file Magic - nastavení

Více
28. led 2013 22:03 #8945 od Milan Nes
Magic - nastavení vytvořil uživatel Milan Nes
Dobrý den všem,

mám dotaz - prosbu. Koupil jsem staršího Magicka, provedl menší opravu a už je v laku připraven na osazení, ale nemohu nikde na netu najít údaje o poloze těžiště a i nastavení výchylek - diferenciaci.
Mohli byste mi prosím pomoci. Nechci jen nastřelit 1/3 kořene křídla a pak to ladit, protože si chci napájet vše na míru a pak jen drobněji ladit.

velmi děkuji za informace, i s tím nastavením, rád bych se měl od čeho odrazit

Milan

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
29. led 2013 06:11 #8946 od Petr Šrámek
Odpověděl Petr Šrámek pro téma Re: Magic - nastavení
Něco se tu již řešilo okolo Magica, hledej na foru.
Víc by ti mohl poradit Radek Novotný, který ho (snad ještě) vlastni. ;)

:-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. led 2013 08:59 #8947 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Re: Magic - nastavení
Jestli si večer vzpomenu a donutím se složit zazimované éro, tak ti to proměřím ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. led 2013 14:26 - 30. led 2013 14:54 #8954 od Jiří Kotrba
Odpověděl Jiří Kotrba pro téma Re: Magic - nastavení
Každé je trochu jiné , polohu CG ověříš pouze opakovaným zaklouzáváním při změnách
větru od 1 až 4m/sec.Výrobce udává na př. 70cm, ale bez zaklouzání ( a třeba i při vypnutém
RX) a zkušebním letu se to bude vždy lišit.
P.S. U Daidala 2,3m mám acu 3S 1100mAh těsně za motorem, jinak CG nesedělo,zřejmě
proto,že jsem trubku nechal 115 cm kvůli většímu rozpětí.
Přílohy:
Poslední změna: 30. led 2013 14:54 uživatelem Jiří Kotrba. Důvod: Test konverze obr.JPEG pro Web

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. led 2013 16:32 #8955 od Milan Nes
Odpověděl Milan Nes pro téma Re: Magic - nastavení
Velmi všem děkuji, nakonec mi i od Reicharda poslali po mejlu návod, tak to udělám podle nich a pak budu ladit ...

děkuji moc za ochotu

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. led 2013 20:20 - 30. led 2013 20:26 #8956 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Re: Magic - nastavení
Těžíště mám taky podle návodu výrobce, takže tím rozhodně nic nezkazíš. Případné drobné korekce se dají dělat polohou baterky, v trupu je dost místa na její posouvání, hlavně tedy směrem dopředu - i když teda já ji mám narvanou až pod křídlem a dozadu mám rezervu jen asi 5mm :blink:

Abychom ale jen tak neplácali do větru, tady jsou ty slibované hodnoty:

Těžiště - 72 mm od náběžky

Výchylky (měřeno maximum vždy v nejširší části kormidla):
Směrovka: +- 21mm
Výškovka: +15mm -13mm
Křidélka: +15 mm -8mm
Klapky: + 2mm (přelet, křidélka současně +1mm) -3mm (termika, křidélka současně -2mm)
Brzdy: klapky -90°, křidélka +10mm, kompenzace výškovkou -9mm

Jinak co se konstrukce týče, tak pokud máš ovládání dle návodu nit/pružina, tak je dobré použít silnější pružiny, než jaké dodává výrobce - ty jsou docela na hraně a jednou mě v silnějším větru po podfouknutí, nechtěném obratu na záda a následné šipce směrem k zemi málem stály letadlo - tahám, tahám - a ono nic :) Naštěstí po nekonečných vteřinách zabral..... až na zemi mě napadlo, že stačilo vytáhnout brzdy, ale v ten moment mě to netrklo....plus silnějších pružin je i to, že ocasky jsou pak méně náchylné na flutter. Já tam mám kytarové H-čko.
Poslední změna: 30. led 2013 20:26 uživatelem Petr Koláska.
Poděkovali: Aleš Krátký

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. led 2013 20:47 #8957 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: Magic - nastavení
Jen poznámka - počítej, že u toho mého Magica s potahem papírem může stát za úvahu mírný posun těžiště dopředu a o trochu větší seřízení - klasický "turbulátorový efekt".
Jinak ale klidně ty parametry od Petra vezmi jako základ . Klapky podle mě u Magica moc smysl nemají, u toho "papírového" zejména, jinak to sedí. Pružiny by měly být na tom tvém kusu OK, fungovaly v pohodě. S tím jsem měl průser u toho druhého exempláře, kdy byly dodány slabé a u mě to skončilo dokonce haváriíí :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. led 2013 21:35 #8959 od Milan Nes
Odpověděl Milan Nes pro téma Re: Magic - nastavení
Opravdu moc děkuji za tu práci s opisováním, teď tam láduju eletroniku aby to vyšlo s těžištěm, mám těžší lipolku a je narvaná uplně dozadu co to de, tak budu muset koupit nějakou lehčí časem.

moc děkuji všem

Milan

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. led 2013 08:24 #8960 od Miroslav Kopecký

Tomas Hruby napsal: ... S tím jsem měl průser u toho druhého exempláře, kdy byly dodány slabé a u mě to skončilo dokonce haváriíí :-(


Jelikož ten druhý exemplář mám já, tak se jen chci zeptat-jsou tam pořád ty originální nebo jsi je ve finále měnil?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. led 2013 08:42 #8961 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: Magic - nastavení
Samozřejmě tam už jsou ty silnější... Právě ty blbé původní odnesl trup, tak byly po opravě obřadně vyhozeny a nahrazeny, pak už to létalo bez komplikací.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.422 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám