file Futaba 18SZ Sport

Více
28. lis 2019 19:34 #22500 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Futaba 18SZ Sport
Pro Pavla - u Futaby právě s dosahem problémy jsou asi nejmenší ze všech rádií. Jeti mělo velké problémy, ale celkem už to vychytali, nicméně v klasickém režimu s normálními RXy je to tak maximálně dorovnání, lepší není. Lepší může být JETI s těmi satelity na 900MHz, ale upřímně pro fakt extrémní dosah už je na diskusi spíš Crossfire či R9M modul, ale to už je asi trochu extrém, nezdá se že by s Futabou či JETI byly na klasickém 2,4GHz problémy. Tohle je ale jiné téma, klidně nějaké zkušenosti můžu napsat, létám ten R9M modul na 868MHz v copterech a vím o tom docela dost, ale pro nasazení z F5J jsem nějak zatím nenašel dost silný důvod.

Servis netuším, protože jsem ještě u Futaby závadu nezažil a to mám čtvrtý vysílač :-) Ale reálně bych tady věřil, že JETI bude lepší, nicméně je to taková výhoda-nevýhoda, kdy při nahuštěnosti sezóny stejně při závadě musíš mít druhý vysílač, ono to nepočká, proto bych se spíš ptal na spolehlivost, než opravitelnost :-(
Poděkovali: Pavel Svoboda

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. lis 2019 20:43 - 28. lis 2019 21:11 #22501 od Pavel Svoboda
Odpověděl Pavel Svoboda pro téma Futaba 18SZ Sport
a) Právě o Futabě mám info. Rádio za 60.000 Kč a vadný displej chvíly po záruce (potkalo to Petra "Šnyrdu")
b) Jeti satelit 900 má jen 24, ale v případě "levnějších" verzí má satelit taky něco do sebe ..

Při "výpadku" obousměrné komunikace přejde satelit do režimu "jen příjem" a přijímané signály z vysílače nejsou dále zpracovány a jsou bez úprav generovány ve formě PPM signálu na výstup.
Lépe napsáno je to ZDE

Za další přibudou další dvě antény (antén není nikdy dost) s instalací do křídla.




Jo a jinak Pelikán je z Pardubic u Hradce Králové ... to náhodou vím úplmě přesně : - )

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Přílohy:
Poslední změna: 28. lis 2019 21:11 uživatelem Pavel Svoboda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. lis 2019 21:05 #22502 od Pavel Svoboda
Odpověděl Pavel Svoboda pro téma Futaba 18SZ Sport
Tak konečně jsem pochopil proč Futabu ... má to gyro : - )


I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. lis 2019 06:29 #22503 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Futaba 18SZ Sport
Ten rádobyvtip o gyru jsem nepochopil - Futaba je naopak jediná značka, kde to donedávna bylo s integrovaným gyrem slabší a pro jiné kategorie by to naopak mohlo být bráno za nevýhodu. Teď se celkem nově nějaký RX s integrovaným gyrem objevil, ale provedení do větroně moc není.
Pokud chce někdo "cheatovat", tak je jasnou volbou Jeti a FrSky a Futaba je naopak krajně nevhodná :-)

S tím satelitem na 900MHz u Jeti se mýlíš, pouze DS24 už neplatí. Je dostupný i do DS12, inovace DS16 možná časem taky bude. Tohle je spíš o časové posloupnosti než o nějaké exkluzivitě DS24, DC/DS16 je zkrátka starší a tento nápad se objevil až později.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. lis 2019 06:48 #22504 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma Futaba 18SZ Sport
Gyro? A ještě přes Frsky? Dekuji nehci.
Když Futabu, tak originál, pak chodí vše spolehlivě, Fasst vysílá nekompromisně na všech 79 kanálech k letadlu a furt, nezdržuje se zbytečně informacemi jak to dopadlo, aby to nějak řešil a i v místech, kde je vysoká hustota 2,4GHz rušení, lítá nejdéle. Problém nastane ve spojení s Nefutabou a pak se dá slyšet: přehrál jsem FW na nový, spadl jsem, tak jsem ji hned prodal. TH by toto téma dovedl do podrobna rozvinout. Za mě Futaba - jednoduchá, funkční, byla ve 2,4GHz první, má svůj HW, do ruky padnoucí, ergonomicky mi sedí. JETI - nějak moc složité a komplikované, nepadnoucí do oka i do ruky, ale klobouk dolů na to co dokázali.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. lis 2019 07:10 #22505 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Futaba 18SZ Sport
No on je hlavně ten příspěvek od Pavla nějak mimo, protože RX FrSky S8R nemá s Futabou nic společného, to není klon třetí strany, to je přijímač čistě pro FrSky ACCTSS protokol (třeba k Taranisu).

Jinak pro pořádek - Futaba byla první, kdo uvedl 2,4GHz s protokolem použitelným dodnes (správný princip), vyloženě první ale nebyla. Prvenství si vesměs připisuje Spektrum, jenže jejich první protokol už neexistuje fakticky vůbec a i druhá verze postupně narážela hlavně mimo USA na velké problémy s legislativou (jinak ale v rámci USA byla super a velmi úspěšná). To, co používá Spektrum primárně dnes (DSMX) má s původním protokolem společného jen naprosté minimum...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. lis 2019 08:30 #22506 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Futaba 18SZ Sport
Pokud by nekoho zajimalo jak je to po technicke strance, pak Michal Cerny pro nas napsal clanek, ve kterem se rozebiraji zakladni vlastnosti rodin protokolu DSSS a FHSS. Da se najit na nasich strankach, pod zalozkou Clanky.

FASST a FASStest patri do rodiny FHSS, jejich RF cipy jsou zakaznicke a tedy se nedaji kreknout.

T16SZ mame na sklade.k okamzitemu dodani:
www.horejsi.cz/Pages/DetailProdukt.aspx?objcislo=3224
a dalsi.

Vsechny Futaby, ktere jsme rozebirali, mely na zadni strane gimbalu plastovou desku. Pro zmenu modu ji staci prehodit mezi gimbaly a v menu SYSTEM nastavit mod.
T18MZ: musi se prehodit cele gimbaly. To se da udelat. Ale softwarove se to musi prenastavit v servisu.

Jak napsal Tomas, Futaby se servisovat nemusi ale vime jak na to.

A na zaver: Kdyby tam ty satelity nemusely byt, tak by tam nebyly.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. lis 2019 09:04 #22507 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Futaba 18SZ Sport
On se FASST emulovat dá i na klasickém čipu, to jsou právě ty debatované klony, ale výsledky jsou na diskusi (velmi stručně bych řekl, že relativně fungují se starší verzí vysílačů, ale velmi blbě snášejí nové LBT firmwary podle aktuálních norem). Takže třeba se starší 8FG, která již LBT nedostala, mohou sloužit přijatelně, ale u novějších to je slabší.
K FASSTest tuším žádný klon neexistuje, tak tam není co řešit.
Docela slušné a bezproblémové jsou ale některé klony "levnějšího" protokolu S-FHSS, což beru pro Futabu jako konkurenční výhodu, protože pro různé EPP poletuchy může mít člověk přijímače doslova za pár korun (Ivan je ostatně má skladem, byť je nabízí primárně pro multimodul Jumperu).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. led 2020 23:13 #22615 od Petr Heinrich
Odpověděl Petr Heinrich pro téma Futaba 18SZ Sport
Jen pro úplnost něco málo z krátkého užívání Futaby T16SZ. Oproti např. T14MZ, tam není funkce trim mix. Já ji nepoužívám, ale někteří mohou. Nevím, zda je na T18SZ. Jak se psalo výše, tak tam chybí ty dva trimy - vhodné na klapky. Dá se vyřešit jinak. Trochu mi chybí, že tam nejde dát obrázek modelu. Bylo by to lepší při přepínání modelů. Takže u mě spokojenost.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. led 2020 06:56 #22616 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Futaba 18SZ Sport
Máš tam nejnovější firmware? Trim mix v podobě jako 14MZ tam nebude pořád, ale od jistého fw se zlepšovaly možnosti dolaďování trimů a dalších věcí jinými způsoby. U 18SZ ty upgrady byly docela podstatné, 16SZ je pozdější a tak asi začíná na vyšší verzi, ale za ověření to stojí i u ní.

Jinak lze jen gratulovat k spokojenosti :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.505 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám