Asperatus - info + akce

Kategorie: Uncategorised Zveřejněno: čtvrtek 22. listopad 2018 9:00 Napsal Aleš Krátký

Po představení Asperata již uběhl nějaký čas, ale my v DNZ Gliders jsme nezaháleli a podrobili ho dalším testum a vylepšení. Ve spolupráci s webem Stoupák.cz, resp Alešem Krátkým, který naplno a bez servítek letadlo odzkoušel v závodních podmínkách a Radkem Novotným, který se podílel na vyladění nové verze co se těžiště a nastavení týče jsme letadlo posunuli na novou úroveň. 

Díky předchozím zkušenostem a zpětné vazbě vás všech jsme mohli vylepšit letové vlastnosti a konstrukci, a tak s klidným svědomím naším zákazníkům můžeme dodat za jejich peníze letadlo vyladěné do nejmenších detailů. Na slabost trupu jsme reagovali aplikováním nové uhlíkové konstrukce, obsahujici uhlikovou tkaninu a vrstvu lineárních uhlíkových vlaken, což na celkové tuhosti kompozitu přidalo 40%.

V kriticky namáhaných místech jsme přidali uhlíkové výztuhy a spoj trupu po slepení dále podlepili vrstvou uhlíkové tkaniny, takže již nedochází k jeho praskaní při hodně tvrdých přistáních. 

Předek trupu je mnohem houževnatější a oproti zadní části těžší. Díky tomu se těžiště posunulo víc dopredu a lze použít menší baterie. Zapracovali jsme i na vylepšení ostatních komponentů, zejména odlehčení ucha, které je nyní o 30 g lehčí, centroplan o 20 g, vyskovka o 17 g a smerovka o 15 g. Odtokové hrany jsou zesílené, nemůže tedy dojít k nežádoucímu zalamováni. Oproti první verzi tak došlo k obrovskému zlepšení ve všech směrech a získání požadované hmotnosti.

IMG 6606
Ale letani není o konstrukci a matematice. Dle naší filosofie jde především o pocity a zážitky při letu. Ne o čísla, hodnoty a materiály, které jsou samy o sobě bezvýznamné, pokud netvoří perfektně ovladatelné a charismatické letadlo. Díky nově vyladěné ovladatelnosti se letadlo nesnaží převzít iniciativu a neustále zkoušet vaše pilotní umění pod pohrůžkou spáchání kamikaze. Je přesně takové, jaké chcete aby bylo, může se jen líně plazit proti větru nebo kroužit jemné přízemní dýchánky. Stejně tak se ale umí pořádně rozletět a rozproudit vám krev v žilách. Záleží jen a pouze na vás a na tom, co chcete. A to je podle nás nejdůležitější. Je to faktor, díky kterému jsme na Asperata hrdí. Na závěr bych chtěl ještě jednou moc poděkovat Alešovi a Radkovi za jejich čas, ochotu spolupracovat a otestovat naše letadlo.

Za DNZ Gliders
David Nadrchal


A protože je Asperatus se Stoupákem od počátku, máme pro návštěvníky stoupak.cz nabídku, která by Vám mohla pomoci při rozhodování jaký stroj pořídit na následující sezónu.

Při odběru 3 nebo 5 kusů modelu v kategorii "Competizione" - klasika nebo "Competizione Biaxial, Ultraleggera" - Lehouš z biaxu, Vám nabízíme slevu a to ve výši viz níže:

 

  Competizione  Competizione Biaxial, Ultraleggera 
Základní cena   19 800 Kč  26 800 Kč

Sleva na kus 
při objednávce 3ks.

1000,-
(Celkem sleva 3000,-)
1500,-
(Celkem sleva 4500,-)
Sleva na kus
při objednávce 5ks.
1500,-
(Celkem sleva 7500,-)
2000,-
(Celkem sleva 10000,-)

 

To je podle nás skvělá nabídka, a rozhodně by stálo za to, se domluvit s kolegy a ušetřit tak nemalou částku. A za ušetřené peníze koupit třeba ženě nějaký pěkný dárek, aby nam odpustila že budeme pořád na letišti ;-)

Poptávkový formulář

Tato objednávka je nezávazná

Zobrazeno: 7315

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

hawk

dnz

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám