file MC-20 Hott

Více
29. bře 2016 15:44 #16449 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma MC-20 Hott
Ajajaj, no já měl Modelu (tu Japonskou) potom Sanwu a asi před 25 lety sem pořídil Graupnera. To bylo v dobách kdy sme se potloukali po F3J čkách a občas i dali na frak pozdějším mistrům světa :) Dodnes ten starej Graupner chodí a nikdy nezaváhal. Potom Futabu. Loni sem začal uvažovat o novým rádiu, zvažoval sem F22 od Futaby, ale nějak se začali ztrácet z trhu, tak sem zkusil toho Hott Graupnera. No asi nezbyde než zajít do kostela, třeba to pomůže :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. kvě 2016 18:30 #16720 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma MC-20 Hott
Na závodech v "Pace" (a nejenom tam) jsem měl časté výpadky signálu. Nějak jsem to na řízení nepoznal, ale alarm na mě řval časo. Hledám v návodu a nic ohledně nastavení alarmu na sílu signálu, nebo spojení nenacházím. Chci se zeptat, těch co mají taky tento vysílač, jak prověřím správnost funkce, kromě testu dosahu na snížený výkon, nebo jak zjistím co se vlastně děje? Proč mi to hlási nízký signál, nebo dokonce výpadky? V termice se dostáváme do ohromných výšek a vzdáleností a já bych nerad přišl o letadlo. Mám uhlíkový trup a antény vyvedeny ven. Záleží na tom kde a jak jsou vyvedeny a upevněny? Může i tohle mít vliv? Tahle 2,4Ghz technologie je stále pro mne nová a úplně jí nerozumím.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. kvě 2016 19:15 #16722 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma MC-20 Hott
Stále to procházím a teď jsem si všiml v návodě, na stránce 240 (telemetrie) v prostředním odstavci. Že záleží na vzdálenosti, při bindování přímače. Nejsem si už po té době jistý, ale nejspíš to 1 metr nebyl. Vadí to? Může se tímto zhoršit přenos signálu?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. kvě 2016 07:36 #16723 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma MC-20 Hott
Zajímavý, du to zkusit přebindovat a hodit do vzduchu. Večer dám vědět jak to dopadlo

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. kvě 2016 18:12 #16729 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma MC-20 Hott
Tak sem to znovu spároval na vzdálenost asi 7-8m a šel polítat. Řekl bych, že je to o něco lepší než to bylo. Kvokalo to na mě až když sem éro (2,5 m) sotva viděl. Nicméně stále kvoká, stále kvoká....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. kvě 2016 04:52 - 23. kvě 2016 06:39 #16845 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma MC-20 Hott
Někdy se alarm ozve a někdy ne. Ale je to jiný zvuk, než ten co slyšet po odpojení přímače. Není to varování na blížicí se výpadek, nebo na strátu signálu telemetrie a ne spojení s řízením? Když mrknu na dislay v momentě výpadku tak stejně nestihnu zjistit na kolika procentech signálu jsem. Napadá mne zkusit o nějak úplně bez telemetrie, ale netuším jak. Nebo nevíte někdo něco víc?
Poslední změna: 23. kvě 2016 06:39 uživatelem Martin Beseda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. dub 2017 19:37 #18472 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma MC-20 Hott
Uběhla nějaká doba, tak oživím téma - nepovedlo se někomu vylepšit dosah tohohle rádia? Tipuju, že by mohla vést cesta přes nějakou lepší anténu vysílače, ale nejsu radista. Vzhledem k tomu, že nejde o ojedinělej případ, tak to asi není nějaká závada, ale spíš konstrukční chyba. Mě to prostě furt kvoká, sotva odletím pár set metrů (záleží na výšce) To už sem se naučil ignorovat. Když se ale dostanu dál, cca kilák a není to zrovna nad hlavou, tak se změní tón a následně zapracuje failsafe. Zatím se to vždycky po pár vteřinách chytlo, ale.....

Kdyby mělo to rádio nějakou další chybu, tak ho hodím do popelnice. :angry:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. dub 2017 05:07 #18473 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma MC-20 Hott
Za celou dobu co jsem MC-20 používal, nikdy jsem nepřišel o řízení. Ale hlášení se ozývalo dost často. A jenom to stačilo, abych ho vyměnil. Nezvládal jsem ty hlášky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. dub 2017 06:09 #18474 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma MC-20 Hott
V nastavení Kuneny není zadáno eBay APP ID

Pavel Hloušek napsal: Uběhla nějaká doba, tak oživím téma - nepovedlo se někomu vylepšit dosah tohohle rádia? Tipuju, že by mohla vést cesta přes nějakou lepší anténu vysílače, ale nejsu radista.


Tohle rádio nemám, ale tipuji, že vnitřní antény jsou na desce přes standardní MMCX, takže stačí koupit patch kabel na SMA a máš to. Je to tenhle kabel - - dokonce by test mohl být nedestruktivní, jen propilovat malinkou dírku pro vytažení koaxu ven a SMA s klasickou anténou si nějak připrasit zvenku izolepou, díru do rádia pro konektor bys vrtal až když by se to povedlo a dosah vypadal lépe.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. dub 2017 06:31 #18475 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma MC-20 Hott
A hele - máme tu bug na Aleše...
Dal jsem odkaz na Ebay a ono ho to sežralo a vypsalo error "No eBay APP ID défined in Kunena configuration" - to je blbé, žádnou komfortní integraci na ebay celkem nepořebujeme, ale to že odkaz úplně zmizel problém je.
Aleši, zkus se nad tím příležitostně prosím zamyslet...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.434 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám