file RCEK pravidla pro 2012

Více
29. zář 2011 11:03 #5551 od Radek Novotny
Jen bych chtěl připomenout trenérovi RCEK Jirkovi Veselovskému návrh na úpravu pravidel pro 2012 ohledně diskutovaného spuštění motoru před startem, tedy udělení penalizace -30 bodů, bez dalšího podmiňování zastavením motoru či dokonce opakovaným startem. Takto to bude sladěno i se sousedy a EC.

Dále se (s ohledem na "téměř" tradiční umístění Honzy Mlejnka na 4.místě... :D ) přimlouvám na více motivující systém bonifikace do žebříčku za finálové umístění. Konkrétně místo pouze v současnosti odměněných medailistů 30,20, a 10b navrhuji použít liberálnější systém stejný jako je v F3J, a to pro prvních 5 pilotů systémem 30-20-15-10-5 bodů. Pro informaci v Eurocupu se letos odměňovalo do celkového pořadí dokonce prvních 10 finalistů, po 3 bodech od 30 bodů pro prvního.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
29. zář 2011 11:31 #5552 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma RCEK pravidla pro 2012
Radku malá poznámka k tomu prvnímu - ona je otázka, zda je vše z EC až tak "moudré" a zda je opravdu nutno vše přejímat.
Mě se třeba při poslední Lomnici podařilo to roztočení motoru předem kvůli tomu, že na předposledním startovišti bylo hlášení blbě slyšet a pořadatel to pustil dost chaoticky. Za současné situace (pouze nemožnost druhého pokusu) jsem mávl rukou a letěl, na rovinu ale říkám, že kdyby za to bylo minus 30, tak jsem asi podával protest. Je opravdu žádoucí zanášet do pravidel další možný zdroj sporů? Ta přísná penalizace má asi smysl ve velkých nadupaných F5J Euro, kde jsou nějaká chaotická protáčení motoru hodně slyšet a navíc jsou i větším bezpečnostním rizikem, ale u RCEK to zas tak horké není...

S hodnocením finále souhlas.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. zář 2011 11:52 #5553 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma RCEK pravidla pro 2012
ja budu souhlasit s Tomášem.
ten rychly start nevadi dokud to neni fakt ocividne. ale finale je takove demotivujici :(
jsem pro -3 na pozici

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. zář 2011 13:05 #5554 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma RCEK pravidla pro 2012
Já nebudu souhlasit s Tomášem.
Pokud není slyšet hlášení, je to chyba pořadatele, a máš (nebo bys aspoň podle mne měl mít) nárok na nový start, to je jiná situace. Penalizaci -30b. bych převzal z EC, je to jasné a jednoznačné. Ovšem Jirka trenér říkal, že letos žádné změny nebudou, až po žních říkal... (ovšem po těch 2012 :lol: )

Bodování za finále bych nechal tak jak je, za první tři místa, je to jednoduché, proč něco měnit když to funguje.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. zář 2011 13:12 #5555 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma RCEK pravidla pro 2012
nevim no,finale pak ale ztraci smysl trosku.
kazdopadne i tak se to da prezit no :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. zář 2011 14:42 #5557 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma RCEK pravidla pro 2012
Jsou věci v pravidlech, kvůli kterým se jsem ochoten hádat, pak jsou věci, kde pouze napíšu svůj názor a tím to hasne...
Tahle penalizace je jednou z nich - já si myslím, že by se pravidla měla v mezích možností spíš zjednodušovat a ne do nich přidávat nové body, které mají šanci na to být "třecí plochou" - a myslím si, že přidání té penalizace za spuštění motoru předem může hned několik problémových bodů vyrobit. Proto s tím polemizuji - ale tím to tak nějak hasne, nechám to na Jirkovi V. a dalších, ať se rozhodnou sami, změna je to nekritická, takže ať už to dopadne jakkoli, půjde s tím žít.

Mimochodem to hodnocení finále je to samé - tam sice s Radkem pro změnu souhlasím, ale v podstatě je to jedno, ať už se bude bonifikace dávat za první 3, 5 nebo 10 míst, létat se bude pořád stejně, tak co :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. zář 2011 15:54 #5559 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma RCEK pravidla pro 2012

Tomas Hruby napsal: ... já si myslím, že by se pravidla měla v mezích možností spíš zjednodušovat a ne do nich přidávat nové body...

O to přeci jde, dnes jsme pro předčasné zapnutí motoru hledali výklad ve více odstavcích, dle EC to řeší jeden ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. zář 2011 16:00 #5560 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma RCEK pravidla pro 2012
Nojo, ale když už jsme se na tom výkladu jednou usnesli, tak byl klid a pohoda. Takhle to sice na pohled zjednodušíš, ale cenou za to bude podstatně větší šance, že to někomu bude stát za dohadování :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. zář 2011 17:26 #5561 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma RCEK pravidla pro 2012
Ani skoro nemá smysl odpovídat...podle mne je to přesně naopak. Ten dnešní výklad vidím hodně nejistý a pokud se bude chtít někdo dohadovat, dohádá skoro jakýkoliv výklad..."usnesení" několika lidí na veřejném fóru není závazný výklad pravidel.
EC pokuta je jasná, není co dohadovat, rozhodčí má vždycky pravdu a píše mínus 30.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2011 06:25 #5563 od Vladimír Čermák
Dle mého názoru děláme z komára velblouda. Kolik pak lidí si za ty stovky startů letos nedalo pozor a předčasně si ucvrkli ? Tři - čtyři :?:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.389 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám