file Jeti DC-16 a signál - kontrola nad modelem

Více
23. říj 2017 20:22 - 23. říj 2017 20:23 #19591 od Robert Jicha
Ahoj, jednoznacme bych vynechal napajeni pres Altis. Je to vice nez doporucene. Do Altisu staci signal. Jinak je to ale zahada.
Poslední změna: 23. říj 2017 20:23 uživatelem Robert Jicha.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. říj 2017 21:02 #19592 od Martin Beseda
Pro tyhle záhady, se mi někdy moc nechce do vzduchu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. říj 2017 21:18 #19593 od Robert Jicha

Martin Beseda napsal: Pro tyhle záhady, se mi někdy moc nechce do vzduchu.


Tomu rozumim. Zazival jsem si tohle s Frsky. Tady to bud byla totalni nahoda/shoda okolnosti, nebo neco technickeho. Uz delsi dobu se snazim vyhnout obloukem vsemu "cinskemu". Oni soudruzi sice dobre kopiruji, ale nemysli u toho. Pravda stoji to vic, ale citim se lip :-) Zahadu muze vyrabet ciste nahodou i regulator. Pokud se to stalo pouze jednou a neni mozne to nasimulovat, tak bych to asi neresil a lital. Nicmene rozumim pocitu nejistoty ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2017 06:42 #19594 od Tomas Hruby

Robert Jicha napsal: Ahoj, jednoznacme bych vynechal napajeni pres Altis. Je to vice nez doporucene. Do Altisu staci signal. Jinak je to ale zahada.


No standardní postup je, že napájení přes Altis jde, ale zároveň jdou kolem něj ještě nezávisle vodiče plus/minus (bez signálu) do dalšího konektoru na RX - tím se přívod napájení zdvojí.


Jinak k tomu "zahlcení" - podstatné je, že by dobře řešený systém opravdu neměl nikam chaoticky ujet servy, buď zůstane v poslední poloze anebo po chvíli aktivuje failsafe. Určitě by se ale nemělo při rušení dít nějaké chaotické cukání serv, jak bylo známé u klasiky na 35MHz, k tomu opravdu není důvod. O tom, zda se dá či nedá systém na 2,4GHz zarušit bych si dovolil lehce polemizovat, v reálu se děje ledacos, ale určitě by si neměl začít "vymýšlet"...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2017 14:26 #19595 od Pavel Hloušek
U Futaby ( fasst ) jsem si před pár lety zahltil přijímač kamerou na éru. Zapomněl sem vypnout wifi na kameře (gopro). Éro poslouchalo tak 100 m od vysílače, potom se serva včetně ot. motoru přestavily kamsi, už nevím jestli sem tam měl nastavenej failsafe, a tam držely. Zahltit to teda myslím jde, ale zdroj rušení byl v tomhle případě kousek od přijímače.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. říj 2017 08:17 #19597 od Ivan Horejsi
Na nasich strankach v oddilu "Clanky" jsou velmi zajimave texty o spojeni na 2,4GHz a o servech. Autorem je Ing. Cerny.
Pro mne to bylo a je mimoradne zajimave a prinosne cteni.
Poděkovali: Robert Jicha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. led 2018 08:49 #19781 od Martin Beseda
Mám další zvláštní problém. Chci do nového modelu použít serva Corona DS-843MG. Ale většina při rychlém přechodu z jedné do druhé krajní polohy, po puštění kniplu, začnou kmitat a to v celém rozsahu výchylky. To kmitání trvá několik zákmitů, nebo až do doby než znovu šáhnu na knipl. KST-čka mi to nedělají a dělají to jenom serva křidélek, vztlakové jsou v klidu. Výstupy pro výškovku a směrovku jsem zatím nezkoušel.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. led 2018 14:59 #19782 od Martin Beseda
Nedalo mi to a zkouším dál. 8 serv jsem z becu regulátoru (5,5V) napojil na stařičkou FC-18 na 40 Mhz. Tam všechny serva funkovali perfektně. Trápil jsem to celkem 0,5 hodiny a asi 10 minut jeli na servotestu té Futaby. Zahřáli se ale fugovali správně.
Prokmitávali pouze serva napojené na výstup Jetiho přijímače (2,4GHz) na křidélka. Pokud jsem ty samé serva připojil na výstupy vztlkových klapek, nic se nedělo a vše bylo v pořádku. To mně trochu mate.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. led 2018 15:28 #19783 od Martin Falticko
Zkus změnit výstupní periodu v přijímači na 17-20ms.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. led 2018 15:39 #19784 od Martin Beseda
Smím se zeptat kde a jak se to dělá? Jelikož ani netuším o čem píšeš, tak do podobných operací se pouštím nerad.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.262 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám