file Automatické měření času v F5J

Více
14. úno 2019 11:27 #21314 od Tomas Hruby
Něco ukazovali loni ve Weillheimu... Obecně to je dobrá věc pro měření času, tam opravdu stačí jen definovat, že měření končí zastavením a ne prvním dotykem. Navíc lze výsledky přenášet bezdrátově - výška i čas skočí pořadateli do počítače sama (i tento modul byl předváděn).
Problém je spíš v souvisejících věcech - jak hlídat srážky za letu, dotyky při přistání, ale třeba i škrtnutí o strom s pokračováním v letu? A v neposlední řadě pak i měření vzdálenost při přistání, to už někdo stejně musí obíhat...

Ona je myšlenka "automatické soutěže" super, pokud někdo občas jedete RC auta, tak si umíte představit - v modelech čipy AMB/Mylaps a pořadatel jen odmáčkne počítač a vše jede samo, rozhodčí pouze hlídá "prasečiny", za které by přidělil stop and go atd. Třeba u racecopterů už to dnes chodí dost podobně.

Blbé ale je, že u letadel a hlavně právě větroňů jsou situace k hlídání rozhozené na obrovské ploše a udržet si přehled z jediného místa skoro nejde a tím se půvab této techniky trochu ztrácí :-( Pokud by se to prosadilo, tak to asi vede k úvahám o zásadnějších změnách pravidel - třeba přistání prostě po metrech nebodovat a spokojit se jen s přistáním do přistávací zóny a takhle lze pokračovat.

Celkově vzato moc nevěřím v nasazení této techniky do F5J/F3J v současné podobě (tedy pravidla jako teď s drobnými úpravami typu zastavení místo dotyku), naopak si ale klidně umím představit, že by v budoucnu vzniklo něco jako "new F5J", kde by už změn v pravidlech bylo podstatně více...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. úno 2019 13:33 #21315 od Aleš Krátký
Kdo za tím stojí pls ? R.Decker ? Aerobtec?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.612 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Ads Elite footer

Weby přátel

dnz

Banner baterie

banner6

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám