file serva a problémy s nimi

Více
02. bře 2018 09:43 #19918 od Jiří Kotrba
Odpověděl Jiří Kotrba pro téma serva a problémy s nimi
Jedná se pravděpodobně o regl. YEP , které jsou z výroby nastaveny na program " HELI ".
Když si koupíte regl u Rc Servis ( p.Hnízdil / I. Hnízdo ) , tak regl YEP Vám naprogramuje v "ACRO "
a stačí říct, že chcete nastavit větroň / sklopka / brzda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. bře 2018 13:43 #19919 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma serva a problémy s nimi
Regulátor je naprogramovaný a v tomto případě několikrát, stejným způsobem, přeprogramovaný. Kalibrace plynu udělána na 100% výchylek. Stejně tak výškoměr. Manuály od všech součástí modelu, (vysílače, přijímače, regulátoru, výškoměru) mám na stole a jedu opravdu podle nich.
Program Heli (výchozí), motor jenom pomalu rozjíždí. Mně to ale někdy nejde zapnout a naopak někdy nijak vypnout. Všechny regulátory, výškoměry a modely ve vysílači, mám dělané stejně.

Více
02. bře 2018 14:39 #19920 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma serva a problémy s nimi
Tak teda asi některá z komponent v tomto modelu bude vadná. Je potřeba najít která. To nemůže být složité.

Pro začátek bych vyřadil z cesty výškoměr a zkusil přijímač-regl-motor s úplně základním ACRO programem ve vysílači, jestli motor normálně reaguje na plyn.

Jestli máš k reglu programovací kartu, tak zkus napsat jak máš který parametr nastaven.

Další možný test - k motorovému výstupu z přijímače připoj Jetibox a změř jaké impulzy ti z toho lezou při vypnutém/zapnutém plynu.

Více
02. bře 2018 15:06 #19921 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma serva a problémy s nimi
Jeti box nemám. Jinak jsem vylučovací metodou vyměnil všechny součásti modelu a na nic nepřišel. Zkoušel jsem použít zcela nový i kopírovaný program z jiného modelu. Vyzkoušel jsem všechny možné kombinace jednotlivých, funkčních součástí jiných modelů. Tady to nefungovalo.

Více
02. bře 2018 15:25 #19922 od Petr Dušek
Když nemáš jetibox, tak aspoň co ukazuje servomonitor na vysílači při zapnutém/vypnutém motoru. Měl by ukazovat -100% / +100%

Více
05. bře 2018 12:25 #19929 od Martin Bečvář
Pokud používáš brzdu tak u YEP musíš spravně zkalibrovat rozsah plynu.
Ve vysílači nastavit rozsah plynu 10-100% (-80 do +100)
zkalibrovat regulátor
a vysílači nastavit zpět rozsah plynu 0-100% (-100 do +100)

Pokud myslíš že máš vše správně a zlobí to pak jedině klasický postup.

Resetuj regulátor do výchozího nastavení, založ čistý nový obyčejný model ve vysílači a nabinduj přijímač.
Zkontroluj veškeré mechanické propojení (kabely konektory)
Nastav YEP regulátor, hlavně startup speed - plane fast, brake - hard, a kalibrace viz výše.

to musí fungovat :-)

Více
05. bře 2018 13:08 #19930 od Jiří Kotrba
Odpověděl Jiří Kotrba pro téma serva a problémy s nimi
A to vše Ti naprogramuje v RC Servis zcela zdarma u všech YEP pan Zdeněk Hnízdil ( Ig.Hnízdo ).

Více
05. bře 2018 14:22 #19931 od Pavel Hloušek

Martin Bečvář napsal: Resetuj regulátor do výchozího nastavení

Jak se to dělá? Zrovna bojuju s nastavením reg. Přes kartu nastavím, zkontroluju, vše ok a když to vypnu a znova zapnu, tak tam to nastavení není. Jede si to v heli módu. Párkrát už sem to dělal, mám jich víc a bez problémů, teď je něco jinak a nevím co. dík

Více
05. bře 2018 14:46 #19932 od Petr Dušek
Při programování musíš nastavení každého řádku (který chceš změnit) potvrdit Enter tlačítkem. Jinak to máš jen rozsvícené na kartě ale neuložené v reglu.

Tovární reset je tak snadný, že se to mnoha lidem povede k veliké radosti na soutěži pár sekund před startem aniž by o to stáli ;) .
Na vysílači dáš plný plyn, zapneš napájení, regl (resp. motor) začne pípat, odpojíš napájení. Hotovo

Více
05. bře 2018 15:25 #19933 od Pavel Hloušek
Samo že to odentruju, jak sem psal, když to po nastavení obou stránek znova projedu, tak to tam je. Když ale odpojím napájení a znovu připojím, tak to zmizí a jede to v tom heli módu.
Jinak pokud zapneš napájení s plným plynem, tak stačí zase v klidu odpojit napájení a nic se nestane. To už sem párkrát nechtěně vyzkoušel :) K tomu aby ses dostal do programovacího módu musíš ještě po tom zapnutí s plným plynem stáhnout plyn. Já ale myslel, že je řeč o nějakým jiným resetu. Du bádat, snad na to do jara dojdu :)

Vygenerováno za 0.929 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Ads Elite footer

Weby přátel

dnz

Banner baterie

banner6

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám