file Měření polohy těžiště moderně

Více
21. čen 2018 15:04 #20516 od Martin Beseda

Tomas Hruby napsal: Ad trup - cca 42mm šířka, úpravou dosedacích ploch by to šlo natáhnout skoro na 50mm.

ÁÁÁ škoda. Potřebuji 55mm :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. čen 2018 15:14 - 21. čen 2018 15:19 #20517 od Tomas Hruby
Večer se ti podívám, jeden kus ještě budu tisknout, tak by se dal udělat větší, ale tohle neslibuji (určitě ne do MČR).

EDIT - tak to vidím hned, byl by jeden hotový model o 2cm širší a 1,5cm vyšší, to by ti stačilo. Asi zkusím pro srovnání vytisknout, ale v první vlně to fakt neudělám, sorry :-(
Poslední změna: 21. čen 2018 15:19 uživatelem Tomas Hruby.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. čen 2018 15:50 #20525 od Martin Beseda
Byl bych rád, kdyby se to povedlo...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. čen 2018 08:13 - 24. čen 2018 08:32 #20527 od Tomas Hruby
Zrovna teď ty větší držáky tisknu, ještě dnes dám fotku srovnání velikosti. Jak rychle ale dojde vše ke kompletaci fakt netuším, viz výše.

Jinak poznámka k OLED - opět jsem se utvrdil v tom, že "cool vzhled" není vše, podařilo se mi totiž jeden OLED zlikvidovat mechanicky způsobem, který by se mohl stát i v provozu. Trochu jsem upravil uchycení do váhy, takže se riziko výrazně zmenšilo, ale fakt se mi více líbí "klasika 16x2", ta je prakticky nezničitelná.
Na okraj - s tímhle bojoval i Aerobtec u Altisů, první série V4 občas po ráně odešla, museli dost zapracovat na fixaci displeje. Už to mají delší dobu vyřešeno, ale taky jim to dalo zabrat. No nic, výtisky už nachystané OLED takto dodělám s vylepšeními podle zkušeností, v praxi to bude nejspíš OK, ale případné další kusy vidím spíš na klasiku.

Pro ilustraci fotka, jak to vzniká :-)
Přílohy:
Poslední změna: 24. čen 2018 08:32 uživatelem Tomas Hruby.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. čen 2018 18:08 #20530 od Tomas Hruby
Tady je srovnání velikosti "standard F5J" a "maxi"... Těch 71mm nebrat doslova, trochu se to zmenší o držáky křídla, odhaduji ale, že minimálně cca 66mm šířky to dá - tam by se mohl vejít i YURI :-)

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. čen 2018 18:34 #20531 od Martin Beseda
Pana Tomáše Hrubého musím opravit. Je to Siri. Čte se to stejně jak píše. Jo a Tome, zrova kreslím výkresy na "Siri Panya". Jestli poznáš co to znamená. Nápovědu jsem ti už někdy jednou dal... ;-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. čen 2018 07:25 #20534 od Alois Hrabáček
Tomáši věřím, že jednu váhu děláš pro mně?:). Domluvíme se v pátek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. čen 2018 16:48 - 25. čen 2018 20:32 #20537 od Tomas Hruby
Tak zrovna o tobě Lojzo teď slyším v této souvislosti poprvé, ale beru na vědomí :-)
Jinak je to skutečně o tom, jak co dojde, zrovna v pondělí mi dorazily díly na rozpracování dalšího kusu, ale jako na potvoru nic k "dokompletaci" už rozdělaných, takže se mi zatím nedaří frontu posunout :-( Jistá šance tu ještě je i do MČR, ale zvolna klesá, do Holíče pak je šance značná.
Poslední změna: 25. čen 2018 20:32 uživatelem Tomas Hruby.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. čen 2018 19:39 #20539 od Martin Veleba
Tomáši, tak jsem měřil a s hrůzou zjistil, že i Stork 8 má trup širší, tj 44 mm. Stork 6 je dokonce skoro na 50 mm. Bylo by možno mě udělat tu váhu širší jak děláš pro Martina Besedu, a tu moji původní přenechat Lojzovi ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. čen 2018 20:31 #20540 od Tomas Hruby
Stork 8 se vejde (vyloženě natěsno, ale vejde - ověřeno). Že ale starý Stork 4 či 6 bude problém mne už napadlo, to bohužel je pravda. Když jsem u toho, tak Perfection je v pohodě, Dynamic luxus, EOS od Rudy Vybírala taky OK (je sice vlastně šířkou na pohled prakticky stejný jako Stork 8, ale nemá nahoře rozšířené lože křídla, takže je na tom proti Storku lépe).
Problém je se starým Storkem a pak třeba s Reichard gondolami (Cirrus atd.), ty chtějí větší verzi.

Jak jsem psal, do MČR toho stejně moc nebude kvůli dílům, nejdříve v Holíči, zkusím co nejdříve zkompletovat tu první "velkou", pokud bude fungovat (nevím proč by neměla, ale jistota bude až po testu), tak udělám další v této variantě.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.594 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám