file novy dualsky 2826-10 vs ostatni

Více
03. led 2010 14:10 #1119 od Aleš Krátký
zdravim,
jako "novinku" nasel kolega motor dualsky s 1740 kv , misto stareho dualskye ktery mel cca 1400 kv, stoji ale stejne, a porad o 500 mene nez AXI a o 500 vice nez turnigy 1900kv.

otazka zni,myslite ze je lepsi novy dualsky ? axina ? turnigy 1900 ?

mluvim samozrejmne o volbe pro kategorii RCEK a rychly lehky model ...

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
03. led 2010 14:34 #1120 od Radim Barč
Myslet znamená ..... vědět. Musí ho hold koupit někdo, kdo je ochotný zveřejnit naměřené hodnoty a to, jak k nim přišel. Sám víš, že dostat z některých kolegů pravdivé hodnoty je opravdu porod. Já už letos investovat čas a peníze nehodlám, ale určitě by se hodil tobě do Corada.... ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. led 2010 15:34 #1121 od Aleš Krátký
ja tusil ze se ozves zrovna ty ...
no hodil prave do corada :)

nicmene ja prave zvazuju zda koupit axinu,nebo litat tgy ktere mam dva,nebo ted jit do dualskye :? nicmene radimku proc uz nechces investovat ? tento rok uz bys porad nevyhraval, bude to mnohem mnohem narocnejsi,a proto by te to mohlo vice bavit ne ? prece jsi nejak nezapskl vudci nasim krasnym vetronum ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. led 2010 17:19 #1122 od Radim Barč
Aleši rozhodně jsem nezapškl jak píšeš, jen už tomu nechci věnovat tolik času a rád zase provětrám akrobaty. A neboj, že byla loňská sezóna pro mě vyjímečná a neopakovatelná vím, přesto se budu snažit i letos!
Taky nevím, jakým směrem se pohnou pravidla a skladovat malé oběžky se mi nechce. Mě spíš zajímá, jaká koncepce modelů bude převládat (a vítězit) na letošním bitevním poli. Hlavně chci vidět Lumírův Elan.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. led 2010 17:56 #1123 od Tomas Hruby

Aleš Krátký napsal: ja tusil ze se ozves zrovna ty ...
no hodil prave do corada :)

nicmene ja prave zvazuju zda koupit axinu,nebo litat tgy ktere mam dva,nebo ted jit do dualskye :? n


Upřímně si myslím, že rozdíl mezi těmito motory je v reálu pramalý, daleko větší rozdíl dělá jednak seřízení modelu pro stoupavý let a pak je asi prostor k laborování i u vrtulí. Vypadá to ale, že se bude rozhodovat spíš v kluzu (a taktice), všichni se natolik zlepšili, že asi nikdo nezíská nějak dramatickou výhodu už při letu vzhůru...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. led 2010 18:09 #1124 od Aleš Krátký

Radim Barč napsal: Aleši rozhodně jsem nezapškl jak píšeš, jen už tomu nechci věnovat tolik času a rád zase provětrám akrobaty. A neboj, že byla loňská sezóna pro mě vyjímečná a neopakovatelná vím, přesto se budu snažit i letos!
Taky nevím, jakým směrem se pohnou pravidla a skladovat malé oběžky se mi nechce. Mě spíš zajímá, jaká koncepce modelů bude převládat (a vítězit) na letošním bitevním poli. Hlavně chci vidět Lumírův Elan.


jaky elan ? :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. led 2010 18:23 #1125 od Aleš Krátký

Tomas Hruby napsal: ....

jiste,to je jasne,ale tady bych se rad bavil o motoru, ohledne nastaveni letadla : to asi nema smysl ani rozebirat,bo by jsme popsali 90 stran a stejne by si kazdy delal co chce

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. led 2010 22:10 #1195 od Bedřich Koros
Vážení,
jako čerstvý majitel motoru XM 2826CA-10 chystající se na sezonu 2010 jsem vyslyšel vaše volání a provedl měření v následující sestavě:
Li-Po 2S1300 XP13002GT 25C + Reg. XC3012BA + Mot.XM2826CA-10 + Vrtule Graupner CAM 10x6 na trámci 36mm + Kužel D=30 (průměr vrtule potom je 252mm). Aku. i Reg. jsou také Dualsky.
Výsledky jsou bohužel pouze v otáčkách s čerstvě nabitým akumulátorem na začátku, protože mám ampérmetr pouze do 10A a toto se pohybuje někde jinde. Alespoň pro orientaci uvádím ještě otáčky při 4 až 10 A. Akumulátor má za sebou jednu sezonu RCEJ 2009 takže není zcela svěží.
Měření je provedeno opto-laser otáčkoměrem na stolici-viz foto.

Otáčky po 5sec. - provedena dvě měření mezi kterými nebyl akumulátor dobíjen.
1) 7900 – 7700 – 7500 ot/min.
2) 7700 – 7600 – 7500 ot/min
Motor byl vlažný stejně jako regulátor a akumulátor. Myslím, že je to použitelná sestava.
Dám to do nového Relaxe od LS.
A nyní ty orientační hodnoty : 4A – 4040; 6A – 4860; 8A- 5300; 10A 5720 ot/min.

Zkoušel jsem i Aku. Hyperiorn CX G3 Li-Po 2s850 25C
1) 7400 – 7200 – 7100
Je vidět, že to neuživí.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. led 2010 16:54 #1198 od Aleš Krátký
kurna skoda ze nemas plnohodnotny merak,ktery by rekl hodnoty po nejake dobe "letu" :(
v eru jsi to teda nezkousel jestli to dobre chapu ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. led 2010 19:27 #1200 od Jan Kubica
DriveCalc mi automaticky stáhl novou databázi - jsou tam nějaké KEDA motory, viz http://www.kd-motor.com/ a http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1019879 . H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.397 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám