file pomoc - jak vytlouct hridel z obezky kdyz drzi jako krava :)

Více
28. úno 2011 15:12 #3489 od Aleš Krátký
prosim je nejaka finta jak vyndat zlomenou hridel z rotoru na axi motoru ? oddelam stator, vytahnu rotor i s zlomenou hrideli, vyndam cervika a pak staci "jen" vytahnout hridel a dat novou ... a ejhle.

hridel nejde ven po dobru,ani po dobru s kladivem :) premyslel jsem ze bych zahral plast,a schladil hridel ale to me nenapada jak to technicky udelat ... nejake rady kluci moudri ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
28. úno 2011 15:55 #3490 od Petr Lokvenc
Citováno z RC Mania :
"V skratke, podstata je neskriviť rotor lebo by začal hádzať - osku yrážaš tenšou tyčkou a okolie jej otvoru máš podopreté, zvnútra rotora nejakou kovovou trubkou do ktorej tá oska vylezie - to aby sa nenamáhal ten rotor. Ak to fakt nejde tak pomôže teplo ale len na to miesto (dural sa rozťahuje viac než oceľ a tým to trochu pustí, aj prípadný loctite teplom povolí) -ale magnety sa prehriať nesmú."

Třeba tam najdeš něco užitečnějšího ... :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2011 16:42 #3491 od Aleš Krátký
hm hm, to jsem zkousel :(

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. bře 2011 18:39 #3500 od Bedřich Koros
Aleši, tak to pošli opravit do firmy AXI.
Měl jsem problém s motorem 2208 když jsem "zapíchl letadlo do asfaltu.
Jelikož firma sídlí v Hradci došel jsem tam a vyměnili mi na počkání hřídel i rotor.
Vím, že je to tzv. "hraběcí "rada, ale funguje.

BK-HK

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. bře 2011 19:01 #3501 od Aleš Krátký
pokud se mi to zitra nepodari,poslu jim to tam postou a snad se do mesice vrati :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. bře 2011 20:02 #3502 od Petr Dušek
Mám taky dobrou radu. Když to nejde kladivem, zkus větší kladivo... :D

Teď vážně, lepší než rány kladivem je nějaká "klidná síla". Já jsem hřídel u většího motoru vylisoval ve svěráku. Na hřídel jsem navlékl trubičku o něco delší než hřídel, naproti jsem opřel o hřídel krátký šroubek a celé jsem tu zmáčkl ve větším svěráku. Šlo to docela lehce.
[attachment=0:cfdx7yie]<!-- ia0 -->hridel.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:cfdx7yie]
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. bře 2011 20:16 #3503 od Bedřich Koros
Přátelé,
to je samozřejmě možné-nevím sice Aleši jak došlo ke zlomení hřídele, ale on je bohužel občas po tvrdém nárazu hozený i rotor. Třeba vyměníš hřídel a stejně bude motor v otáčkách vibrovat???
100% je vyměnit oboje.

BK-HK

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. bře 2011 20:38 #3504 od Aleš Krátký
to s tim sverakem je pekne :)
ad hazeni : nebyla to rana vubec,spise umrela starim (rok soutezniho zapichovani)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. bře 2011 22:11 - 01. bře 2011 22:54 #3505 od Vladimír Čermák
Základ je nelámat hřídele, ;) tzn.mezera mezi kuželem a trupem max 0.1 mm.Motorovou přepážku musíš cca 4 mm zapustit do trupu.Poté si s tím drobek pohraješ a trup přesně obrušováním připasuješ ke kuželu.Pak s tím už klidně můžeš začít mlátit o zem a nic se nestane.
Ven to dostaneš tak, jak namaloval Petr.
Přílohy:
Poslední změna: 01. bře 2011 22:54 uživatelem Vladimír Čermák.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. bře 2011 22:54 #3506 od Aleš Krátký
mi to nerikej,ja to tak mam :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.408 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám