× Všechny otevřené přihlášky jsou k dispocizici zde : stoupak.cz/souteze/prihlasky

file Pozor, změna soutěže RCEV č: 742 Roudnice n/L

Více
12. srp 2019 15:27 #22018 od Jaromír Kamenský
Z rodinných důvodů musím přesunout soutěž z 28.9 na neděli 1.9.2019
Místo konání letiště Roudnice n/L pravidla dle řádu SMČR podmínka účasti členství SMČR(známka 2019)
Vklad:100Kč registrace na www.stoupak.cz nebo na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Uzavírka přihlášek je 308.8.2019 ve 20:00 hod
Prezentace: 8.30-9.00 hod
Nástup:9.15 hod
Start:9.30 hod
5 soutěžních kol bez finále
Děkuji za pochopení a prosím o otevření přihlášek.
Míra

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
22. srp 2019 12:17 #22092 od Radek Novotny
Aleši, otevři prosím přihlášky na Roudnici... Volal mi Míra Kamenský, že tě nějak nemůže dohnat.

Zde jsou aktualizované informace (propozice):

* Termín konání: neděle 1.9.2019
* Místo konání letiště Roudnice n/L pravidla dle řádu SMČR podmínka účasti členství SMČR(známka 2019)
* Vklad:100Kč registrace na www.stoupak.cz nebo na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
* Uzavírka přihlášek je 30.8.2019 ve 20:00 hod
* Prezentace: 8.30-9.00 hod
* Nástup:9.15 hod
* Start:9.30 hod
* Počet kol: 5-6 soutěžních kol, dle počtu soutěžících a počasí

Díky!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. srp 2019 12:48 #22093 od Aleš Krátký

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. zář 2019 12:16 #22143 od Radek Novotny
Výsledovka ze starého dobrého Sorgu (s krásnými kompletními přehledy kol a statistikami...) je zde:

Soubor přílohy:

Název souboru: 190901Roud...utez.htm
Velikost souboru:178 kB
.

...a hezké počtení i s obrázky má tradičně Honza Kubica na www.rcex.cz .
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. zář 2019 13:59 #22146 od Aleš Krátký
haha :) chápu...

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. zář 2019 19:25 - 14. zář 2019 19:26 #22204 od Radek Novotny
Tak jsem se dnes konečně dostal ke stažení záznamů z Altise ze soutěže RCEV z Roudnice,

Přikládám sem pro zasmání záznam mýho čtvrtýho letu. Plný čas, dobrá startovní výška, přistání na bod...



Akorát jeden malej háček tam byl, a to ten, že ten můj přistávací bod se mi nějak pošoupnul do centra města Roudnice, a moje Tylka byla zralá na recyklaci. :)
Přílohy:
Poslední změna: 14. zář 2019 19:26 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. zář 2019 04:39 #22209 od Jan Kubica
Radku, ona to moc legrace není :-). Někde jsem četl, že od znervóznění "já na to nějak nevidím" až po ztrátu modelu "kdesi tam nahoře" uplyne tak 20 sekund. Ze vzpomínky a záznamu se mi zdá, že v 5. minutě jsi se ujistil, že je to pořád ještě dobrý :-). Hlavně, že to dobře dopadlo.

Vzpomněl jsem si, že kdysi Jarda B. v podobné situaci prostřelil Ionem někomu novou střechu, myslím, že to bylo taky v Roudnici. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. zář 2019 08:01 - 16. zář 2019 08:01 #22210 od Tomas Hruby
Tak já v tom letu letěl s Radkem Novotným a ono to opravdu bylo hodně o té ochotě k rozhodnutí začít v soutěžním letu shazovat model už někdy kolem 4té minuty. Což klidně může skončit ztrátou maxima, jak známo při takto silné termice vesměs následuje pořádná díra, sám jsem zažil na F5J tuším ve Weilheimu, že jsem opustil podobně silnou termiku dříve a pak mi na konci přes všechnu snahu 30s chybělo, protože jsem šel dolů jak šutr :-( Mimochodem něco podobného se stalo letos na MS v jednom startu i Radkovi Malčíkovi, tam tedy šlo i o omezení rizika s návratem, ale podstata stejná - odchod z luxusní termiky o něco dříve a následovala "díra jak svině".

V Roudnici jsme začali s pomocníkem někdy kolem 4té minuty vést debatu o tom, zda není hřích tak brzy klesat, ale asi za dalších 20s jsem si řekl, že už to fakt nejde a šel jsem dolů... No asi za dalších 30s už jsem slyšel pokřik z druhého konce, kde byl Radek, takže zjevně dobrá volba. Podle mne byl Radek o něco výš než já (ja začínal o něco níž a tak mi chycení trvalo malinko déle) a naopak s vytrácením váhal o trochu déle - ve výsledku už zkrátka přešel tu kritickou výšku pro ztrátu modelu, zatímco já se udržel těsně pod ní. Stane se, bohužel :-(
Poslední změna: 16. zář 2019 08:01 uživatelem Tomas Hruby.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. zář 2019 11:26 - 16. zář 2019 11:28 #22211 od Radek Novotny
Honzo, trefil jsi to přesně. V té páté minutě jsem si říkal, že je to ještě ok, a ještě tak dva kroužky, a otáčím...
Ohledně té legrace, tím "pro zasmání" jsem myslel svou hloupost, nebo přecenění svých očí, a ne situaci jako takovou. Tam jsem se moc nesmál.

Vzdušnou čarou je místo dopadu od plochy letiště tak 2 až 2,5 km, a obdivuju Jirku M. a ostatní, že tu mou Tylku na tu vzdálenost ještě vůbec viděli,a i místo dopadu. Já už byl v tý chvíli slepej...

Je to už jasný, příště dál jak 1,9km od sebe nelítám :-)
Poslední změna: 16. zář 2019 11:28 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. zář 2019 10:16 #22229 od Ivan Horejsi
Nemohu radit, ale dostal jsem lekci v Chomutove. 477 metru.
V Roudnici jsem ve vejsce presel na rezim osmickovani a celkem dobre prezil.
Eroplan se tak rychle nevzdaluje protoze odpada "noha po vetru" a docela dobre jsem porad videl smerovku.
Apropo, od te doby postradam moje nejmilejsi brejle proti slunci. Nezustaly prosim nekde lezet? Uz nemely ty zausni gumicky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.415 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám