file Hyperion GS v CR?

Více
23. srp 2011 10:22 #4975 od Tomas Hruby
Hyperion GS v CR? vytvořil uživatel Tomas Hruby
Měl bych jeden dotaz - netušíte někdo, zda u nás někdo prodává oběžky Hyperionu v GS řadě - http://media.hyperion.hk/dn/gs/ ?
Tyhle oběžky jsou jednak samy o sobě zajímavé a kvalitní a určitě by se hodily i do F5J, navíc je ale zajímavý i ten "šikmý čumák", který dává šanci motor nacpat i do užšího trupu. Nějak ale nemohu narazit na žádného prodejce, kde by se to dalo vidět, tu a tam se oběžky Hyperionu najdou, ale ne ta GS řada...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
23. srp 2011 11:12 #4976 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Hyperion GS v CR?
Tomáši,

nevím, kdysi jsem se bavil s Ivanem Hořejším (? - možná si to nepamatuji), že by motor na zakázku dovezl, případně můžeš zkusit on-line shop evropského zastoupení v Dánsku - http://www.hyperion-eu.com/ (mají tam i seznam dealerů, v Česku je jich i více než jen Hořejší).

Jinak reference na tyto motory jsou jen ty nejlepší :)
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. srp 2011 11:22 #4978 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Hyperion GS v CR?
Díky za odkaz, to mi uteklo. Mají i vlastní eshop a není to tak drahé - GS3020 by vyšel na cca 2250 i s poměrně drahým poštovným, přitom je to v EU, takže žádná celní buzerace. Sice bych to rád viděl v reálu předem, ale když to nepůjde, tak to asi risknu takto...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. srp 2011 13:31 #4979 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Hyperion GS v CR?
Dovolím si upozornit na českou náhradu - MVVS 4,6-840.
Hmotnostně i výkonově podobné, výhodou je, že se v úzkém trupu nic netočí, cena ca. 2500,-

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. srp 2011 13:59 #4980 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Hyperion GS v CR?

Petr Dušek napsal: Dovolím si upozornit na českou náhradu - MVVS 4,6-840.
Hmotnostně i výkonově podobné, výhodou je, že se v úzkém trupu nic netočí, cena ca. 2500,-


Já jsem o MVVS uvažoval, právě kvůli té absenci točení pláště, v tom máš na 100% pravdu, ale nakonec jsem ho zamítl. MVVS je jednak dražší (obvykle spíš k 2700) a za druhé (to je hlavní námitka) bych si dovolil hodně polemizovat o tom rovnocenném výkonu - když oběžku zapouzdříš, tak prostě ta "točící se" část musí být menší a to se projeví.
Reálně se MVVS 4,6 dá výkonem porovnat už s GS3014, který ale váží jen 134g, GS3020 už je výkonnější s hmotností pořád menší. Stejně těžký GS3025 pak už má výkonnostně vyloženě navrch.

Z toho důvodu jsem MVVS z výběru vypustil (ač docela nerad - zpracování a další věci má mé sympatie) a vidím to na volbu mezi Hyperion GS anebo dražším Kontronikem Kira s převodovkou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Tomáš Kupčík
  • Avatar uživatele Tomáš Kupčík
  • Návštěvník
  • Návštěvník
23. srp 2011 16:26 #4984 od Tomáš Kupčík
Odpověděl Tomáš Kupčík pro téma Hyperion GS v CR?
Motory Hyperion GS prodává u nás firma Bestbuymodel.com , ale jestli je mají opravdu skladem, nebo je jsou schopní dodat v rozumném termínu, to těžko soudit. Já osobně jsem je objednával na Aircraft-world.com , kde je velmi hezké poštovné. Ale bylo to ještě v době, kdy nebyly problémy s celnicí. Teď bych asi doporučil podívat se na Espritmodel.com . Pokud by tam měli požadovaný typ skladem, tak by to možná vyšlo zajímavě finančně. Je to sice mimo EU, ale prodávají je tam ještě za původní ceny. Ony totiž ty motory šly teď v poslední době asi o 50% cenově nahoru...

Jinak se rovněž domnívám, že porovnávat MVVS a Hyperion GS je trošku mimo. Montoval jsem čtyři tyto motory do různých aplikací a vždy jsem byl příjemně překvapen výslednou účinností celého pohonu. A ten tvar čela motoru skutečně umožní dostat i takto velkou oběžku do trupů, kam by to jinak nešlo. Konkrétně mám vyzkoušeno Banana-E (kužel 40mm), Ocelot-E (kužel 38mm) i Ariane V6 (kužel 36mm). O modelech typu Elipsoid či Filip 600 se nemá cenu pochopitelně ani zmiňovat. V Ocelotovi byl 3020 a příkon 1kW, motor 3025 již dá docela v pohodě 1.5KW a 3014 se při příkonu 500W jen velmi lehce zahřívá.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. srp 2011 10:23 #5114 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Hyperion GS v CR?
Jen tak na okraj - budu si určitě nějaký "GS" objednávat, skoro určitě to bude z evropského http://www.hyperion-eu.com/ . Pokud by měl někdo zájem objednat něco také (viz daný eshop, jde obecně o Hyperion, nejen o motory), tak se mi může ozvat a třeba se zkoordinujeme - poštovné by příjemně kleslo už při celkové objednávce 150EUR. Termín nedávám zatím žádný, vidím to tak na půlku září.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. zář 2011 11:20 #5142 od Pavel Němec
Odpověděl Pavel Němec pro téma Hyperion GS v CR?
Objednával jsem Hyperiona GS3020 u BestBuyModel.com a dodali ho do týdne....Takže O.K.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. zář 2011 11:28 #5143 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Hyperion GS v CR?

PavelNemec napsal: Objednával jsem Hyperiona GS3020 u BestBuyModel.com a dodali ho do týdne....Takže O.K.


Jen dotaz - tenhle úspěch byl pro nějaký typ značený "skladem" anebo ten "dodání do pěti dní"? Oni totiž skladem nemají to, co bych potřeboval a k dodání u těch ostatních jsem po určitých zkušenostech skeptický :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. zář 2011 11:43 #5188 od Pavel Němec
Odpověděl Pavel Němec pro téma Hyperion GS v CR?
Oni mají snad u všeho k dodání do 5 dnů....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.366 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám