× Soutěže v roce 2013

file F5J Hořice 28.9.2013

Více
28. zář 2013 20:17 - 28. zář 2013 20:18 #11043 od Vladimír Čermák
No lítá vám to pěkně, až se naučíte přistávat,tak to bude dokonalý. :P
Jinak to čertovský udělátko není zas tak špatný. Dnes to byla formule 1 pro horních 10 000, pro ostatní bude fajn ta moravská varianta 100 prstů.
Myslím, že si ho na jaře taky seženu. :whistle:
Poslední změna: 28. zář 2013 20:18 uživatelem Vladimír Čermák.
Poděkovali: Aleš Krátký

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. zář 2013 21:18 #11044 od Aleš Krátký
:woohoo: chlape palec nahoru B) :lol: ;)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. zář 2013 06:40 #11045 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: F5J Hořice 28.9.2013
K čemu článek - stačí stručné shrnutí: Dosud nám komplikovali život zahraniční reprezentanti F3J jen v zahraničí, tady jsme si to poprvé užili i od českých na domácí půdě :-)

A jinak dávám na vědomí, že Stork bez směrovky létá fakt kurevsky blbě - v prvním kole se mi objevil problém, který je patrně ještě pozůstatkem havárie v Německu :-( Letadlo sice přežilo bez problému, ale točit bublina se fakt nedala...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. zář 2013 06:45 - 29. zář 2013 07:50 #11046 od Aleš Krátký
článek je článek :)
děkuji Petru Duškovi stoupak.cz/910-soute/vysledky-a-reportae...-krasny-zaver-sezony .

jinak je další zde www.rcex.cz/?p=4468 a jak psal Tomáš i Honza na rcex, tak konečnĚ F3Jéčkaři přišli na to, co má budoucnost :-DDDDD (rýp)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 29. zář 2013 07:50 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. zář 2013 08:23 - 29. zář 2013 08:23 #11047 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: F5J Hořice 28.9.2013

Tomas Hruby napsal: A jinak dávám na vědomí, že Stork bez směrovky létá fakt kurevsky blbě - v prvním kole se mi objevil problém, který je patrně ještě pozůstatkem havárie v Německu :-( Letadlo sice přežilo bez problému, ale točit bublina se fakt nedala...


Tak fakt to bylo tou havárií - před chvílí jsem to rozebral a drát v bowdenu byl v místě prasknutí trupu krásně ohlý :-( Smůla byla, že v Německu to po opravě modelu asi díky vyšší teplotě napohled chodilo, tak jsem si toho nevšiml. Při chladu v Hořicích se ale asi ta vnější plastová trubka trochu smrskla a byl problém. Škoda - jeden let v pytli totálně, na druhém se to podepsalo částečně. Pak už to trochu šlo, ale to by stejně nepomohlo. Tohle zde píšu jak upozornění pro všechny - udělejte si po nějaké ráně opravdu důkladnou kontrolu, může se objevit i nějaké dost nečekané "překvapení" ze strany, která by vás bezprostředně nenapadla.

Jinak pro ilustraci náročnosti - výsledek 9:57 / 45b / 92m mi stačil jen 958b, na 1000b mi nestačilo dokonce ani 9:58 / 50b / 80m (to aspoň dalo pěkných 998,36b, ale...).
Poslední změna: 29. zář 2013 08:23 uživatelem Tomas Hruby.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. zář 2013 18:07 #11050 od Radek Novotny
A jéje, přišlo pár jéčkařů, a už to začali čadit... Ještě že tam v F5J z elektrikářů máme toho Radka Malčíka... ;)
Jestli si tu kategorii jéčkaři oblíbí, tak jsem pro zrušení finále, jinak tam budeme chodit jenom se stopkama... :S

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2013 09:01 #11054 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Re: F5J Hořice 28.9.2013

Radek Novotny napsal: Jestli si tu kategorii jéčkaři oblíbí, tak jsem pro zrušení finále, jinak tam budeme chodit jenom se stopkama... :S

Zastoupení ve finále bylo půl na půl, takže nic tak dramatického. Myslím, že většina hodnotí vstup větroňářů do F5J jako přínos.

Zastavím se ale nad jinou věcí, a už to tady dvakrát zmiňoval Tomáš. Pokud se ve skupině potkáte se "škodičem" který to dá z padesáti metrů, tak i za relativně povedený let získáte třeba jen 900 bodů. Velmi tak vzrůstá, alespoň podle mě, vliv rozlosování na pořadí v soutěži. Když se rozlosování trochu nepovede (celkem běžná věc a vidím to i na naší soutěži) a někdo na takového "škodiče" narazí tři až čtyřikrát, posouvá ho to ve výsledkové listině výrazně dozadu. Asi je to námět pro Aleše, jak nad "inteligentní" maticí ještě trochu zapřemýšlet, od Jardy Kuby vím, že nějaké nápady v tomto směru proběhly??

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2013 09:32 #11055 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Re: F5J Hořice 28.9.2013
Vidím to podobně. Pro začátek, alespoň na našich soutěžích, vyruším podmínku hlídání letu v poslední a následně první skupině dalšího kola.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2013 09:44 #11056 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Re: F5J Hořice 28.9.2013
To jsem měl samozřejmě vypnuté, stejně jako týmová omezení (žádné týmy nebyly), přesto nám v tabulce "kdo s kým" vyskočilo několik trojek a dokonce jedna čtyřka, bohužel jsem si toho večer při tisku karet nevšiml :( .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2013 10:27 #11057 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: F5J Hořice 28.9.2013
Podle mě se to vyřeší samo - do roka budeš mít "škodičů" tolik, že prostě k úspěchu budeš muset letět dobře sám a na los kašlat...
Tím nechci zlehčovat optimalizace losování, nad tím se s Alešem zamyslete, myslím si ale, že vliv na výsledky se zvýšil tak nějak "dočasně" a zanedlouho se to "srovná" :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.438 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám