file Stavba F5j větroně

Více
11. úno 2017 17:55 #18040 od Martin Beseda
Martin Beseda replied the topic: Stavba F5j větroně
Na potah větroňů dlouhodobě používám folie Solarfilm a Solarfilm Lite. Chci dělat průhlednou vrchní stranu křídla, ale u solarfilmu není nikde v nabídce. Jenom ta Lite. Tu mám a používám ji na ocasní plochy. Dát ji na celé křídlo mám strach, nejenom kvůli tloušťce, ale hlavně pro její náchylnosti na zničení při nažehlování. Jedině co jsem našel průhledného je Oracover. Ten ale neznám a netuším jakou má plošnou hmotnost a vlastnosti. Můžu jí použít? Kolik váží?

Please Přihlásit se or Vytvořit účet to join the conversation.

Více
13. úno 2017 06:27 #18045 od Tomáš Hlavinka
Tomáš Hlavinka replied the topic: Stavba F5j větroně
Zde jsou hmotnosti různých potahových materiálů:
www.kolmanl.info/index.php?show=POTAHOVACKY

Čirý Oracover občas používám i na VOP F1E, je to nejlehčí z řady Oracover a mnohem pevnější než Oralight. Barevné transparentní jsou těžší a plná sytá barva úplně nejtěžší. Rozsah gramáže je velký. Oracover se prý snad vyráběl v Chropyni u Kroměříže...

Oralight není moc odolný, Maxa má ocas potažený tímto materiálem. Už 2x jsem opravoval propíchnutou SOP od tvrdšího stébla trávy.

Please Přihlásit se or Vytvořit účet to join the conversation.

Více
13. úno 2017 07:24 #18046 od Karel Skoupý
Karel Skoupý replied the topic: Stavba F5j větroně

Please Přihlásit se or Vytvořit účet to join the conversation.

Více
12. srp 2017 16:10 #19227 od Martin Beseda
Martin Beseda replied the topic: Stavba F5j větroně
Před pár týdny jsem měl to "štěstí" potkat se na závodech s jediným sloupem na ploše. Po nárazu se mi letadlo rozpadlo na jednotlivé kusy. Ale přesto se vlastně téměř nic nestalo. Jenom zásek v křídle a zlomené spojky. Právě ty spojky, jsou důvod, proč to všechno píšu a taky to, že potom se rozvedla debata s několika lidmi o pevnosti mého konstrukčního modelu.
Aniž bych při navrhování o tom jenom tušil, za žádné větší škody vděčím těm spojkám. Jde o plnou, celouhlíkovou spojku nastojato, 6x8mm. Dělanou s přesností +/- 0,01mm. V pouzdře, (se stejnou toleranci) které je uvnitř nosníku. Spojky drží jenom podtlakem, který při vsouvání vzniká. Nijak jinak křídlo nezajišťuji, nelepím. A díky tomu se náraz přenesl do spojek, které se rozlomily, křídlo rozpadlo, ale nijak jinak nepoškodilo.
Proto mi několik 7,5°spojek chybí, tak jsem dnes jednu laminoval,
Tady: mvano.rajce.idnes.cz/Siri/#spojka1.jpg

Please Přihlásit se or Vytvořit účet to join the conversation.

Vygenerováno za 0.545 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

Banner baterie

banner6

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám