file Otázky ohledně F5J stroje a jeho výbavy

Více
08. lis 2012 19:30 #8491 od Petr Jeremiáš
Honzo, dík za vyčerpávající :) odpověď, nejprve jsem uvažoval o variantě motoru s nižším kV a baterií 3s (čili tvoje varianta 1), nakonec to ale asi dopadne motor řady 2814 s vyšším kV a 2s.
A nízká hmotnost mě po zkušenostech s RCEK nadobro pustila ;) . Bude to něco jako Orion od AH :) , jen místo dýhy bude potah balsa+folie.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. lis 2012 21:19 #8492 od Tomáš Hlavinka
Já bych doporučil Turnigy (červenomodrý) 2836 kv 1000, v reálu je to víc cca kv1250. K tomu 3S 850 - 1000mAh, Nanotech nebo Lipolice. Vrtule 10x6 - nejlépe uhlíková Josef Michna. Toto bere na zemi asi 33A. Používal jsem regl Align 35A a Jeti Advance 40.
Pohon je příjemně rychlý- pro F5J důležité (podle mě) a stoupavost pro F5J100" až moc velká. Hmotnost komplet (motor+aku+regl) cca 200g
Osobně jsem tento pohon měl v 2,5m Spiritu od Karola Chybu a 3,0m éru Dogma-e vlastní konstrukce a výroby.
Spirit hmotnost cca 700g, Dogma cca 950g.
Nová růžovka natažená na 3,3metru bude mít opět stejný pohon. Není vůbec o čem přemýšlet.

Odolnost, trvanlivost a hlavně cena tohoto motoru nemá konkurenci..... Za tyto peníze není problém mít v kufru náhradní motor a regl. Možná budou někteří mudrovat, že čínské motory a regulátory nestojí za nic a do pořádných ér patří pořádné vybavení. To je asi pravda, taky jsme si to myslel, ale letos jsem s Pikem Perfectem vybaveným těma nej nej komponentama praštil, protože se mi motor (ROTON) z ničeho nic roztočil naopak. Mohl za to regl Castle. V Holíči v jednom kole zapsal NULA, protože uvnitř v tom stejném reglu CastleIce 50A upadl kablík a já ani neodstartoval......
Doporučuju externí BEC (jeti, Castle) přímo z pohonné. Bylo by škoda éra, kvůli odpálenému reglu - cesta k bankovkám je trnitá....

Tomáš

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. led 2013 17:41 #8910 od Petr Jeremiáš

Jde to pomalu, není čas :( , na foto VOP a polovina křídla stroje F5J-100, do jara to snad stihnu. Materiál polystyren+balsa
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. srp 2014 14:02 #12952 od Martin Beseda

Tomáš Hlavinka napsal: Já bych doporučil Turnigy (červenomodrý) 2836 kv 1000, v reálu je to víc cca kv1250. K tomu 3S 850 - 1000mAh,

Je možné ten motor napájet třemi Life články?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.268 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám