file Jeti MVario2 Ex

Více
23. dub 2014 19:53 #12287 od Petr Dušek
Jeti MVario2 Ex vytvořil uživatel Petr Dušek
Poslal jsem už dotaz na technickou podporu Jeti, ale sem jistě kouká taky dost chytrých hlav, tak to zkusím i tady.

Tuší někdo, jestli tenhle výškoměr od JETI umí taky nahrávat průběh letu a následně ho zobrazit na počítači?
Vím že to mají Jeťáci zmáknuté přes nahrávání online telemetrie pomocí Jetiboxu (profi) nebo přímo vysílače DC/DS, ale F5J firmware má telemetrický výstup pochopitelně zablokovaný, jak se pak dostanu k záznamu soutěžního letu, pokud bych se s ním chtěl po (úspěšné) soutěži kochat?
V návodu k výškoměru jsem nenašel o připojení k PC nic :unsure: .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
25. dub 2014 09:41 #12298 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Jeti MVario2 Ex
Dostal jsem stručnou odpověď od výrobce:

MVario ukládá pouze maxima a minima.
Průběžné ukládání není možné.

S pozdravem
Jetimodel


Takže při použití F5J výškoměru od JETI na nějaké barevné grafy zapomeňte, teď jen tak uvažuji jestli ty grafy k něčemu, kromě šimrání vlastního ega, vlastně potřebuju ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. dub 2014 10:01 #12299 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Jeti MVario2 Ex
Občas se grafy hodí, minimálně si člověk převede dojmy typu "chytal jsem se děsně nízko atd." na reálné hodnoty Třeba ten můj docela diskutovaný finálový let loni v Havl. Brodu, kde jsem nakonec skončil daleko po větru, jsem mohl ve smyslu, zda to byla kravina od začátku anebo zda to byl dobrý nápad, který prostě nevyšel, objektivně posoudit až z grafu, bez toho by to byla čirá "dojmologie"....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. dub 2014 10:08 #12300 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Jeti MVario2 Ex
Jistěže se k takovým věcem graf hodí, ta moje otázka byla spíš jen řečnická...

Tato chybějící funkce bohužel pro mne MVario2 v dalším výběru výrazně diskvalifikuje :( .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. kvě 2014 08:46 #12473 od Karel Mrázek
Odpověděl Karel Mrázek pro téma Jeti MVario2 Ex
Je možné toto vario použít pro kategorii RCEV?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. kvě 2014 10:32 - 17. kvě 2014 10:28 #12474 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Jeti MVario2 Ex
V případě použití certifikovaného F5J firmware jsem v tom nenašel problém. Ten totiž údajně zablokuje všechny telemetrické funkce. Jen je oproti RCEV navíc zablokována možnost restartu motoru, čímž se ale pilot oproti ostatním zásadně znevýhodní.
Propojka mezi přijímačem a výškoměrem musí být odstraněna stejně jako při soutěžních letech F5J. Čtení výšky se dle popisu JETI provádí JETI-Boxem. A pokud nechcete v případě kontroly funkce prováděné organizátorem soutěže vytahovat kablík z přijímače, tak extra kablík je také dobré mít sebou. Výškoměr má totiž jako přípojné konektory dva samce.

V případě použití standardního firmware problém spočívá právě v propojení s telemetrií přijímače, což není povoleno. Kategorie zatím začíná, ale asi by to chtělo v rámci zabezpečení fair-play na soutěžích dodržovat kontrolu typu HW, SW a nastavení výškoměrů.

Cituji z pravidel: e) Použití jakéhokoli zařízení pro přenos informací z modelu k pilotovi, které by ho mohly zvýhodnit vůči ostatním soutěžícím je zakázáno. Pouze informace zvyšující bezpečnost, jako je napětí palubního zdroje, problém s dosahem vysílačky, jsou povoleny.

Pro info aktuální seznam výškoměrů schválených CIAM FAI je zde:
www.fai.org/ciam-our-sport/edic-wg-approvals
Poslední změna: 17. kvě 2014 10:28 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. čen 2014 19:17 - 25. čen 2014 19:27 #12735 od Pavel Svoboda
Odpověděl Pavel Svoboda pro téma Jeti MVario2 Ex

Radek Novotny napsal: V případě použití certifikovaného F5J firmware ....
.... Propojka mezi přijímačem a výškoměrem musí být odstraněna stejně jako při soutěžních letech F5J.

MVario2 Ex návod píše
"Pro soutěžní lety kategorie FAI F5J existuje separátní firmware Tento je maximálně zjednodušen, má zablokované telemetrické funkce a dovoluje použití pouze ve funkci výškového limiteru."

Takže propojka mezi výškoměrem a přijímačem se odpojovat nemusí a JETIBOX od vysílacího modulu taky ne a v případě vysílače JETI (DS/DC-16 DS - 14) není ani co odpojit.

Radek Novotny napsal: Pro info aktuální seznam výškoměrů schválených CIAM FAI je zde:
www.fai.org/ciam-our-sport/edic-wg-approvals

Na webu JETI je certifikační dokument CIAM FA

Začínám o MVario2 EX vážně uvažovat ...
a) žádný zlomený displej
b) žádný ulomený drát


I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Přílohy:
Poslední změna: 25. čen 2014 19:27 uživatelem Pavel Svoboda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. čen 2014 19:35 #12736 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Jeti MVario2 Ex
Já bych s tím, že se kabel nemusí odpojit, byl velmi opatrný...
Existuje totiž poměrně podrobná specifikace technických požadavků na výškoměr jako příloha pravidel (jen anglicky), která je psaná dost ve stylu "co není výslovně povoleno je zakázáno" a o možnosti nechat připojené "znefunkčněné kabely" se tam opravdu nic nepíše (naopak třeba prodlužka pro externí displej klidně v trupu může zůstat trvale).
Nemyslím si, že by to při použití správného fw někdo řešil na běžné soutěži v ČR, ale na některých mezinárodních akcích by mě spory nepřekvapily.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. čen 2014 05:55 - 26. čen 2014 05:55 #12739 od Pavel Svoboda
Odpověděl Pavel Svoboda pro téma Jeti MVario2 Ex
Na protokolu FAI F5J AMRT Approval List 140618 je u JETIho nápsáno :

" Note: Vario functions not available in this application "
- Poznámka: funkce Vario není k dispozici v této aplikace -

Takže si myslím, že propojka v přijímači je stále zapojená a displej na vysílači ukáže F5j výšku po uplynutí motorového času + 10 vteřin.

Dám dotaz na Jeti ...

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Poslední změna: 26. čen 2014 05:55 uživatelem Pavel Svoboda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. čen 2014 06:32 #12740 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Jeti MVario2 Ex
Tohle by asi nejlépe vše odpověděl Roman Vojtěch z praxe, má to plně vyzkoušeno.

Jinak ale pokud by výškoměr poslal info o výšce na vysílač a ukázal už za letu, tak je to proti pravidlům naprosto bez diskuse...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.568 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám