SORG na rok 2020

Kategorie: Soutěže Zveřejněno: neděle 8. březen 2020 15:09 Napsal Aleš Krátký

Tak sezóna 2020 je za dveřmi, a je čas se trošku probrat z těch návalů sněhu (vtip) a opět se pustit do práce. Rozmetat podzimni deprese, deprese ze zimy bez sněhu, jarní deprese a všechny ostatní neduhy, a vyrazit na letiště nejen za zdravým vzduchem, ale také pohybem a hlavně za kolegy, a výkony :) 

Věřím, že se nás na letištích potká více než v minulé roky, a také, že uvidíme nové tváře, nové letadla, nové technologie a nové kategorie. Neboť, jak se říka, kdo chvíli stál, již stál opodál... Určitě to platí na vrcholové úrovní v jakémkoliv sportu, ten náš nevyjímaje.

No, Stoupák bude tento rok, stejně jako těch DESET LET před tím, k dispozici všem soutěžícím v nejrůznějších kategoriích. Opět zde bude fungovat fórum, ale také bych zde rád měl články od nejrůznějších autorů (neboj se, a pošli cokoliv co bys tu rád viděl na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Také zde budou jako již delší dobu fungovat přihlášky na soutěže, kalendář akcí, výsledky soutěží a to vše napojedno na SORG. Byl bych rád, kdyby se stoupák také trošku posunul dále, a měli jsme tu i širší zastoupení jiných kategorií, nebo přidal nové sekce, věci, nápady ... Opět, pokud něco máte, napište mi :)

Co se týče SORGu, tak všichni víme jaká je situace. Nebudeme si nic nalhávat :) Stále existuje alternativa v podobě GS, a aby jste mohli mít tady přihlášky, nebo výsledky atd, rozhodně to není podmíněno použitím SORGu. Na druhou stranu bych ale byl rád, kdyby se SORG dále používal, a po vyslechnutí kritiky, nadávek, ale i přátelských rad jsem se uchýlil do své ulity, a začal přemýšlet, kudy dále. No a nakonec to bude takto : Aktuálně se bude používat SORG V6 - (upravený Starý SORG), který všichni znáte. Jsou tam přidány FAI ID a FAI Licence, a opravené nějaké drobnosti + podpora pro AerobTec hodiny. Jinak jsem do toho vůbec nešahal, a šahat nebudu. Původní SORG má již 10 let, a veškeré úpravy v něm jsou doslova peklo. Věřím ale, že původní SORG bude fungovat jako ty dlouhé roky předtím. Staré prosím SMAZAT !! Nepůjde vám stahování soutěží, výsledky atd. Používejte pouze SORG V6 z odkazu v menu.

No a protože je třeba jít kupředu, a cesta k úspěchu je klikatá, a správná se najde až jako poslední, po objevení všech vedlejších a slepých uliček ( že se mi to loni se SORG AIR 2019 povedlo :-D ), tak jsem vše zahodil, smazal, zničil a začal znova. Přešel jsem na jiný programovací jazyk (z archaického VB.NET WinForms do C# WPF), zcela předělal logiku uvnitř programu, vyměnil grafické rozhraní, a vše dělám tak, aby to fungovalo jak má. A protože minule byla práce kvapná málo platná, tak tentokráte žádné terminý nedávám. Ať to bude, a bude to dokonalé, tak to bude. Žádné zbytečnosti, ale stabilita a rychlost. Tak snad se to někdy povede. Beru si k srdci rady kolegů, a proto bych rád zakomponoval do nového SORG AIR 2020 předdefinované rotační matice, které se probíraly na RCEX, zjednodušil ovládání, zpřehlednil rozhraní, vylepšil viditelnost na slunci, lepší tisky a další věci. Pokud by se chtěl někdo přidat, nechť se hlásí na emailu výše.

No a nakonec, obrázky ať v tom máme jasno :

NEPOUŽÍVAT - SORG AIR 2019 a SORG V4 / V5

sorgairnepouzivatsorgv4nepouzivat

POUŽÍVAT - SORG V6 (nebo SORG AIR 2020 až bude :-D )

sorgv6ano sorgairpouzivat

No a závěrem snad jen chci říct, že jsem rád, že jste tady se mnou, a že každý názor nebo nápad je důležitý, a jako takového je škoda, pokud jej nikdy nevyřknete. Vzhůru do vzduchu, a poté vzhůru na Stoupák :)

Aleš Krátký 

 

Zobrazeno: 3350

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám