question-circle Altis V4

Více
17. dub 2013 19:13 #9366 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: Altis V4
Docela by mě to zajímalo, přeci jen jsem formálně vzato český F5J trenér a tak to rád zkusím i v "závodně čisté formě" :-) A s tím samozřejmě souvisí i ověření postupu upgradu - pro aktivní soutěžící je docela hodně podstatné , jak snadno se dá pro soutěž vyměnit tréningový fw za "striktní".
U Altisu V3 jsem za lonský rok flashoval snad 60x - máme v rodině 4 kusy a po několika soutěžích se to nasčítá :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. dub 2013 19:46 - 17. dub 2013 19:48 #9367 od Jozef Rodina
Odpověděl Jozef Rodina pro téma Re: Altis V4

Tomas Hruby napsal: Docela by mě to zajímalo, přeci jen jsem formálně vzato český F5J trenér a tak to rád zkusím i v "závodně čisté formě" :-) A s tím samozřejmě souvisí i ověření postupu upgradu - pro aktivní soutěžící je docela hodně podstatné , jak snadno se dá pro soutěž vyměnit tréningový fw za "striktní".
U Altisu V3 jsem za lonský rok flashoval snad 60x - máme v rodině 4 kusy a po několika soutěžích se to nasčítá :-)


U Altis v4 flashovanie znamená skopírovať súbor nového firmware na na zväzok Altis v4 disku, následne odpojenie a pripojenie Altis v4 z/do USB. Potom už len chvíľočku počkať kým sa prihlási do PC a tým je aktualizácia firmware hotová. Altis Flight Manager toto robí automaticky, v prípade rýchlej potreby preflashovania mimo Altis Flight Manager je to možné urobiť aj bez neho. Zajtra pošlem súbor s 5.0 firmware na odskúšanie.

JR
Poslední změna: 17. dub 2013 19:48 uživatelem Jozef Rodina.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. dub 2013 23:07 #9369 od Petr Kurjan
Odpověděl Petr Kurjan pro téma Re: Altis V4

Jozef Rodina napsal: Finálna verzia AFM 3.0.0 ešte nebola štandardne uvoľnená. Na stránke je verzia RC1, aby nový používatelia mohli už plne používať Altis v4. Preto nie je info o novej verzii ešte na stránke a ani AFM neupozornil na aktualizáciu. Nemáme ešte všetky jazykové mutácie a treba dokončiť ešte zopár formálnych úprav ako aj ten load súborov pre Altis v3. Terajší používatelia budú automatický upozornený na finálnu verziu cez aktuálne nainštalovaný AFM. Plná verzia bude k dispozícii do konca pracovného týždňa.

Jozef Rodina

Děkuji za odpověď, také jsem to tak pochopil. Zkusil jsem stáhnout data ze starého výškoměru - vše je bez potíží. Nový program se mi líbí, grafy jsou o dost přehlednější.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. dub 2013 11:21 #9375 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Re: Altis V4
Tak jsem začal tohohle bumbrlíka studovat pěkně zblízka :d (Ivanovi díky za bleskové doručení a bonusové lepidlo :) )

Zatím jen malé doplnění k článku - na informační obrazovce se dá nastavit, jak píše Aleš, až 6 výstupních údajů, přičemž uživatelsky se dá vybrat oněch 6 z tohoto seznamu:

Prázdný řádek
Výška
Vario
Teplota
Napětí
Plyn vstup
Max výška
F5J výška
Plyn výstup
Globální čas
Tlak

Ještě na základě včerejší debaty s Petrem Kurjanem o spotřebě OLED displeje změřím časem odběr výškoměru - žádná tragédie to asi nebude, ale ať je přehled, jak dlouho může zůstat zapomenutý a zapnutý v letadle :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. dub 2013 11:52 #9376 od Jozef Rodina
Odpověděl Jozef Rodina pro téma Re: Altis V4

Petr Koláska napsal: Tak jsem začal tohohle bumbrlíka studovat pěkně zblízka :d (Ivanovi díky za bleskové doručení a bonusové lepidlo :) )

Zatím jen malé doplnění k článku - na informační obrazovce se dá nastavit, jak píše Aleš, až 6 výstupních údajů, přičemž uživatelsky se dá vybrat oněch 6 z tohoto seznamu:

Prázdný řádek
Výška
Vario
Teplota
Napětí
Plyn vstup
Max výška
F5J výška
Plyn výstup
Globální čas
Tlak

Ještě na základě včerejší debaty s Petrem Kurjanem o spotřebě OLED displeje změřím časem odběr výškoměru - žádná tragédie to asi nebude, ale ať je přehled, jak dlouho může zůstat zapomenutý a zapnutý v letadle :)


Pri plnom vysvieteni ma OLED pouzity v Altis v4 odber max 20mA. Pocas beznej prevadzky dosahuje Altis v4 spotrebu okolo 20mA pri napajani 5V.

JR

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. dub 2013 11:59 #9377 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Re: Altis V4
Bezva, měření odpadá :) Díky za info.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. dub 2013 13:00 #9378 od Martin Bečvář
Odpověděl Martin Bečvář pro téma Re: Altis V4

Petr Koláska napsal: (Ivanovi díky za bleskové doručení a bonusové lepidlo :) )

Jé a na mě asi nezbylo :(
Jina také bleskurychlé doručení, ruzných káblíků mám doma sposty, ale pro microUSB jsem musel do obchodu.
Včera jsem jej stihl i otestoval v letadle. Zatím můžu jen říct, že funguje a že displej je nádherně čitelný i na slunci. Je to můj první výškoměr tak jsem večer zkoumal grafy.

Je šance, že půjde někdy propojit s FrSky telemetrickým přijímačem?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. dub 2013 13:07 #9379 od Jozef Rodina
Odpověděl Jozef Rodina pro téma Re: Altis V4

Martin Bečvář napsal:

Petr Koláska napsal: (Ivanovi díky za bleskové doručení a bonusové lepidlo :) )

Jé a na mě asi nezbylo :(
Jina také bleskurychlé doručení, ruzných káblíků mám doma sposty, ale pro microUSB jsem musel do obchodu.
Včera jsem jej stihl i otestoval v letadle. Zatím můžu jen říct, že funguje a že displej je nádherně čitelný i na slunci. Je to můj první výškoměr tak jsem večer zkoumal grafy.

Je šance, že půjde někdy propojit s FrSky telemetrickým přijímačem?


Co sa tyka FrSky je to vysoko pravdepodobne, ale zatial bol o tuto moznost najmensi zaujem.

JR

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. dub 2013 13:17 - 18. dub 2013 13:24 #9380 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Re: Altis V4
V tom případě se hlásím jako další z čekatelů na FrSky propojení ;) Snad tím alespoň trochu zvýším pravděpodobnost :)

Otázka je, zda by to chodilo i se staršími přijímači (tedy např D6FR nebo D8R-II) a nebo jen novou řadou s SBUS portem (řada TF)...
Poslední změna: 18. dub 2013 13:24 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. dub 2013 18:51 #9383 od Bohumil Janák
Odpověděl Bohumil Janák pro téma Re: Altis V4

Petr Kurjan napsal: Neodolal jsem a vyzkoušel novou aplikaci AFM Version 3.0.0. Na webu sice není uvedena v odkazech pro aktualizace ALTIS V3, ale po instalaci se umí se starým Altisem domluvit - prostě se jen zeptá na typ připojeného zařízení. Jedinou výhradu mám (zatím) jen k neschopnosti načíst uložená data z předešlých verzí. Tohle by měli kluci ještě opravit...


Ahoj všem.I já jsem zkusil nainstalovat AFM Version 3.0.0 a mohu říct,že paráda.Líbí se mi to jak je ten let vykreslený.Super.Používám Altis V3 a display.O V4 jsem zkusil soutěžit.
Boban ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.410 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám