× Všechny otevřené přihlášky jsou k dispocizici zde : stoupak.cz/souteze/kalendar-akci/prihlasky

file Dino 1

Více
12. dub 2017 09:36 #18453 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Dino 1
To jsem rád, že jsis rýpl :)

Tak Petře, jak dlouho musí být k dispozici propozice k soutěži dle SMČR ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. dub 2017 07:15 #18458 od Petr Cejnar
Odpověděl Petr Cejnar pro téma Dino 1
Aleši všechno nejlepší k tvému svátku.
Pozvánku - propozice vydává pořadatel soutěže a zašle ji zájemci, který o tuto požádá. Termín není stanoven ( nejpozdnější termín se bere cca 14 dní před datem konání kdy by měly být propozice k dispozici).
Jiná věc je termín pro nahlášení konání soutěže do kalendáře SMČR - KLeM ČR (to nemá nic společného s pozvánkou - propozicemi).
Termín - 15.10. - do kalendáře SMČR - KLeM ČR pro nadcházející rok
Možnost nahlásit 3 (slovy tři) měsíce před měsícem konání do kalendáře na www stránkách SMČR.
Užij si svátek. Hodně zdraví a kolik vzletů tolik úspěšných přistání.
Petr

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. dub 2017 07:17 - 13. dub 2017 07:21 #18459 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Dino 1
Asi takhle.
1. Termín podání je nyní definován na 3 měsíce před konáním soutěže.
2. V tomhle případě se nestihl.
3. Soutěž nebude v oficiálním žebříčku SMČR.

Tolik fakta.

Teď s dovolením trochu rozboru.

AD1
Je pochopitelné, že soutěž nemůže být nahlášena den dopředu. I když - proč by nemohla, ale žádný pořadatel tohle neudělá ne proto, že někdo řekl, ale proto, že by to byla tak trochu pořadatelská sebevražda. Takže v zájmu každého pořadatele je hlásit soutěž co nejdřív to jde. Bohužel pokud chcete udělat soutěž tak, aby se nekryla s velkými mezinárodními akcemi a významějšími soutěžemi, musíte počkat až budou tyto definitivně v kalendáři. A nebo můžete zkusit loterii. Takže u těch jarních je to poněkud natěsno. Osobně si myslím, že měsíc dopředu je tak akorát. Ale to je jen názor.

AD2
Proč se termín dané soutěže nestihl nahlásit v definovaném termínu je částečně popsáno v AD1, částečně za to může může prostá prokrastinace. Nicméně nemám pocit, že by její objevení se v kalendáři měsíc před konáním mělo nějaký zásadní vliv na účast. Buď čas mám a přijedu, nebo ho nemám a potom mi nepomůže ani když tam bude viset pět let. Stále existují občas i důležitější věci než naše hračičkové poletování a na tenhle relax zbývá čas až po povinnostech - bohužel ;) Takže jediný vliv tohoto "pozdního" objevení bude AD 3

AD3
Ano, soutež nebude počítána do oficiálního žebříčku SMČR. Mrzuté, leč pro podstatu věci ne smrtící. Troufám si tvrdit, že 99% pilotů si na soutěž RCEV zajede proto, aby poměřili síly s partou stejně postižených jedinců a strávili fajn půlden právě oním leteckým relaxem. Dlouhodobý přínos bodů do žebříčku je už jen bonus, že se na konci roku můžu kouknout "aha, jsem na sedmém místě" (díky Stoupáku tedy můžu ten postup žebříčkem sledovat i průběžně a bičovat se k lepším výkonům). To že nebudu mít z jedné soutěže body mě ale žíly neutrhne. Nejezdím na ně primárně kvůli bodům, jezdím tam kvůli tomu aktuálnímu prožitku (dobře, a taky kvůli tomu pocitu, že jsem třeba vyhrál nad Radimem Barčem a vezu si domů pohárek, přiznávám. bohužel to už se mi teda dlouho nepovedlo :lol: ). A vy?

Shrnutí
Souhra okolností vedla k tomu, že Aleš v téhle diskuzi otevřel téma "Skutečně je nutné pro zápis bodů do žebříčku mít definován tříměsíční termín". Pokud ano, budiž. Pokud ne, je na čase se zamyslet, zda by to nešlo udělat lépe. Jako třeba ono zrušení posílání papírových průkazek. Přes to ještě loni taky nejel vlak, důvodů byly miliony - a ejhle - ono to jde, a co víc, je to přínos.

Toliko z mé strany, díky za trpělivost při čtení a rád Vás uvidím na soutěži na Dinu, kterou společně s Alešem a dalšími zajistím vlastními silami a prostředky, přesto velmi rád. Proto, abychom s Vámi mohli polítat, zabojovat, pokecat, posedět, zrelaxovat. Děkuji.
Poslední změna: 13. dub 2017 07:21 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. dub 2017 07:34 #18460 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma Dino 1
Vůbec se nechci míchat do Vaší diskuze ale: Pokud má mít žebříček jakékoliv kategorie nějaký význam, tak soutěže které se do něho počítají by měli být řádně prezentované!!! Ne, že se v pátek domluvíme a v sobotu bude dobré počasí tak budem létat! Pokud se bude soutěž počítat do jakéhokoliv celostátního žebříčku, tak by měla být nahlášená před sezonou!!! Je to tak ve všech sportech, tak proč zavádět v madelařině nějakou anarchii!!! Stačí, že modelařina je opomíjena z vrchu, to znamená od MŠTS.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. dub 2017 09:14 - 13. dub 2017 09:43 #18461 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Dino 1
1) Petr to napsal parádně a přesně
2) Kdyby si v pravěku řekli, že jim hranaté kola stačí, tak dodnes by koňmi tažené povozy dosti drncaly a cestování by nebylo úplně příjemné .... Tím se chci dostat k tomu, že sťouralové jako já jsou motorem pokroku. A to je o co mi jde. Posunout se do 21 století a nepřešlapovat v době upalování čarodějnic a rozbíjení hlav palcáty.
3) Ad žebříček atp. Mi je to ve výsledku úplně fuk, pointa toho celého problému je v soužíti SORGu, Stoupáku a SMČR. Tento paralelní běh jen eskaluje rozdíl mezi někým kdo chce něco změnit a někým kdo už chce méně. Já chci, a tak jsou online přihlášky, systém na zpracování výsledků, okamžitý přehled o výsledcích, počtu přihlášených, dokonce i kompletní žebříček během pár minut po skončení akce. Takže až mě tu bude zase někdo jebat za to, že jsem neposlal přihlášku o 3 dny dříve, tak ho můžu s rozběhem poslat někam. Soutěž si udělám, výsledky si odešlu, stoupákovský žebříček si také sám udělám (mimochodem asi o 7 měsíců dříve než se to povede ó našemu vedení tam nahoře), takže nevím o co jde ? Takže vrchnost si uvědomí, že my tu nejsme pro ně, ale o ni pro nás žeano ? Btw. když už si hrajeme na slušné občany : pan Bartovský neumí psát ? že by alespoň odepsal na email "soutěž přidána / nepřidána z důvodu blabla" ? Zameťte si před vlastním prahem a poté přijďte před mé dveře kluci.

Doufám, že je teď vše jasnější ... Takže to musím vážně podávat oficiální návrh na změnu minimální doby pro nahlášení soutěže ? Doteď mi nikdo neodpověděl, proč to jsou 3 měsíce mimochodem

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 13. dub 2017 09:43 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. dub 2017 11:52 - 13. dub 2017 11:55 #18462 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Dino 1
Já myslím, že jsi odpověď dostal od Lojzy. Někdo chce porazit mě, jiný vyhrát žebříček a proto musí být jasné, kolik soutěží a kdy bude. Nejsme všichni stejní.
Jo a tím motorem pokroku jsi mě fakt dostal!!!
Být přesvědčený, že vlastní názor je jediný správný taky není výhra.
A už se nečerti!
Poslední změna: 13. dub 2017 11:55 uživatelem Radim Barč.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. dub 2017 12:18 #18463 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Dino 1
On se Aleš čertí rád :)

Ono nejde o to, že by se někdo rozčiloval nad tím, že ta soutěž není v žebříčku - o to nám opravdu vůbec nejde. My jsme ji s vědomím toho, že tam nebude, dělali. Ale řekli jsme si, že z variant "udělat, ale bez bodů" nebo "nedělat" zvolili jako lepší tu první variantu. Nicméně to vedlo k diskuzi nad oním termínem. Pro někoho je tři měsíce dost, pro někoho málo, pro někoho by bylo možná nejlepší rok, aby se mohl dostatečně psychicky připravit. To je fuk, prostě je to tři měsíce a basta. Tady se to nestihlo. Tečka. Chcete přijet a zalítat si, chcete. Nechcete, v pohodě, my se na vás skrz prsty dívat nebudeme. Víme, že ten "nezápis" je naše chyba, ale to že je něco pár let dáno a pamatuje to ještě minulé století nemusí znamenat, že je to ta nejlepší možná varianta v aktuální době. Takže nechť si to každý přebere a udělá si názor sám.

Pravdu má v tom, že bez jeho Stoupáku a Sorgu bychom byli o hezký kus zpátky. To si chlapci přiznejme.

Mimochodem, když už jsme tady tak hezky otevřeli ty kontroverzní debaty (fakt už potřebuje začít pořádně lítat :lol:) , tak mě napadá - existuje něco jako "minimální doba storna/změny soutěže"? Příklad: V kalendáři je soutěž na 15.srpna. Technické důvody (např. průtrž mračen a podmáčené letiště) mi nedovolí soutěž uspořádat v termínu. Mám možnost ji posunout/přeložit/uspořádat na jiném letišti? A pokud ano, musím poté dodržet opět ony tři měsíce (jiný termín, jiné místo konání)? Já to opravdu nevím, proto se ptám. Ale odpověď na tuhle otázku podle mě bude skrývat i odpověď na tuhle diskuzi ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. dub 2017 12:26 #18464 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Dino 1
Za SORG Aleše chválím, kudy chodím. To bez legrace.
Jen s ním občas nesouhlasím v drobnostech.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. dub 2017 12:41 #18465 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Dino 1
Radime, i tak se máme rádi jako kamarádi ne ? :-D
Hele, ti co mě znají ví, že jsem fakt v některých věcech prudivej, ale jen proto, aby se něco změnilo a jen se blbě nekecalo ...

a btw. Radime, to s těmi prudiči a lenivými lidmi je pravda, díky tomu Steve Jobs vybudoval co má :) Nejraději najímal lidi, co pořád kutali zlepšováky nebo urychlovače, aby se moc nenadřeli.


A ano, odpověď : jak dopředu musim hlásit změnu je klíčem ke všemu, chytří vědí kam směřujeme, doufám, že to ví i na svazu :-D

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. dub 2017 14:35 #18466 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Dino 1
Ale to víš, že se máme rádi :) .
Jen mi občas nesedí tvoje přirovnání a rychlé závěry. Na naše nadstandardní vztahy to ale nesmí mít vliv.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.403 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám