file Měření polohy těžiště moderně

Více
26. čen 2018 04:21 #20542 od Martin Veleba
Letos by to mělo snad ještě projít :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. čen 2018 07:12 #20543 od Alois Hrabáček
Chlapci technika jde dopředu. Celej život jsem zkoušel těžiště na prstech a letadla létala! Pak jsem vzal Dynamika k Vostřelům a ejhle těžiště o 1,5 mm vzadu proti doporučení a ono to také létá :) :). Asi to bude o něčem jiném, než o elektronickém měření?? Ale proč bych si neudělal radost a nepořídil si momentální výkřik techniky v našem hobby. :)

Více
26. čen 2018 07:33 #20544 od Aleš Krátký
To víš Lojzo, když všude okolo slyšíš, že pilot pozná rozdíl 1gr v čumáku :-D

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Více
26. čen 2018 10:05 #20545 od Tomas Hruby
Už jsem to tu naznačoval - z mého pohledu je přesnější určení těžiště samo o sobě to poslední, k čemu je tento "udělátor" dobrý.
Je to ale pohodlná váha na model (pokládat F5J na kuchyňskou digiváhu je opruz a někdy i docela problém), z hlediska těžiště pak jde hlavně o rychlé určení posunu při změně komponent a tak.
Prožívat posun těžiště o 0,6mm či méně jde dost mimo mne, to nechám na jiných :-)

Více
26. čen 2018 12:01 #20546 od Ivan Horejsi
Tak ... poloha teziste je individualni zalezitost kazdeho jednotliveho soudruha.
Ale treba: dojdou baterie, stejne uz nebudou, potrebuji vyzkouset kam se s tezistem dostanu s jinou baterii atd.
Tak bych videl ja.

Více
26. čen 2018 12:59 #20547 od Milan Chalupník
Tomáš napsal:

pokládat F5J na kuchyňskou digiváhu je opruz a někdy i docela problém

V mém případě složím létadlo v obýváku, vezmu z kuchyňské linky digiváhu s dělením po gramech, tu dám na podlahu, čumákem zatížím váhu (poloha střemhlav), trup v místě ocasu jen stabilizuji ve svislé poloze, váha se pohybuje v rozmezí 2g, těžiště najdu kružítkem se dvěma hroty opřené do kousků ze starého pravítka, tyto pidipravítka mám na oboustrance lehce přilíplé zespod křídla na značky, poskakuji po 1mm v drážkách pravítek, kružítko je vzhůru hrotama ve stojanu (dřevěný hranol na stole), s baterkou mohu dělat co chci, drží to stabilně. Snad tímto postupem nebudu diskvalifikován :(

Více
26. čen 2018 15:36 #20548 od Alois Hrabáček
Chlapci vykašlete se na těžiště a řešte důležitější věc. Jakou kořalku vezmem do Suchého! Nebo Míra bude vařit "Habajůzu", nebo jak tomu říkáte :)

Více
12. čec 2018 07:36 #20601 od Tomas Hruby
Jen pro info o aktuálním stavu - celkem podle očekávání po svátcích začaly chodit díly. Už mám jeden další kus hotový, dva další budou do konce týdne, tak se snad začnu zbavovat toho, co jsem nasliboval.
Jediná komplikace je, že nejedu na konci měsíce do Sázavy, takže s předáním to bude trochu složitější.
Pokud se náhodou někdo ze zájemců chystá do Prahy, tak se mi prosím ozvěte na mail ( hruby zavináč fotozona.cz, předali bychom si to napřímo.

Více
13. čec 2018 18:50 #20603 od Tomas Hruby
Když na to přijde, tak dokážu i velmi nestandardní design :-)
A něco mi říká, že u tohoto exempláře dojde i na úpravy textů zobrazovaných na displeji...
Přílohy:

Více
19. čec 2018 20:54 #20607 od Petr Staněk
Máš tam hrubku. Ostrava se píše !!! (3x vykřičník)

Vygenerováno za 0.943 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Ads Elite footer

Weby přátel

dnz

Banner baterie

banner6

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám