file Tenká serva do křídel

Více
05. led 2018 06:58 - 05. led 2018 07:04 #19716 od Milan Chalupník
Chcem vymeniť na výškovke (F5J 100) servo Turnigy ™ TGY-D56LV za niečo lepšie (moc mu nedôverujem), ktoré by ste doporučili?[/quote]

Myslím si, že se nevyplatí to dobrodružství ve vyhledávání super serv za minimální cenu. Ve výsledku je to ta nejdražší varianta. Dejme tomu, že např. na směrovku je to o něčem jiném, ale výškovka musí být nejjistější. Přesto se prostě čas od času stane, že i drahé, spolehlivé servo někdy selže. V tomto případě však platí momentálně asi nejdoporučovanější varianta:
www.horejsi.cz/Pages/DetailProdukt.aspx?objcislo=2564

případně levnější, méně přesné, ale stejná spolehlivost:
shop.jpmodels.net/product/serva/micro/mks-ds-450/6

A pardon, pardon, já jsem přehlídl, že se jedná o F5J-100, myslel jsem, že je řeč o F5J.
Tam je to asi zbytečné, tudíž klasika:
www.horejsi.cz/Pages/DetailProdukt.aspx?...6EAQYASABEgIDkvD_BwE
Poslední změna: 05. led 2018 07:04 uživatelem Milan Chalupník.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. led 2018 07:05 - 05. led 2018 07:11 #19717 od juraj.jurej
Odpověděl juraj.jurej pro téma Tenká serva do křídel
Stým súhlasím zato tam chcem dať niečo lepšie, ale potrebujem servo rovnakej veľkosti. Tie doporučené sa my tam nezmestia. D47 som pozeral to by šlo, ale chcel som MG.
To BA 8-1 sa my páči, ale nikde ho nepredávajú a jedno servo sa my nechce ťahať z USA, Číny.

FrSkyTaranis X9D Plus, Siesta, Vitesse V2, Element 100", F5J 3700mm
Poslední změna: 05. led 2018 07:11 uživatelem juraj.jurej.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. čen 2019 20:43 #21845 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Tenká serva do křídel
Pomocná informace k levným servům z Číny... jak někteří vědí, loni jsem se stal šťastným majitelem prototypového EOSe a na něm byla osazena serva Turnigy EX-5252MG . Dnes jsem ze čtyřech serv vyměnil již třetí mrtvé , takže ten kdo model přede mnou osazoval asi neměl úplně šťastnou ruku, přestože servo svými rozměry i parametry vypadá sympaticky (obdoba Emax ES3352 ).
Naštěstí servo vždy umírá postupně, jakoby přerušovaně zkratuje napájení, takže začne pípat alarm napájecího napětí a model se dá ještě chvíli částečně neproporcionálně řídit a přivést ve zdraví na zem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. čen 2019 04:21 #21846 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Tenká serva do křídel
Zkoumal jsi, co se těm servům stalo? Odhaduji upadlé kartáčky motoru - to by byla bohužel klasika...

Jinak ale bohužel moc nemá cenu kritizovat Čínu, zrovna letos se objevila také vadná série MKS61xx, ty aspoň obvykle jen chodí pomalu či v horším případě vůbec, tak neohrožují zbytek řízení a na klapce či křidélku se vlastně tak moc neděje. Ale rozhodně to nepotěší :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. čen 2019 07:51 - 12. čen 2019 07:51 #21847 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Tenká serva do křídel
Servo jsem rozdělal, ale motorek ne, probroušený kartáč by se musel vypružit a potkat s opačným pólem aby došlo ke zkratu, což určitou logiku dává... Jinak se na servu nemá moc co pokazit, elektronika je vlastně jen jeden šváb a z něho kouř neunikl.
V zásadě nemám žádný odpor k levným servům odkudkoliv, ale 75% úmrtnost mne vyprovokovala k tomuto příspěvku :)
Poslední změna: 12. čen 2019 07:51 uživatelem Petr Dušek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. čen 2019 09:20 - 12. čen 2019 09:23 #21848 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Tenká serva do křídel
EX-5252 (Emax, Turnigy, atd) se mi osvědčily tak, že letěly do koše. Měli jsme je na zkoušku na křidélkách v Cirrusovi, a na tohle servo šel k zemi... Servo generovalo při práci proudové špičky, takže to stahovalo napětí na BEC. Při porovnání s jinými servy, tohle začne při poklesu napětí škubat a lítat ze strany na stranu, a to jen ty odběry při letu dále umocňuje.

Ostatní serva (jiný výrobce) co jsem zkoušel nejdříve jen zpomalí, a pak zastaví,,,
Poslední změna: 12. čen 2019 09:23 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. čen 2019 10:48 #21849 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Tenká serva do křídel
Mrtvá serva postupně měním za BMS-105HV, tak uvidíme jestli vydrží víc. Jen mne u nich mrzí absence ložisek, ale všechno je kompromis ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. čen 2019 07:35 #21856 od Jiří Kotrba
Mám je na klapkách v EOS III :
- ještě jsem se nesetkal aby nasazení páčky na tisícihran serva kladlo tak silný
odpor. Při sundavání páčky je nuné páčení šroubovákem silou. To vadí při nastavení
mech nuly.
- teď je má Bighobby na nule, objednal jsem ty samé BMS - 106HV. Protože je mám
v centroplánu v krabičce ( snímatelná ) , zkusím je nahradit, asi to byla náhoda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. čen 2019 20:03 #21862 od Petr Dušek
Jo, originál plastové páky jdou ztuha, při seřizování nasunu páku jen lehce na tisícihran bez šroubku, teprve po seřízení dotáhnu šroubkem, pak to jde sundat opravdu těžko a lepší je při tom servo vyndat z modelu.
Na funkci to ovšem nemá vliv ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. čen 2019 20:28 #21863 od Tomas Hruby

Jiří Kotrba napsal: - teď je má Bighobby na nule, objednal jsem ty samé BMS - 106HV.

Malá poznámka - BMS-105 a 106 není to samé! Je to zjednodušeně tak, že čím vyšší číslo, tím je servo rychlejší, ale slabší...
Na křidélka F5J bude stačit i nejrychlejší BMS-107 a rychlost je naopak výhodou, ale u klapek bych radil spíš BMS-105, jednak kvůli síle, ale podle všeho je u rychlejších verzí i vyšší namáhání při rázech do serva (servo se snaží rychleji dorovnávat), což zvedá riziko očesání převodů či shoření elektroniky.
Poděkovali: Jiří Kotrba

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.433 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám