file Měření polohy těžiště moderně

Více
25. čen 2018 19:39 #20539 od Martin Veleba
Tomáši, tak jsem měřil a s hrůzou zjistil, že i Stork 8 má trup širší, tj 44 mm. Stork 6 je dokonce skoro na 50 mm. Bylo by možno mě udělat tu váhu širší jak děláš pro Martina Besedu, a tu moji původní přenechat Lojzovi ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. čen 2018 20:31 #20540 od Tomas Hruby
Stork 8 se vejde (vyloženě natěsno, ale vejde - ověřeno). Že ale starý Stork 4 či 6 bude problém mne už napadlo, to bohužel je pravda. Když jsem u toho, tak Perfection je v pohodě, Dynamic luxus, EOS od Rudy Vybírala taky OK (je sice vlastně šířkou na pohled prakticky stejný jako Stork 8, ale nemá nahoře rozšířené lože křídla, takže je na tom proti Storku lépe).
Problém je se starým Storkem a pak třeba s Reichard gondolami (Cirrus atd.), ty chtějí větší verzi.

Jak jsem psal, do MČR toho stejně moc nebude kvůli dílům, nejdříve v Holíči, zkusím co nejdříve zkompletovat tu první "velkou", pokud bude fungovat (nevím proč by neměla, ale jistota bude až po testu), tak udělám další v této variantě.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. čen 2018 21:01 #20541 od Petr Dušek
Pokud se zúčastním MČR F5J aniž bych měl digitálně změřenou polohu těžiště, je za to nějaká penalizace, nebo mi to letos ještě projde??

:silly: :S :whistle:
Poděkovali: Pavel Svoboda

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. čen 2018 04:21 #20542 od Martin Veleba
Letos by to mělo snad ještě projít :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. čen 2018 07:12 #20543 od Alois Hrabáček
Chlapci technika jde dopředu. Celej život jsem zkoušel těžiště na prstech a letadla létala! Pak jsem vzal Dynamika k Vostřelům a ejhle těžiště o 1,5 mm vzadu proti doporučení a ono to také létá :) :). Asi to bude o něčem jiném, než o elektronickém měření?? Ale proč bych si neudělal radost a nepořídil si momentální výkřik techniky v našem hobby. :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. čen 2018 07:33 #20544 od Aleš Krátký
To víš Lojzo, když všude okolo slyšíš, že pilot pozná rozdíl 1gr v čumáku :-D

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. čen 2018 10:05 #20545 od Tomas Hruby
Už jsem to tu naznačoval - z mého pohledu je přesnější určení těžiště samo o sobě to poslední, k čemu je tento "udělátor" dobrý.
Je to ale pohodlná váha na model (pokládat F5J na kuchyňskou digiváhu je opruz a někdy i docela problém), z hlediska těžiště pak jde hlavně o rychlé určení posunu při změně komponent a tak.
Prožívat posun těžiště o 0,6mm či méně jde dost mimo mne, to nechám na jiných :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. čen 2018 12:01 #20546 od Ivan Horejsi
Tak ... poloha teziste je individualni zalezitost kazdeho jednotliveho soudruha.
Ale treba: dojdou baterie, stejne uz nebudou, potrebuji vyzkouset kam se s tezistem dostanu s jinou baterii atd.
Tak bych videl ja.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. čen 2018 12:59 #20547 od Milan Chalupník
Tomáš napsal:

pokládat F5J na kuchyňskou digiváhu je opruz a někdy i docela problém

V mém případě složím létadlo v obýváku, vezmu z kuchyňské linky digiváhu s dělením po gramech, tu dám na podlahu, čumákem zatížím váhu (poloha střemhlav), trup v místě ocasu jen stabilizuji ve svislé poloze, váha se pohybuje v rozmezí 2g, těžiště najdu kružítkem se dvěma hroty opřené do kousků ze starého pravítka, tyto pidipravítka mám na oboustrance lehce přilíplé zespod křídla na značky, poskakuji po 1mm v drážkách pravítek, kružítko je vzhůru hrotama ve stojanu (dřevěný hranol na stole), s baterkou mohu dělat co chci, drží to stabilně. Snad tímto postupem nebudu diskvalifikován :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. čen 2018 15:36 #20548 od Alois Hrabáček
Chlapci vykašlete se na těžiště a řešte důležitější věc. Jakou kořalku vezmem do Suchého! Nebo Míra bude vařit "Habajůzu", nebo jak tomu říkáte :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.402 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám