RCVEM 5. srpna - Náměšťské elektry

Kategorie: Ostatní kategorie Zveřejněno: neděle 13. srpen 2017 6:37 Napsal Pavel Hloušek

Je konec července a já zdárně prožil a přežil dovolenou. Hlásím Radkovi že su doma a že můžeme začít s přípravou naší letní soutěže. Jako obvykle se dozvídám, že vše podstatný už je domluvený a zajištěný. Louka s majitelem, který vyhnal krtky a hezky ju pro nás opět posekal, lavice a přístřešky od Města. Radek je prostě kouzelník, a mě nezbejvá než se pochválit, jak mě to organizování pěkně jde :)

Je čas aktivovat časoměřiče. Tradičně tuhle nevděčnou práci odskáčou moji dva synci, doplněni synkem od Radka a kolegou Přemkem. Ten už přes rok slibuje, že začne soutěžně lítat. Jelikož ale pořád nic, tak zas bude měřit. Pozvánky sem rozeslal ještě před dovolenou, co nám to ještě sakra chybí?........ Jo, soutěžící!! Koukám do přihlášek a zatím to vypadá, že soutěž to bude doslova klubová.

Nás čtyři místní doplní naše jistota ze Slovenska, Miro Rišo. Do soutěže zbývá ještě pár dní a tak nás zoufale připomínám na Stoupáku. Slibuju ideální počasí, roztleskávačky nahoře bez a výsledek se brzy dostavuje. Miro píše, že se musí bohužel odhlásit. Taky se ozval Lojza Hrabáček, že přeje pěkný počasí a že nedojede. K čemu nám teda bude počasí jestli nikdo nepřijede nevím, ale dík, počasí opravdu zase vyšlo. No,.... naštěstí zareagoval i Peťa Šnyrych. Že se poptá a pokud k sobě někoho sežene, tak dorazí.

Ve středu konečně přichází přihláška od Milana Nováčka, sláva, je nás opět pět !!! To je ale málo a nezbejvá, než se uchýlit k nekalým praktikám v podobě výhrůžných telefonátů. Ve čtvrtek volám Radkovi a hrdě oznamuju, že nás bude sedm. Radek se zamyslí a prohlásí,, nebude lepší se na to, zrušit?“ Né, třeba ještě někdo další dorazí. Přidávám ještě pár argumentů, jako že jeden synek se tak těšil až bude moct stát celej den na louce se stopkama v ruce a zírat do slunka, že kvůli tomu dorazil až z Plzně a ten druhej dokonce ze stejnýho důvodu odřekl nabídku hrát florbalový turnaj v Srbsku. Na Radka to zapůsobilo, takže domlouváme nákup občerstvení a loučíme se se slovy ,,uvidíme, ono to nějak dopadne“ V pátek se potom ještě opravdu pár kluků ozvalo a mě spadl kámen ze srdce. Posílám Kamilovi soupisku aby mohl předepsat cedulky na naši krásnou tabuli a jdu spát.

Ráno se probouzím do krásnýho dne, bohužel trochu později než sem měl v plánu. Nakládám všechny nezbytný krámy do auta a vyrážím k Radkovi, abych ještě využil střechu auta pro stoly a lavice. Vyslechnu si pár ,,vtipných“ připomínek kvůli sedmiminutovýmu zpoždění a uháním na plochu, kam přijíždím téměř jako poslední. Opravdu, po mě už přijíždí jen dva soutěžící a Kamil. To nám to pěkně začíná. Nakonec se ale všechno stíhá a můžeme to v souladu s programem zahájit. Dokonce zbyde chvilka na nastavení výškoměrů pro pár zájemců. Celá soutěž potom proběhla dle mého názoru a k mé radosti v přátelském duchu, a co sem měl čas si všimnout, tak i v dobré a pohodové náladě.

Odlítalo se pět kol, nejhorší se škrtlo. Padl návrh škrtnout nejhorší čtyři, ale těsně neprošel. Během občerstvovací přestávky, která byla po třetím kole, se rozebíraly pravidla a samozřejmě došlo i na srovnávání s příbuznou RCEP. Su rád že dorazil i Vláďa Horník a Peťa Šnyrych, kteří se prozatím spíš kloní k RCEP a mohli tady říct svůj názor. Myslím, že si RCVEM pomaloučku získává nové příznivce. Opět se ukázalo, že malý éro v téhle kategorii není handicap. Na třetím místě skončil Kamil Culík s nejmenším érem, o rozpětí sotva dva metry. Druhý byl Petr Loutocký s F5Jčkem a vítězem se stal Peťa Šnyrych se stopalcovkou. Cenu útěchy dostal Pavel Pyrochta, který bohužel kvůli technické závadě zdemoloval éro a skončil na 14. místě.

Na závěr ještě padl návrh, aby byl pro všechny další soutěže doživotně udělen handicap panu Šnyrychovi a to bez ohledu na to, s jakým érem poletí. Jelikož sme se ale nedokázali shodnout jak velký by měl být, tak sme to prozatím nechali být. Za pár zádrhelů ke kterým tentokrát došlo se omlouvám. Naštěstí neměli vliv na průběh soutěže a byli spíš důvodem k zasmání. Takže ještě jednou díky všem co přijeli a taky všem, kteří se na organizaci soutěže podíleli. Výsledkovku a startovní tabuli k hlubšímu bádání najdete tady

Zároveň Vás zvu na letošní poslední soutěž, která bude v neděli 24. září. Přijeďte, rádi Vás uvidíme.

Pavel Hloušek

rcvmP1040417rcvmP1040427rcvmP1040430P1040422.rcvmJPG

Zobrazeno: 9385

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Ads Elite footer

Weby přátel

hawk

dnz

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám