RCEV Dino 1 - Grilovačka pokračuje

Kategorie: RCEV Zveřejněno: pondělí 23. květen 2016 17:27 Napsal Aleš Krátký

Po sobotní grilovačce s velkými ptáky na Polance pokračoval letecký cirkus o pár kilometrů dále na Dinu. Jednalo se o první RCEV v roce 2016. Přihlášených bylo dvacet lidí, nakonec dorazilo 19 (to si tak spletete datum a chtěli by jste přijet až za týden :)). A ve výsledku létalo jen 18 pilotů (jedno letadlo mělo po vylepšení funkční jen jednu polovinu křídla).

18 lidí je solidní číslo, počasí má být také dobré, dino posekané, stromy vzrostlé... vše jak má byt :)
Ze začátku to vypadalo, že budou pěkné výškové souboje. Okolo poledne se ale začalo trošku rozfoukávat a na malé letadla začalo byt docela větrno. Kéž by bylo jako včera na F5J v Polance. Termiky bylo sice požehnaně, dalo se najít kousek nad zemí, ale proklatě lemované klesáky. Stačilo aby jsme se chvíli kochali, a už jsme šli do pole pro letadlo. O opakováni tak také nebylo nouze. 

Novinkou bylo tento rok v pravidlech to, že nesmí být FW, který povoluje restart motoru. Jako na potvoru by se docela lidem tato funkce hodila :) Šlo to ale i bez ní, a tak je vše, podle mě, v pořádku a změny netřeba se bát.

Z Dina musel být docela unešen Radek Novotný se synem. Byli zde poprvé a jako trenér musel koukat :) Podmínky opravdu těžké, okolo stromy, škarpa se stromy, a nakonec škarpa bez stromů ale za to s bodláky.

Lítalo se na 5ti startovištích, a také bez tiskárny (zase nám ti Polaneční ukradli nějaké prim!!). Je to opravdu docela dobrý, stačí klasický monitor a výsledky posíláte na něj. Žádné papíry, tiskárny atd. Předpokládám, že to nevadilo ani soutěžícím.

Nakonec byla i tradiční pizza, takže se s plnými žaludky mohlo bojovat i přes brutální vedro dále.

Výškově to bylo kupodivu jako včera na F5J. Od 100 do 170 metrů. Čekal jsem, že se bude létat výše, nebo spíše, že se včera mělo létat níže. Tak jako tak jsem já například zůstal zaseklý v režimu F5J a létal o 40 metrů níže jak ostatní a spravedlivým trestem mi byl poprvé v životě průlet safety zónou (usekl jsem Petrovi Koláskovi amenometr na konci 5ti metrového stožáru). Následoval mne poté ještě Petr Slezák krásným průletem depem skr na skrz.

Kdo se ale přepl z F5J na RCEV byl Radek Novotný. Poté, co opět (jako včera) pobavil všechny přítomné skvělým hlasitým komandováním synátora, který dle hlasových povelů dále ovládá model, zalítal jako ďábel.

Protože jsme létali 6 kol bez finále, bylo pořadí dáno celodenním snažením a ne náhodným skokem ve finále. No a vzhledem k tomu, že Radek měl tisícovky od shora dolů, nebylo co řešit.

  1. Novotný Radek
  2. Matula Ondra
  3. Barč Radim 

Věřím, že soutěž se líbila, dělali jsme, co jsme mohli. Možná by bylo lepší mít v sobotu RCEV a v neděli F5J, ale alespoň jsme prověřili, co umíme...

Letiště je to technické, těžké, ale má své kouzlo, zvlášťě pro trenéra, který si odváží 1030 do žebře, a my ho už u nás nechceme vidět :)

Sranduju, je vítán. 

Výsledky

Fotky

Zobrazeno: 4137

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám