Kniha - "Občas se zadaří" - Výsledek soutěže :)

Kategorie: Ostatní Zveřejněno: sobota 31. říjen 2020 13:04 Napsal Aleš Krátký

Ať už jsme mladí nebo "ostřílení" letci, každý z nás ma dozajista spoustu příhod nejen ze soutěžení, ale i tréningů, večerních seancí a kdo ví čeho všeho okolo modelářství nebo i opravdového letectví v reálných "modelech". A někteří z nás mají těch příchod tolik, že si zaslouží je sepsat. A proč né třeba rovnou v podobě knihy ?

Když jsem před pár dný viděl na Lomcováku zmínku o této knize, řekl jsem si "hmm, to může být docela zajmavé čtení..." No a večer už jsem mluvil s Honzou, že by byl rád, kdyby se o jeho příhodách dozvěděli i čtenáři Stoupáku. No tak tedy, zde ji máte v plné kráse :) A aby toho nebylo málo, tak si zdější osazenstvo může o knihu zasoutěžit, a těšit se na to, že ji nalezne od Stoupáku (a Honzy) pod stromečkem.

Číst dál: Kniha - "Občas se zadaří" - Výsledek soutěže :)

HAWK - model nejen pro RCEV

Kategorie: Ostatní Zveřejněno: neděle 7. červen 2020 20:15 Napsal Aleš Krátký

Čas od času je třeba obměnit letový park, resp. letadlo, protože už je staré olítané, nepěkné, nebo výkonově nedostačující ... Je to stejné jako s autem, ženou :-D

No a protože každý volí podle svého gusta, tak je naštěstí spousta lidí, co vyrábí různé modely v různých provedeních, cenách, výkonech. Tentokráte se již nebavíme o miláčkovi (ať už plechovém nebo z masa a kostí), ale letadle. No, a vzhledem k tomu, že nová sezóna volá, rozhodl jsem se, že si pořídím něco nového. Již jsem to kdysi říkal, letadla si vybírám podle toho, jak se mi líbí na první pohled. Zkrátka to musí zajiskřit a musí to být láska na první pohled. 

Každý soutěžící má alespoň hrubý přehled o tom, s čím se lítá, kdo co vyrábí, kolik co stojí a podle toho prostě rozmýšlí a hledá co si koupit. Čas od času se ale na internetu objeví něco, co mi není úplně známé nebo se na letišti zas tak často nevidí. Pokud se u toho snoubí ještě ona láska na první pohled, tak mě to zaujme a začnu zjišťovat... A o tom bude dnešní recenze 2,5M modelu se jménem HAWK slovenského výrobce p. Vladimíra Rúčky.

Číst dál: HAWK - model nejen pro RCEV

Výzva Svazu modelářů České republiky

Kategorie: Ostatní Zveřejněno: sobota 14. březen 2020 8:43 Napsal Aleš Krátký

Předsednictvo svazu nedoporučuje pořádat po dobu Nouzového stavu modelářské akce. Vyzývá pořadatele modelářských soutěží a akcí k důkladnému zvážení jejich pořádání. Zákaz pořádání akcí platí nově pro všechny akce s účastí více než 30 osob bez výjimky.

Bez ohledu na stanovený limit v počtu osob v Mimořádných opatřeních je potřebné mít na zřeteli především zajištění zdraví obyvatelstva a nevytváření podmínek pro další šíření nákazy. Apelujeme tímto na odpovědnost jednotlivých pořadatelů soutěží a akcí, a věříme, že členové Svazu modelářů České republiky za současné situace pochopí uvedenou výzvu a vážnost situace.

V Praze dne 12.3.2020

Předsednictvo Svazu modelářů ČR

Zimní spánek

Kategorie: Ostatní Zveřejněno: čtvrtek 5. prosinec 2019 13:22 Napsal Aleš Krátký

Pomalu ale jistě se blíží chvíle, kdy se většina nás uchýlí k zimnímu leteckému spánku, a vrátíme se zpět ke svým rodinám, dětem, manželkám nebo domácím mazlíčkům :)

Věřím, že se zde setkáme i přístí rok, a snad bude vše co tento rok nepovedlo jen za námi a bude zapomenuto :-D.

Děkuji za podporu jak autorům článků, diskutujícím na fóru, ale i nahodilým návštěvníkům a sklaním fanouškům. Pěkné prožití vánočních svátků a přelomu roku !

P.S. slibuji, že rok 2020 budu mít na vás všechny více času :)

S díky, Aleš Krátký

CIAM FAI zasedání 4.-6.4.2019 Lausanne

Kategorie: Ostatní Zveřejněno: sobota 6. duben 2019 18:50 Napsal Aleš Krátký

Před chvíli mi volá Ivan Hořejší, že je sice ještě ve Švýcarsku, ale má pro mě (pro nás) nejžhavější novinky co se týče F5J, které  vzešly na CIAM FAI zasedání, kterého se v posledních dnech účastnil.

No a protože to Ivan dost jasně popsal, níže v článku již jeho slova. Za mě jen díky Ivane !

Číst dál: CIAM FAI zasedání 4.-6.4.2019 Lausanne

Přehled a vývoj soutěží v roce 2019 + novinky na Stoupáku

Kategorie: Ostatní Zveřejněno: čtvrtek 7. březen 2019 21:38 Napsal Aleš Krátký

Je čas probrat Stoupák z hlubokého zimního spánku, a zase to tu trošku rozjet. Čím začít ? Třeba tím, že ta zima byla letos taková nějaká krátká z pracovního pohledu (nestihl jsem udělat ani polovinu věcí co jsem plánoval) a na druhou stranu děsně dlouhá, co se týče soutěžního půstu. My (soutěžící) se již těšíme jak to opět vše vypukne, a našé drahé polovičky až si od nás odpočinou :-D. Co se ale týče tohoto webu, tak jsem se snažil proplácat SORG do nové verze, tentokráte s názvem SORG AIR, a s tím i nutnost změnit systém registrací, přihlášek, žebříčku a dalších věcí. A aby bylo co přihlašovat, bylo třeba doplnit do kalendáře všechny letecké akce v naších oblíbených kategoriích, a při tom vždy páchám vývoj soutěží v letech. Co tedy bude ?

Číst dál: Přehled a vývoj soutěží v roce 2019 + novinky na Stoupáku

Asperatus - F5J novinka

Kategorie: Ostatní Zveřejněno: pondělí 8. říjen 2018 16:41 Napsal Aleš Krátký

Pomalu ale jistě se blíží konce letecké sezóny v nejedné letecké kategorii a tak je čas popřemýšlet co se povedlo, co se nepovedlo, co udělat jinak a lépe. Po krátkém přemýšlení určitě najdete spoustu nápadů jak se v našem krásném koníčku posunout přesně tam kam potřebujete, a pokud by Vaše kroky směřovaly k tématu F5J, mám právě pro Vás jednu informaci,k která by mohla zaujmout. 
Je zcela jisté, že v F5J je těžká konkurence, je to kategorie náročná nejen na pilotní um, ale i psychiku a v neposlední řadě i na technické vybavení, resp modely. Otázku, s čím lítat si klade každý z nás každý rok. Mohl za moje neúspěchy model ? Chci něco jiného ? Lepšího ? Chci mít více modelů pro různé podmínky ? Pak samozřejmě přichází otázka financí, ne každý totiž může investovat pomalu statisíce do modelů. Chápu, není to jednoduché, a pokud už překonáte všechny vnitřní pro a proti, a rozhodnete se, zůstane Vám jediná otázka a to : Který model si nakonec vybrat ?

No a to je právě to, o čem teď píši. Různí piloti zastávají různé značky, jsou na letadla zvyklí, jiní zase "dědí" letadla od kamarádů, nebo kupují na bazarech atd. Proč si ale nepořídit něco nového ? Něco, co podle prvních testů nevypadá vůbec ale vůbec špatně ... Něco, co se jmenuje Asperatus ? Pojďme si o tomto letadle říci více.

Číst dál: Asperatus - F5J novinka

MČR RCEV 2018 - Pozvánka

Kategorie: Ostatní Zveřejněno: pátek 22. červen 2018 11:21 Napsal Aleš Krátký

Všechny vás zveme na MČR RCEV 2018

Přihlášky zde do 21. 8. 2018 do 24:00 - http://registrace.stoupak.cz/soutez/37

mr

 

Přidej se k nám !

Kategorie: Ostatní Zveřejněno: neděle 11. červen 2017 8:47 Napsal Aleš Krátký

Létáš rád ? Jsi u všeho ? Nic ti neuteče ? Jsi šikovný modelář ? Znáš věci, které ostatní neznají? Máš rád Stoupák ? Chceš se podělit o své zážitky s ostatními ? Pokud jsi alespoň jednou odověděl ANO, tak právě tebe hledáme :). Přidej se k nám, a pomoz být Stoupáku lepším. Jak ? Je to velmi jednoduché ... Stačí být na nějaké akci, užít si ji, a pak napsat krátke povídání nebo fotoreportáž a poslat ji buď emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo se dokonce stát interním členem správcu Stoupáku, a psat tak články přímo. Není se čeho bát, gramatika nebo styl obsahu není důležitý. Nikdo totiž není dokonalý a tak se to vždy nějak uděla. Stejně tak když děláš nové letadlo, nebo máš technologickou vychytávku. Stačí udělat pár fotek, a poslat nám je. Prospěješ tak soustě dalších modelářů, a o to přeci jde.

Takže kamarádi, nebojte se, a přidejte se k nám :)

Kalendář soutěží + registrace

Kategorie: Ostatní Zveřejněno: úterý 7. březen 2017 18:15 Napsal Aleš Krátký

Za pár týdnů začne naplno modelářská sezóna, a tak mnozí z nás plánují víkend po víkend kam vyrazit. Čeho se zůčastnit, čeho nikoli, co je daleko nebo naopak blízko, a už se celí tetelí, jak se potkají s kolegy, a drtivě je porazí. K tomu prvnímu se snažíme pomoct právě novým kalendářem na Stoupáku. Jak si jistě mnozí všimli, tak jsme ho trošku přepracovali. Přibyly nové možnosti hledání, také se zobrazují u vybraných akcí QR kódy, díky kterým můžete soutěž snadno přenést do svého kalendáře. Upraveno bylo mírně i zobrazení soutěže samotné, soutěžících a registrací. Také byly přepsány všechny akce F5J, RCEV, RCEN, RCEO, RCEK, RCEJ, RCEP, RCVEM, a to nejen u nás, ale (co se týče F5J) i po evropě a přilehlém okolí. Nedílnou součástí je i zařazení do contestů, a možnost registrace.

 

 

 

Číst dál: Kalendář soutěží + registrace

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

hawk

dnz

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám