file odpočet posledních 10ti vteřin

×

Anketa: Který konec ?

50,51..59, GONG
3 20%
50,51..59, Klakson
5 33.3%
10,9...1,GONG
4 26.7%
10,9...1,Klakson
3 20%
Gong,gong,gong..gong, GONG
Žádné hlasy 0%
Gong,gong,gong..gong, Klakson
Žádné hlasy 0%
Celkový počet hlasujících: 11 ( Aleš Krátký, Milan Chalupník, František Říha, Petr Dušek, Palo Lišhák ) Zobrazit více
Této ankety se mohou zůčastnit pouze registrovaní uživatelé
Více
09. úno 2012 10:36 #6431 od Aleš Krátký
při tvoření zvuků pro soutěže jsem po minulé sezóně přemýšlel nad věcnými připomínkami zůčastněných ohledně odpočtu posledních 10ti vteřin. Mno a tak tedy existuje 6 verzí které jsou použitelné ...

50,51..59, GONG
50,51..59, Klakson
10,9...1,GONG
10,9...1,Klakson
Gong,gong,gong..gong, GONG
Gong,gong,gong..gong, Klakson

nuže co si pamatuji vždy se používal klasický čas jdoucí odpočet čili 1. volba, ale padaly názory, že by bylo lepší to sjednotit s zbytkem světa a používat 3. možnost.

myslím si, že nebude od věci, když se nějak určí systém předem,ať pak ve Vsetíně nemají odpočet, v Ostravě dopočet, a v Hranicích jen gongy jako v F3J.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
09. úno 2012 19:51 #6436 od Aleš Krátký
aby byla představa jak to zní

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Přílohy:

    10-1,gong-CZ.mp3

    10-1,gong-EN.mp3

    10-1,whoo-CZ.mp3

    10-1,whoo-EN.mp3

    50-59,gong-CZ.mp3

    50-59,gong-EN.mp3

    50-59,whoo-CZ.mp3

    50-59,whoo-EN.mp3

    gong-gong,gong.mp3

    gong-gong,whoo.mp3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. úno 2012 08:07 #6441 od Jaroslav Nezhyba
Nebylo by na škodu dodržovat pravidla RCEK......čl.9.6.7.7.2 odst.d) ???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. úno 2012 08:22 #6442 od Aleš Krátký

Jaroslav Nezhyba napsal: Nebylo by na škodu dodržovat pravidla RCEK......čl.9.6.7.7.2 odst.d) ???

Kdyby jsme se timto měli striktně řídit tak
a) prosim vystormujte v kalendari za minuly rok všechny soutěže neboť nebyly dodrženy body a, c, d !
b) myslím, že trocha odvahy k nějakému upgradu starého systému není na škodu.
c) kauza strikntího nedodržování pravidel už tu byla

v tomto případě nezbývá nic jiného než hlasovat pro variantu č. 3 až č. 6 :lol: Děkuji.

dodatek : ty zvuky se tykaji i kategorii jmenovanych nahore

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. úno 2012 08:33 #6443 od Jaroslav Nezhyba
V RCEK jsou jediné správné varianty 3-6. Máš pravdu.Jinak by nebylo na škodu prodiskutovat případné změny s trenérem RCEK-nebo jsou tyhle funkce zbytečné ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. úno 2012 08:37 #6444 od Aleš Krátký
Je třeba brát v potaz, že já tady žádné pravidla netvořím ani nemodifikuji. Pouze dělám tento průzkum v sekci "SORG V3" kvůli defaultního nastavení hodnot v programu. Koneckonců si ale může KAŽDÝ jednotlivý pořadatel soutěže zvolit sám co chce a to jedním kliknutím (pokud tedy používá SORG).

Kdybych to chtěl zapracovat do pravidel,tak na to jsem malý panáček a ani nic takového nechystám :)
Proto asi není nutnost toto konzultovat s lidmi, kteří jsou jinak samozřejmě v našem sportu důležití !

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. úno 2012 10:37 #6445 od Jiří Veselovský
Pokusil bych se, jen na zopakování, uvést přesná znění pravidel týkající se zvukových signálů pro letová okna. Vycházím z toho, aby i pořadatel, který chce lítat striktně podle znění pravidel (vím, že to tak má být, ale praxe je jiná - nerovná letiště, "vlnová" letiště, starty s bočním větrem, víc pomocníků, startoviště přes sebe, atd.) tu možnost v SORGu měl. Možná laicky si představuju, že by někde bylo "okýnko", které by se zaškrtlo nebo ne. ;)

Tak nejdříve RCEK:
9.6.7.7.2. Létání ve skupinách
c) Pořadatel musí hlasitě a podle možností i výrazně opticky oznámit začátek i konec pracovního času skupiny
d) Zvukový, případně i optický signál, musí zaznít i po uplynutí každé minuty pracovního času skupiny, posledních10 sekund se oznamuje pípáním každou sekundu, nebo se odpočítává od deseti do jedné.

U bodu d) bych viděl možnost variantního řešení, což Alešův návrh obsahuje.

U F5J je to takto:
5.5.10.8.2. Létání ve skupinách
c) Pořadatel musí výrazně oznámit začátek pracovního času skupiny zvukovým signálem, viz podrobnosti v 5.5.10.14.1.
d) Zvukový signál musí ohlásit uplynutí osmi (8) minut pracovního času skupiny.
e) Konec pracovního času skupiny musí být výrazně oznámen stejně jako jeho začátek.

Tady žádnou vůli nevidím. Soukromě musím poznamenat, že mi určitě víc vyhovuje "upovídaná sekvence", kterou jsme lítali třeba vloni, ale nechci jít proti proudu a stává se ze mě mlčící většina. :(
Takže v praxi bychom měli slyšet za celé letové okno 3 pípnutí (začátek, 8 minuta a konec).

V souvislosti se striktním dodržováním pravidel je na místě se zmínit u F5J i o:

a) Vždy musí modely vzlétat proti do větru a do čtyř (4) metrů od značky soutěžícího. Pokus se ruší a zaznamená s nulovým výsledkem, není-li model vypuštěn do vzdálenosti výše stanovené. Vzlet musí být přímý, s běžícím motorem. Jiný způsob vzletu je zakázán.

Chápu to, ale kdo to dodržuje, že. Zrovna tak ustanovení o opětovném spuštění motoru (opět striktně podle pravidel), které zůstalo beze změny oproti původnímu návrhu.

j) Každý model musí být vybaven schváleným zařízením, které zaznamenává maximální výška dosaženou mezi časem, kdy model opustí ruku soutěžícího nebo jeho pomocníka a do 10 sekund po zastavení motoru. Zařízení musí také zastavit motor 30 sekund po spuštění při startu, pokud již nebyl motor zastaven během této doby soutěžícím. Zařízení nesmí dovolit opětovné spuštění motoru během letu :cry:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. úno 2012 11:47 #6446 od Petr Dušek

Jiří Veselovský napsal: U F5J je to takto:
5.5.10.8.2. Létání ve skupinách
c) Pořadatel musí výrazně oznámit začátek pracovního času skupiny zvukovým signálem, viz podrobnosti v 5.5.10.14.1.
d) Zvukový signál musí ohlásit uplynutí osmi (8) minut pracovního času skupiny.
e) Konec pracovního času skupiny musí být výrazně oznámen stejně jako jeho začátek.

Tady žádnou vůli nevidím. Soukromě musím poznamenat, že mi určitě víc vyhovuje "upovídaná sekvence", kterou jsme lítali třeba vloni, ale nechci jít proti proudu a stává se ze mě mlčící většina. :(
Takže v praxi bychom měli slyšet za celé letové okno 3 pípnutí (začátek, 8 minuta a konec).

V pravidlech je uvedeno jaké signály musí pořadatel dát, ale zároveň tam není, že nesmí dávat nějaké jiné. Podle mě tedy ani použití upovídané mp3 není proti pravidlům, i když mě osobně vyhovují ty méně ukecané. Pro mě ideálem je zvuková stopa používaná na EuroCupu, která se poměrně dost blíží tomu, co je v pravidlech RCEK.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. úno 2012 13:28 #6448 od Jiří Veselovský

Petr Dušek napsal: V pravidlech je uvedeno jaké signály musí pořadatel dát, ale zároveň tam není, že nesmí dávat nějaké jiné. Podle mě tedy ani použití upovídané mp3 není proti pravidlům,

Jo Petře, v tomhle si určitě rozumíme, ale chtěl jsem jen upozornit na možnost, že se najde pořadatel, který nebude chtít vytuněnou verzi a bude chtít lítat přesně podle pravidel a aby tu možnost měl (to je pro Aleše, to "wokýnko" :) ).
Navíc jsem se pustil na "cizí území" (F5J), takže ať to ošetří Tomashr, pokud to je potřeba ošetřit.
Po pravdě víc mi vadí v pravidlech F5J odstavec o zákazu opětovného spuštění motoru, byť se o tom diskutovalo dost dlouho předem a většinový názor se ustálil na možnosti "ano, spustit znovu" a nakonec to SW Altíků také umožňuje. Teď stačí, aby někdo ráno na nástupu řekl, že chce lítat přesně podle pravidel a na potenciální problém je třeba zaděláno. :o

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. úno 2012 13:47 #6449 od Aleš Krátký
ta moznost v programu je.
jak jsem psal staci si vyrbrat MP3 z 43 moznych.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.457 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám