file výškoměr Altis V4+ aktualizace firmware z verze 5.7 na 5.9 s restartem motoru

Více
17. čec 2023 13:34 #25318 od Jaroslav Eichler
Potřeboval bych poradit jak aktualizovat verzi 5.7 na 5.9 ve výškoměru AlrisV4+. Zkoušel jsem to několikrát a při stahování aktualizace do výškoměru se to při posledním pokusu , kdy už se to začalo konečně stahovat jsem čekal 10min. pak jsem šel něco dělat a když jsem se vrátil bylo to kousnutý. Musel jsem to na tvrdo vypnout. Zkoušel jsem restartovat Pc , Několikrát připojit výškoměr do Pc - bez výsledku. hlášky co se mně objevovali na PC jsou v příloze. Předem děkuji Jarda E

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
17. čec 2023 15:04 - 17. čec 2023 15:59 #25319 od Pavel Hloušek
Podle těch scanů sis ten fw stáhl do počítače a aktualizuješ to z počítače. Možná je ten staženej soubor poškozenej. Pokud máš ten počítač připojenej na internet, tak bych zkusil aktualizaci přímo z webu, tzn. v záložce 1/5 zvolit ,,ze seznamu" a tam vybrat fw.
Pokud ten počítač nemáš připojenej na net, tak si ten fw znovu někde stáhnout a postupovat podle instrukcí, tzn. nikam necourat a dělat to co to chce, tzn kliknout, odpojit, připojit atd. ;) během nahrávání toho fw display výškoměru zobrazuje, jak je s tou aktualizací daleko (vyplňuje se obdélníček). Pokud si dobře pamatuju, tak to trvá cca 15-20 sec.
Ještě mě napadá, že bys mohl mít špatnej USB káblík, ale to by se ti ten výškoměr asi ani nepřihlásil.
Poslední změna: 17. čec 2023 15:59 uživatelem Pavel Hloušek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. čec 2023 08:09 #25320 od Jaroslav Eichler
Děkuji za radu, vyzkouším. zdraví Jarda E

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. čec 2023 09:37 #25321 od Jaroslav Eichler
Zdravím,
dnes jsem to zkoušel znovu na jiném PC. Aktualizoval jsem Flight manager, připojil Altis přes USB, to vše je v pořádku. Stáhnul jsem soubor fw F5J S5.9. do PC a aktualizoval ze souboru. Kliknu na aktualizuj a přeskočí to rovnou na krok 5/5 Aktualizace selhala. Odpojení a připojení nic neřeší, aktualizace ze seznamu probíhá úplně stejně - zase selhání.
Jednou se nám podařilo (nevím jak) že jsme se dostali do kroku 2/2 kdy se kopíruje soubor do výškoměru, ale v podstatě se jen zasekne program a na výškoměru se nic nezobrazuje - žádný zobrazení o aktualizaci čtvereček nic......
Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. čec 2023 12:47 #25322 od Pavel Hloušek
Tak snad ještě zkusit ten jinej datovej usb kabel, předpokládám teda, že je ten výškoměr v pořádku.

Ještě mě teda něco napadá, ale nejsem si jistej a nerad bych kecal, tak to ber s rezervou. Předpokládám že když připojíš výškoměr k pc, tak se ti normálně přihlásí. Když otevřeš paměť výškoměru, ne přes fl. manager ale třeba jako flešku, jsou tam soubory z každýho letu a myslím že na konci je soubor nastavení, teď z hlavy nevím příponu - je jiná než u všech těch ostatních od záznamů letů. Máš tam něco takovýho?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. čec 2023 13:18 #25323 od Jaroslav Eichler
Datovej kabel je v pořádku je to ten origoš - jinej nefunguje už jsem zkoušel.
Po připojení se klasicky objeví jako flash disk a soubory tam jsou (je jich tam spousta) a nastavení tam asi bude také (nemám to u sebe ale zítra na to koukneme) otázka je co s tím nastavením?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. čec 2023 13:19 #25324 od Jaroslav Eichler
Asi možná vím kam míříš - pokud by byl soubor nastavení nějak poškozený /nevím jestli je to možné/ tak ho přehrát nějakým co mi někdo pošle třeba ze stejného Altisu V4?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. čec 2023 13:47 #25325 od Pavel Hloušek
Tak nějak, ale je to jen takovej zoufalej nápad. Já tam mám tohle

to FLT je záznam letu, ty další sou ,,nějaký soubory" . Možná, že kdybys je omylem smazal, tak bude ta aktualizace stávkovat, opravdu nevím, jak sem psal, ber to s rezervou
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. čec 2023 14:26 #25326 od Jaroslav Eichler
ok pokud to není nikde vázaný na nějaký seriový číslo tak asi to půjde. Zjistím co tam máme a jestli to tam máme, případně tě poprosím mohl bys mi ty tři soubory hodit do mailu:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
díky...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. čec 2023 14:46 #25327 od Pavel Hloušek
máš to v mailu, je to z V4+ s fw 5.7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.383 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám