file RCEV 2014 - Schváleno

Více
24. říj 2013 12:18 #11268 od Aleš Krátký
ja vim,ale rekli jsme si to predem. Nerikam, ze moje reseni je spravne, ale JE proti pravidlum? vzhledem k tomu, že pokud by se restart neprovedl tak budu mit na vyskomeru po pristanu nulu (opetovne pusteni motoru), pripada mi to zbytecne. To je cele. Pokud je striktne vyzadovano odpojeni baterie, ja s tim nemam problem. Koneckoncu v polance jsem opakoval ve finale a baterii jsem odpojil.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2013 12:24 #11269 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Re: RCEV 2014 - Schváleno

Aleš Krátký napsal: ja vim,ale rekli jsme si to predem. Nerikam, ze moje reseni je spravne, ale JE proti pravidlum? vzhledem k tomu, že pokud by se restart neprovedl tak budu mit na vyskomeru po pristanu nulu (opetovne pusteni motoru), pripada mi to zbytecne. To je cele. Pokud je striktne vyzadovano odpojeni baterie, ja s tim nemam problem. Koneckoncu v polance jsem opakoval ve finale a baterii jsem odpojil.

Podle mě to je jasně proti pravidlům, ten mód má i jiná specifika a kdo ví co bude dále. Před dalším pokusem provedeš restart výškoměru. Měl by jsi více dbát na to, co píšeš.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2013 12:29 #11270 od Aleš Krátký
Já si myslím že není... a o jiných specifikách fakt nevím. Hádat se ale nebudeme ?.

Bohužel v pravidlech není napsáno, jak restart provést. A na tom se snad shodneme všichni. Pokud organizátor vyžaduje hardwarový restart, udělám ho. Pokud nepožaduje nebudu ho dělat. Takový je můj osobní názor

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2013 12:46 #11271 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Re: RCEV 2014 - Schváleno

Aleš Krátký napsal: Já si myslím že není... a o jiných specifikách fakt nevím. Hádat se ale nebudeme ?.

Bohužel v pravidlech není napsáno, jak restart provést. A na tom se snad shodneme všichni. Pokud organizátor vyžaduje hardwarový restart, udělám ho. Pokud nepožaduje nebudu ho dělat. Takový je můj osobní názor

Je tam snad jasně psáno, že TY musíš provést vynulování (reset) výškoměru, ne výškoměr sám.
Pokud zapneš motor pod jistou výškou, stane se při tréninkovém módu po přistání co? Čárečky asi neuvidíš.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2013 12:57 #11272 od Aleš Krátký
Jako že bych se vypínal POD 5 metrů ? Radime to už je asi trošku divočina ne ?

c) Před druhým pokusem může soutěžící na modelu provést pouze nastavení, drobnou opravu modelu, výměnu
vrtule a musí provést vynulování (reset) výškoměru, nejlépe přerušením napájení zařízení.

To už můžu rovnou protestovat, že vrtuli na tvém Zenovi vyměnil vrtuli Petr Slezák.

OK, tak udělame nějaký "Whisl-list", kde budeme psát kde vznikají spory, nedávají smysl atd. a hold se při první možnosti tyto nejasnosti změní, vyjasní nebo se budou respektovat obecně zvěřejněné výklady těchto bodů ? Protože v pravidlech je očividně dost dvojsmyslů a nejasností, které vylézají až nyní....

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2013 12:58 #11273 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Re: RCEV 2014 - Schváleno
Jo a podívej se do specifikace výškoměru 9.6.8.9.4.h
Tyhle tvoje výklady pravidel mě vytáčejí podstatně více, než jakékoliv uštěpačné poznámky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2013 13:02 #11274 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Re: RCEV 2014 - Schváleno

Aleš Krátký napsal: Jako že bych se vypínal POD 5 metrů ? Radime to už je asi trošku divočina ne ?

c) Před druhým pokusem může soutěžící na modelu provést pouze nastavení, drobnou opravu modelu, výměnu
vrtule a musí provést vynulování (reset) výškoměru, nejlépe přerušením napájení zařízení.

To už můžu rovnou protestovat, že vrtuli na tvém Zenovi vyměnil vrtuli Petr Slezák.

OK, tak udělame nějaký "Whisl-list", kde budeme psát kde vznikají spory, nedávají smysl atd. a hold se při první možnosti tyto nejasnosti změní, vyjasní nebo se budou respektovat obecně zvěřejněné výklady těchto bodů ? Protože v pravidlech je očividně dost dvojsmyslů a nejasností, které vylézají až nyní....

Neřeš kolik je to metrů, to není podstatné.
A to o té vrtuli nechápu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2013 13:03 #11275 od Petr Koláska
Začíná se mi líbit směr debaty :D Až na pár výjimek, které jsou opravdu k věci, je to od jedné pitominy k druhé, kterou mravokárci požadující pravidla znění zákoníku rozdělená do paragrafů včetně sankcí v podobě délky trvání trestu považují za tu nejdůležitější věc, bez které se to nemůže prostě lítat, poněvadž by okamžitě byl hrozen protestujících :) Ještě začněte prosazovat, že v pravidlech není, kolik cm může mít trávník okolo bodu a z jakého materiálu má být přistávací terč :)

Resetování výškoměru - (jen pro info na začátek - já sice mám trvale nastaven zašktnutý "restart soutěží", ale i tak při opakovačce sundám kabinku, rozpojím a spojím plus kabel od baterky a pak letím znovu. Pro svůj dobrý pocit. Protože kdyby autoreset selhal, mám nula.) A teď k problému - ať už se reset dělá HW nebo automaticky, musí se prostě provést. Proč? Protože když se neprovede, každé další zapnutí motoru vykouzlí na displeji krásnou nulu. Takže mi proboha řekněte, o čem se tady bavíme.... O těch 3 vteřinách, co trvá navíc sundání kabinky a rozpojení kabelu? V tomto případě a kategorii je to dost nepodstatný časový úsek...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2013 13:08 #11276 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Re: RCEV 2014 - Schváleno
Jde mi o to, že v trénink módu zapnu motor třeba v sedmi metrech a po přistání mám novou FAI výšku!!!
A je jedno, kolik je to přesně.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2013 13:09 - 24. říj 2013 13:15 #11277 od Aleš Krátký
Radim : ano v tom bodě ale neni nic o restartu. To co tam je zmíněno výškoměr dělá.
Ad vrtule : no je tam jasně napsáno, že SOUTĚŽÍCÍ musí vrtuli přehodit, né kolega. To je to samé jako že JÁ musim udělat restart a né software firmy aerobtec ;)

Petr : ano, jsou tu věci dobré i nedobré ... Jak píšeš výškoměr ukáže bez restartu nulu, tak nevím CO JE ŠPATNÉ na SW restartu ? to fakt nechápu.
Edit : A to jako že si nikdo nevšimne, že misto 175 metrů mam 6metrů a ještě jsem musel pustit a vypnout motor ? ale notak...

A pokud mám TEĎ (15:07 24.10.2013) potvrzeno že SW restart je 100% TO SAMÉ jako HW restart tak nevidím důvod při přistání rozlepovat kabinku co lepím lepíci páskou, pak se hrabat v kabelech kterých je v trupu hafo, pak hledat opět konec lepící pásky a zalepit. Při opakování je někdy každá chvíle drahá a toto mi připadá jako buzerace. HAWK.

Sepsal jsem seznam přání a stížností : stoupak.cz/forum/pravidla/11206-rcev-2014-schvaleno#11206

Je to tam napsáno jako nejasnost, vyřešíme to příště no. OK ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 24. říj 2013 13:15 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.358 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám