file F5J-2m (nebo tak nějak)

Více
07. lis 2011 17:30 #5965 od Jan Kubica
F5J-2m (nebo tak nějak) vytvořil uživatel Jan Kubica
I když (nebo právě proto) to někteří nevidí rádi, pojďme se bavit o úpravách pravidel F5J na malé modely. Láká mě takovou soutěž uspořádat.

Dvě základní otázky (související) do diskuse:

1) Co na modelu omezit - rozpětí, hmotnost? A na kolik?
2) Jaké maximum?

Mně by se mi líbilo, aby byly modely co možná nejvíce variabilní, takže bych byl pouze pro omezení rozpětí. Pokud by mělo být maximum 10 minut, omezil bych rozpětí na 2.5 m. Pro dvoumetrovky bych potom nechal maxe jen tak 6-7 minut.

Přiznávám, že je to z mé strany sobecké, protože do F3J kompozitu nepůjdu ;)

Pro informaci (a jako výchozí bod) dodávám, že 2m létají v Itálii (rozpětí max. 2050 mm) na 7 minut normáně a 10 ve finále. FAI výšku mají potom definovánu takto: do 120 m - 0.5 b/m, do 160 m - 1 b/m, nad 160 m - 3 b/m.

H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
07. lis 2011 18:43 #5968 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma F5J-2m (nebo tak nějak)
Honzo a bude to fakt někdo létat? Pročti si debatu o kus vedle o ceně výškoměru (a je dost v souladu s tím,co slyšíš na letištích, tohle není "deformace diskusí"). Cenu lze zanedbat u velkých modelů, kde je to mizivé procento celku a navíc se při porovnání Euro-FAI vyplatí i díky úspoře na pohonu, ale u dvoumetrovky už to citelné bude a jak znám mentalitu lidí u nás, tak moc zájemců nebude.

Jinak si myslím, že univerzálnější je kategorie 100 palců (2540mm), do toho se vejde všechno možné - prakticky jakékoli RCEK atd. Dvoumetrovky jsou zajímavější stavebně z hlediska návrhu nových modelů, ale obávámse, že počet zájamců by byl ještě menší.

Prostě jak říkám - nápad dobrý, ale před přemýšlením o pravidlech se spíš zkus kriticky podívat na celý smysl a využitelnost této kategorie...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. lis 2011 18:09 #5971 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma F5J-2m (nebo tak nějak)
Tomáši, mně úplně stačí, že za mě myslí žena, Ty už opravdu nemusíš :lol: . Já samozřejmě nevím, kolik lidí to může přitáhnout, zda se kategorie ujme, jestli je výškoměr pro někoho drahý atd. Ani Ty to nevíš, musí se to zkusit.

A díky za připomínky, mě to táhne taky spíše k těm větším menším modelům.
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. lis 2011 22:35 #5982 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma F5J-2m (nebo tak nějak)
Někdo má motivaci se naučit dobře lítat, někdo zase postavit hezký model, a někdo zase vymyslet co nejvíc kategorií... :roll:

V tom se dá asi taky soutěžit,... :ugeek:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. dub 2012 12:29 #6894 od Bedřich Koros
Přátelé, vím že jsem jistě líný hledat - ale můžete mne odkázat na místo kde jsou umístěna pravidla pro F5J podle nichž včetně tech.dat modelu se budou létat ty 4 soutěže dle kalendáře KLMČR v roce 2012?

Děkuji Béda

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. dub 2012 12:43 #6895 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma F5J-2m (nebo tak nějak)
Pravidla jsou na stránkách KLeM pod odkazem "Pravidla"
http://www.svazmodelaru.cz/odbornosti/klem/Pravidla/Pravidla.php

FAI elektromodely 2012 jsou zde: http://www.svazmodelaru.cz/odbornosti/klem/Pravidla/FAI_F5_12.pdf

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. čen 2012 18:42 #7336 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma F5J-2m (nebo tak nějak)
Tomáši,

tady <!-- l --><a class="postlink-local" href=" stoupak.cz/forum/viewtopic.php?f=8&p=7335#p7335 ">viewtopic.php?f=8&p=7335#p7335

píšeš, že bys omezil hmotnost "malých" výškoměrů. Proč?
Dík, H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. čen 2012 18:59 #7337 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma F5J-2m (nebo tak nějak)
Jde o zachování charakteru lehkého modelu ve stylu RCEK, ostatně jsem to taky psal v souvislosti s možnou konverzí RCEK, kde bychom měli uvažovat i nad návazností na současné modely. Když dáš jako limit jen rozpětí 2,5m, tak z toho za chvíli budou vysloveně jen o něco menší F5J a rozdíl těch kategorií bude pramalý.
Upozorňuji ale, že jde jen o nástřel k diskusi, pokud by opravdu došlo k vážné debatě o této kategorii, tak se jistě budou vážit různá pro a proti.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. srp 2013 08:08 #10353 od Radek Novotny
Asi to patří někam pod výškoměry, ale narychlo jsem takové vlákno neobjevil... Zajímavě si pravidla F5J vyložili v Řecku, dle stránek jejich modelářské organizace tato posvětila použití výškoměru z místní produkce, který dle jejich webu
www.aeromodelling-news.gr/index.php?opti...frontpage&Itemid=119
vypíná motor ve výšce 200m, aby předešli penalizaci za přelezení... :)
cituji "ALTMR1 is an electronic device which, when connected between the speed controller and the motor of an electric motorglider, allows the motor to run either for a 30 sec period of time or until it reaches the predetermined altitude of 200 metres off the ground..."
Ten konec je v překladu "povoluje chod motoru buď po dobu 30s a nebo dokud nedosáhne přednastavenou výšku 200m nad zemí..." B) Cool...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. srp 2013 05:36 #10371 od Aleš Krátký
teda chvili tady nejsem a koukam.
nevim proc vymyslite jiz vymyslene ? nevim jaky je problem v stopalcovkach. tam se da litat uplne s normalnim RCEK /RCEN / RCEO a kdo vi co vse modelem. je opravdu treba vymyslet to same, jen s nepatrnymi rozdily ?

chjo chjo

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.318 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám