr Koláska
Poměrem cena/výkon vychází Dymondy asi fakt nejlépe. Dvě sezóny bez problémů v Magicovi a teď půlka sezóny v Daidalovi 2,5m a zatím bez závad či očesání (chce to jen včas zavírat klapky :) ). Na dvouapůlku vím, že někteří dávají i silnější serva - pro jistotu, ale ty Dymondy to zatím v pohodě zvládají, případně v kovu, ale tam už jsme zase jinde s cenou - přeci jen, aby to nečouhalo, je 9mm tloušťky serva tak tak.

Co se týče ostatních dotazů:
Předpokládám tedy, že se jedná o variantu s děleným křídlem? Ano, přesně tak. Skladnější, ale o pár gramů těžší varianta.
Druhý dotaz se týká umístění serv v křídle -přijdou tam, kde jsou na horním potahu vidět uhlíkové čtvercové výztuhy? Rovněž správný odhad - přesně pod ně. Stačí si křídlo prosvítit, na spodní straně naznačit polohu těch čtverců a do této oblasti umístit serva.
Pak bych se chtěl zeptat, jaký má být úhel motýla? To záleží na vkusu každého soudruha, optimální úhel se udává 105-110°, ale vím o aplikacích 90° i 120°... Asi takhle - čím víc ho rozevřeš, tím tupější to bude na směrovku, a naopak. Ale držel bych se asi Martinem udávaných 105°.
A konečně - dodávaná uhlíková trubka je ve "finální" délce a není jí třeba zkracovat, je to tak? Podle návodu se doporučuje ji zkrátit (pokud je delší) na 115 cm (zkracování se provádí na té tenčí straně).

No a vše ostatní ti snad zodpoví návod přímo od Ypsi :) :
Poslední změna: 04. zář 2013 05:23 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. zář 2013 07:29 #10574 od Miroslav Kopecký
Díky všem za tipy a odpovědi. mezi tím jsem volal do ypsi a byl jsem nasměrovaný na návod ke stavbě, takže teď už se do toho jen pustit. Co se týká serv, tak holt to vypadá na ty Dymondy, i když po pročítání vlákna "Tenká serva do křídel" jsem myslel, že variant bude víc - asi se ukázalo, že všechno jsou to slepé cesty..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. zář 2013 07:53 #10575 od Tomas Hruby
Dymond je v pohodě, D60 přímou alternativu nemá, k D47 je pak "bratříček" X-31, ale cenově se neliší, tak je to celkem fuk.
Pak ty zmíněné Graupner DES, ale to spíš až od Daidala 250 atd., do menších daidalů to nemá cenu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. zář 2013 09:07 #10577 od Miroslav Kopecký
Ještě dotaz k Dymondům - našel jsem u Kostky dvě verze D47 a D47S. Cena stejná, ta S-ka mají uvedenou vyšší rychlost a menší tah

www.kostkamodelcentrum.cz/obchod.aspx?ka...tranka=0&polozek=288

www.kostkamodelcentrum.cz/obchod.aspx?ka...tranka=0&polozek=288

Předpokládám, že mluvíme o těch 47 a ne o 47S?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.472 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám