file Držák serv 3D tiskem

Více
25. led 2015 17:18 #14306 od Tomas Hruby
Držák serv 3D tiskem vytvořil uživatel Tomas Hruby
Tak mě popadl zase jednou "dobrý nápad" a ze stavebnice jsem zbastlil 3D tiskárnu Rebel II. Výsledkem jsou mimo jiné celkem slibně vypadající držáky serv pro F5J - zde MKS6100. Návrh můj nápad, 3D model podle něj vytvořil Martin.
Docela spokojenost, teď ještě musíme nakreslit DS245H a k osazení dalšího Storka bude vše pohromadě :-)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
25. led 2015 17:23 #14307 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Držák serv 3D tiskem
To vypadá skvěle...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. led 2015 18:12 #14310 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Držák serv 3D tiskem
Hodně dobré... v této technologii je mnoho skvělých uplatnění a toto je jedna z nich. gratulace Tome.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. led 2015 19:17 #14311 od Tomáš Hlavinka
Tome jaká by byla cena a hmotnost takového držáku na 6100 - klidně do SZ?
Jinak z čeho to budeš napájet? Já totiž pořád řeším jestli do 6100 pustit 5,5V z Talonu nebo koupit Edge/Ice a nastavit předepsaných 5,0V

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. led 2015 21:10 #14313 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Držák serv 3D tiskem
Tak postupně...
Nejprve napájení - já použiju 5,5V, protože v křídle je to prostě OK (úbytek) a v trupu asi 6100 mít nebudu, na VOP asi bude "velká" F3150 a na SOP dám starší MKS450, které je totožné rozměry s 6100, ale je o něco slabší, zároveň ale na napájení míň citlivé. Ono by se to asi sneslo i v trupu, ale tam už je to na úvahu.

Hmotnost je 1,95g (mělo by to být přesné, váhu mám slušnou), ale ještě přibydou šroubky a asi nějaký třmen přes servo. I když zrovna u 6100 by asi stačil šroubek s lehce protáhlou podložkou, sedí fakt ze všech stran díky té kostce co má vedle páky. Podle šroubů a provedení třmenu může být celek 2,5 - 3g.

Materiál je ABS, celkem by to po zdrsnění mělo jít lepit, navíc ty 4 díry dole jsou vyloženě míněny proto, aby jimi protekl epoxyd pro lepší spoj, ne na šrouby (taky kam by se to v F5J šroubovalo).

Cenu jsem nijak nekalkuloval, materiálově je to skoro zadarmo (jednotky korun), ale doba tisku je poměrně dlouhá a tak to sežere nějaký čas. Musím otestovat "sériovost", jak to vyjde při tisku více kusů najednou, obecně si myslím, že reálná cena se dá hodit kolem 30 korun za kus (při víceméně nekomerční výrobě, pokud by to někdo chtěl prodávat se vším všudy, tak bych mu nevyčítal ani o trochu víc).
Jinak ale ještě to není zcela kompletní. Kus na fotce sice beru za hotový a na návrhu ani nastavení tisku nic měnit nebudu, ale Martin to ještě musí mirrorovat aby byl i párový kus na druhou stranu a pak asi vytiskneme nejaký třmen nahoru přes servo, do kterého půjdou šrouby. Ten třmen asi není nutný, fakt to tam sedí a asi by stačila trochu protáhlá podložka přes patku, ale nicméně ho uděláme. Vidím to na příští víkend, pak se klidně můžeme pobavit.

Jak jsem psal na začátku, dále ještě vznikne držák na KST245H - www.horejsi.cz/Pages/DetailProdukt.aspx?objcislo=2494 , které chci do křidélek.
Další typy spíš zatím nepočítám, tohle dělám pro sebe, žádná konkurence servorahmen.de se nechystá :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. led 2015 09:07 #14316 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Držák serv 3D tiskem
Ještě poznámka k napájení MKS6100 - už existují i v HV verzi! Viz www.hyperflight.co.uk/products.asp?code=...vo-10mm-10g-3-4kg-cm , v ČR to asi ještě nikdo nemá, ale je to otázka času. Osobně si myslím, že model, na který skládám osazení teď, bude asi poslední klasicky napájený, u příštího předpokládám plně HV komponenty a patrně i překopu pohon na dvoučlánek, takže by se napájelo přímo z pohonné baterie bez BEC.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. led 2015 10:18 #14317 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Držák serv 3D tiskem
Moje reseni, které mam ted na Supre, nechci vnucovat:
Kridelka: Atlas 095 - uz asi 5 let.
Brzdy KST 135 (u Atlasu odchazely převodovky)
Ocas: ted 2x KST 245H (podle toho, co doporucuji na Maxu i Supru, by to mělo stacit).
Dal jsem tam Talon 35. Zatím mam ovšem jen 2 starty. To počasí je i na mne moc.

Kdybych sel do HV, urcite bych pouzil externi BEC, který bych napajel se servisaku pohonne. Funguje, overeno.
Proc se starat i další baterku 2S?

O 6100HV uz jsem nekde před casem psal,ale o 6100 co mame není moc zajem, tak jsme do toho nesli. Nybyl by problém.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. led 2015 10:50 #14318 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Držák serv 3D tiskem
Ad HV - já to myslel tak, že když se vezme motor optimalizovaný na 2S LiPOL, tak se pak bude vše napájet bez BECu z pohonné baterky, samostatná LiPOL pro RC mě samozřejmě nenapadla :-)

Ad serva -na křidélka F5J v pohodě stačí 9g serva, celou sezónu jsem létal s DS09AMD a nebyl ani náznak problému. Do nového modelu tam dám KST245H, za úvahu by stály i nové KST X08.
Na klapky to chce při snaze o minimum hmotnosti MKS6100, ale tam může být na místě si nechat rezervu a použít serva větší. Nicméně s 6100 na klapkách létalo loni více lidí a jde to.

9g servo stačí v pohodě i na SOP, opět mám reálně ověřeno DS09AMD. Naproti tomu u plovoucí VOP jako má Stork i Supra bych nad tím docela rozjímal a i když můj připravovaný model bude "hodně lehký", tak tady možná vyměknu a nechám tam F3150, což je extrémně spolehlivé servo.

Ad prodej - máš teď 6100 za asi nejlepší cenu, sám jsem tam dvě bral a uvažuji o dalších dvou. Je tu ale asi problém v tom, že tohle servo mimo F5J speciály moc lidí nepoužije a těch zase mezi lidmi není tolik. S 6100HV by to bylo asi podobné, pokud je vezmeš a budeš mít podobnou cenu v relaci k zahraničním cenám jako u klasické 6100, tak ti mohu závazně slíbit, že vezmu minimálně 4 hned, ale problém je, že celkově se jich asi neprodá víc než několik desítek...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. led 2015 14:54 #14323 od Cenda
Odpověděl Cenda pro téma Držák serv 3D tiskem
Kdo umí ten umí....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. led 2015 18:36 #14333 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Držák serv 3D tiskem
Tak to máme pro MKS6100 kompletní - levý i pravý držák a případně třmen pro upevnění (jak jsem psal dříve, nebude až tak nutný). Pokud by někdo chtěl, tak těch 30 korun za kus je reálných. Tak ještě ty KST245H a asi i Futaba S3150 a tím budu mít serva z krku :-)

Přílohy:
Poděkovali: Vladislav Plichta

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.539 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám