file Zavírání kabinky

Více
20. pro 2009 15:36 #974 od Jiří Veselovský
Došlo na nejhorší a zaseknul jsem se na úplné blbosti a tou je zavírání kabinky.

Při kompletování Scorpiona jsem nakonec, i když nerad, musel vyříznout kabinku v přední části trupu. Důvodem je obsluha a přístup k balančnímu konektoru a také pochopitelně k silovým konektorům. Původně jsem myslel, že budu pokaždé sundávat křídlo, ale to není praktické a tak jsem šel do řešení, které používají soukmenovci se Scorpionama.

Po vyříznutí otvoru kabinky nemohu použít odpreparovaný kus (o sílu řezu - i když to byla žiletková pilka - je menší) a vylaminoval jsem z uhlíku a skla kabinku (vlastně kryt) novou, aby přesně zapadala do otvoru v trupu. No a teď mám problém, jak na takovou malou věc udělat nějaké zavírání. Podotýkám, že se mi to nechce přelepovat pokaždé izolepou.

Pro informaci, šířka kabinky vzadu je jen 32 mm, vpředu ještě o hodně méně. Znám samozřejmě mnoho různých zavírátek, ale všechna jsou velká (pružinky, kolíčky, magnety, ...).
Vpředu bude určitě kolíček zašupovaný pod obrys trupu, ale co vzadu? Za nápady děkuji.

[attachment=2:u5348pc6]<!-- ia2 -->Po vyříznutí otvoru..JPG<!-- ia2 -->[/attachment:u5348pc6]
[attachment=1:u5348pc6]<!-- ia1 -->Pohled zhora..JPG<!-- ia1 -->[/attachment:u5348pc6]
[attachment=0:u5348pc6]<!-- ia0 -->Pohled zespodu..JPG<!-- ia0 -->[/attachment:u5348pc6]
[attachment=3:u5348pc6]<!-- ia3 -->Provizorně zapasovaná kabinka do trupu..JPG<!-- ia3 -->[/attachment:u5348pc6]
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
20. pro 2009 15:59 #977 od jan kadlec
Odpověděl jan kadlec pro téma Zavírání kabinky
Ta nová kabinka je stejně veliká jako otvor ? Pokud ano, myslím si, že bude nutné vlepit ( nalaminovat ??? ) pod hranu otvoru nějaký lem. Pokud tam nebude, nebude si mít kabinka " na co sednout " a bude vlastně padat do trupu. Asi bych udělal ( v mém případě se pokusil ) několik plošek ( nebo jednu velkou po celém obvodu ). Na přední stranu již Tebou zmiňovaný kolíček, dozadu bych dal buď magnet nebo druhý kolíček a zavíral nasunout dopředu ( o délku zadního kolíčku více ), nasunout zadní kolíček a posunout dozadu. Podmínkou jsou ale pružné kolíčky - asi nějaký ocelová drát ohnutý do " U ".

Ale to je jen můj pohled na věc - ostatní určitě poradí jiná řešení.

P.S. Jsou někde fotečky ze zástavby a nějaké další údaje ???? ( použité vybavení, váha..... )
Díky

Jan Kadlec

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. pro 2009 16:29 #979 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Zavírání kabinky

jan kadlec napsal: pod hranu otvoru nějaký lem


Honzo, ten jsem tam původně měl, protože tu vzniklou ďouru jsem potřeboval zespodu vyztužit a tak jsem zevnitř trupu zalaminoval 0,4 mm překližku. Lem po obou stranách té ďoury v trupu v podélné ose byl široký asi 1,5 mm, ale nakonec jsem ho odbrousil, protože mi tu kabinku tak nadzvihával, že jsem ji nemohl přinutit, aby byla s obrysem trupu. A pak už jsem začal blbnout a zalícoval jsem ten nový kryt přesně do díry. Představoval jsem si, že by to drželo jen na těch kolíčkách. Ten nový kryt je pevný až moc, takže se nijak prohýbat nebude.

Pokud bude zájem, tak to průběžně fotím a až to konečně dopláču, dal bych sem nějaký menší pokec včetně obrázků.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. pro 2009 17:03 #982 od jan kadlec
Odpověděl jan kadlec pro téma Zavírání kabinky
Jirko, potom mě napadá už jen něco velmi podobného. Kolíček vepředu i vzadu. Raději ale dva trny. Pod kabinku vepředu i vzadu např. balzový špalíček a otvory podle " trnů ". A zavírání opět nasunout na jednu stranu více a zpětným pohybem nasunout i na straně druhé. Tím vlastně vznikne " falešný lem " a kabinka snad bude držet.
Nicméně moje zkušenosti s kabinkou jsou pouze z IONa, kde je lem nebo z Primery, kde je kabinka z plastu a připevněná opět na lemu izolepou. :oops:

Jan Kadlec

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. pro 2009 17:11 #983 od Fanda Kašpárek
Odpověděl Fanda Kašpárek pro téma Zavírání kabinky
Já mám zavírání takhle, a jestli ti tam kabina drží tak by to mohlo jít.
Fanda
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. pro 2009 17:23 #984 od jan kadlec
Odpověděl jan kadlec pro téma Zavírání kabinky

Fanda Kašpárek napsal: Já mám zavírání takhle, a jestli ti tam kabina drží tak by to mohlo jít.
Fanda


Ale Ty máš pod kabinkou na trupu lem ( alespoň podle Tvého , velmi zajímavého, povídání a gondole ) a Jirka ne. Jinak je to praktická ukázka mnou popisovaného zavírání. ( tedy já to nevymyslel, jen někde okoukal :oops: )

Jan Kadlec

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. pro 2009 17:44 #985 od Fanda Kašpárek
Odpověděl Fanda Kašpárek pro téma Zavírání kabinky
Já taky. Ale jeslli drží dobře v trupu, tak by to šlo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. pro 2009 18:05 #988 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Zavírání kabinky

Fanda Kašpárek napsal: Já mám zavírání takhle, a jestli ti tam kabina drží tak by to mohlo jít.


Fando, takhle jsem to měl na všech RCEJ. To je super jednoduché řešení, které má ale podmínku a to, že se ta kabinka má na co posadit. Já jsem to pohnojil tím, že jsem si ty lemy odbrousil, takže teď mám do trupu jen díru.
Původně jsem si představoval, že vpředu by byl kolíček a vzadu něco, co by se dalo jakoby nacvaknout nebo přiklopit, což by splňoval třeba magnet, ale tak malý a placatý asi neseženu. Svého času se používaly třeba i patentky, babičky to měly na jupkách, a bylo to docela lehoučké. Problém jen byl, že bylo potřeba něco, za co by se dala ta kabina vzít a rozpojit, protože i ta patentka docela dost držela.

V každém případě děkuji za zájem to řešit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. pro 2009 13:07 #1029 od Ivan Horejsi

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. pro 2009 13:48 #1031 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Zavírání kabinky
No to jsem trdlo, že jsem si toho nevšimnul. Už jsem to uplácal klasicky. Dopředu i dozadu trčí drát a ten se zašťuchuje do dírek v trupu. Za dobu, co jsem se tomu věnoval, tak bych měl postavená křídla. Ještě že venku je tak, jak je.
Ivane, děkuji.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.424 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám