question-circle Předčasný odjezd

Více
27. srp 2015 09:39 - 27. srp 2015 09:40 #15468 od Rudolf Rada
Předčasný odjezd vytvořil uživatel Rudolf Rada
Vážení kolegové a soupeři ;)
Rád bych znal názor Vás ostatních na jev občas se vyskytující na našich / vašich soutěžích. A to je předčasný odjezd soutěžících po skončení soutěže, pokud se dotyčný nedostal do finále, nebo na bednu. Jak to vnímáte Vy jako jejich soupeři, nebo pořadatelé konkrétní soutěže?
Zajímá mě i pohled druhé strany - předčasně odjíždějících.
Samozřejmě beru důvody typu rodinná akce, práce atd, ty tu rozebírat nemusíme. Ale jsou lidé kteří "to" dělají celkem pravidelně.

"létat je tak snadné....ale padat je snažší"
Poslední změna: 27. srp 2015 09:40 uživatelem Rudolf Rada.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
27. srp 2015 10:42 #15470 od Miroslav Kopecký
Odpověděl Miroslav Kopecký pro téma Předčasný odjezd
Musím přiznat, že v sobotu v Suchém jsem se tohohle dopustil (poprvé) taky - když už jsem poslední tři kola neměl čím lítat, tak jsem se rozhodl jet "vysvobodit" sestru od dětí, které mi hlídala. Obecně se ale snažím zůstávat až (pro mne zatím většinou trpkého) konce-někdo si tu myrtu za poslední místo od p. Micky převzít musí :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. srp 2015 11:11 #15471 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Předčasný odjezd
Já také čekám vždy až na úplný konec, příjde mi to fér vůči ostatním

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. srp 2015 12:21 #15472 od Rudolf Rada
Odpověděl Rudolf Rada pro téma Předčasný odjezd
Jako soutěžící si sám sobě odpovím, že by mi to přišlo nemístné až arogantní jak vůči soupeřům, tak i pořadatelům. Nehledě k tomu že zastávám názor že vyhlášení vítězů by mělo být opravdu slavnostní a tvořit "zlatý hřeb" každé soutěže.

Jako pořadatel si odpovím, že se snažím dělat soutěž pro její účastníky. Né pro sebe, já z toho nic nemám. Teda kromě starostí, zařizování a přemlouvání. Když se mi pak sejde na vyhlášení třebas polovina soutěžících, v tristním případě jenom ti kteří vylezou na bednu, tak si říkám jestli to má cenu :sick: .

Přitom by mělo být v našem vlastním zájmu udělat si co nejlepší "atmošku". Nelze očekávat že na naše soutěže budou proudit davy diváků, takže jidiní plácající pod stupni vítězů jsme zase jenom my! Až jednou (teda možná :pinch: ) na tu bednu sám vylezu taky budu chtít pořádnej rachot :woohoo:

"létat je tak snadné....ale padat je snažší"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. srp 2015 12:36 #15474 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Předčasný odjezd
No je to fakt blbý no :-/
třeba smutné to bylo i teď v Trnavě. Na to, že šlo nejdůležitější akci F5J, tak je to takové podivné když na stupních vítězů chybí lidé, a obecenstvo je značně prořídlé ...

Chápu, že někdo spěchá domu, ale těch 30-60 minut navíc prostě nikoho nevytrhne a ba dokonce ani nezabije.

na malých akcích to pokládám vyloženě za urážlivé jak napsal Ruda nademnou

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. srp 2015 13:36 #15475 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Předčasný odjezd
Ve zcela výjimečných situacích to lze pochopit.

Taky přihodím příklad ze života. Např. já se teď v sobotu v Polance možná dopustím něčeho podobného, protože se mi nepodařilo sehnat záskok do vysílání a musím tak nejpozději v 15:00 být ve studiu 15 kilometrů od místa konání soutěže (a i tak už za mě bude kolega hodinu nadsluhovat). Leda že by se to stihlo odlétat vše do 14:00, pak se předčasného úprku nedopustím. Jenže tady to byla volba buď přijet a hold zdrhat (i za cenu, že to prostě nedolétám a naseru si do vlastního hnízda, protože tam se finále nelétá a tudíž budu do vzduchu rozepsán až do posledního kola), nebo nejet vůbec. A nebude to závislé na tom, jak se mi v soutěži povede. Prostě musím být ve tři jinde, i kdybych se tím měl připravit o první místo (což by mě tedy řádně nakrklo, taková náhoda, to si pište :lol: :lol: ).

Pokud ale někdo odjede ze soutěže proto, že se nedostal do finále a "co tam teda bude dělat" (přičemž ho žádná takováhle "priorita" netlačí a kdyby v tom finále byl, normálně by létal), přijde mi to také jako hulvátství. Bude tam dělat to, že svou přítomností vyjádří úctu lepším soupeřům... Nemůže-li, je na místě se omluvit spolusoutěžícím, než odjede, a vysvětlit důvody, které ho k tomu vedou. Tak to vidím já....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. srp 2015 18:07 #15477 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Předčasný odjezd
Popravdě řečeno se mi Petře zrovna ten tebou nadhozený případ úplně nelíbí. Jet na soutěž již od začátku s vědomím , že to dost možná nedolétáš, v jistém smyslu znamená, že můžeš docela zamotat výsledky skupin a tím třeba i někomu znehodnotit výsledek. Neumím posoudit, možná ta šance, že to dolétat stihneš je poměrně dobrá, to asi posoudíš lépe, pak dejme tomu, jinak by to ale tak docela korektní nebylo.

Jinak ale celkem souhlas s posledním odstavcem i předchozími příspěvky - jistěže se občas stanou okolnosti, kdy je odjezd zcela pochopitelný, pokud bych měl na akci jediný model a rozsekal ho v prvním kole, tak asi taky odjedu. Na velkých mezinárodních akcích se zase občas závěr extrémně táhne a když má člověk domů cestu 7-8 hodin, tak může být zisk třeba i dvou hodin vynecháním finále o vyhlášení také cítit (on je dost rozdíl přijet v 21-22h anebo až o půlnoci).

Mimo podobné extrémy ale vnímám setrvání do konce jako slušnost a je opravdu velmi žádoucí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. srp 2015 07:06 #15480 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Předčasný odjezd
Beru to tak, že pokud vše půjde jako obvykle a nenastanou nějaké neočekávané okolnosti, které by vedly k extrémním prodlevám (počasí), tak by se měla celá soutěž stihnout odlétat . Krom toho, myslím si, že tím, že bych musel odjet max. na poslední jedno kolo + vyhlášení (spíš jen to vyhlášení), nikoho nějak zásadně kromě sebe nepoškodím - je to stejná situace, jako kdybych rozsekal letadlo nebo přistál to kolo do pole k sousedům. Jasně, to nelze dopředu predikovat, ale jak říkám, já kalkuluju s tím, že se to odlétat stihne (vycházím z předchozích zkušeností z Polaneckých soutěží). Nahodil jsem to jen jako příklad situace, kdy odjezd není "libovůle", ale faktická nutnost.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. srp 2015 07:28 #15481 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Předčasný odjezd
Já bych z toho tragédii nedělal. Z kina nebo divadla nebo koncertu se taky občas odchází před koncem, protože to dotyčného nebaví. Ve spoustě sportů, které se hrají vyřazovacím způsobem, také většina odjíždí před koncem. Takže pokud někomu v jistou chvíli přijde důležitější posekat trávu nebo jít s dětmi nebo třeba stavět nový model, proč ne. Nemyslím si, že je v tom nějaké neúcta k soupeři nebo pořadateli. V podstatě mě napadá jediná situace, kdy bych to považoval za neslušné - pokud by byl dotyčný členem týmu, tak vůči členům týmu.

Podle mě je to otázka priorit toho kterého pilota, nerozlišoval bych důvod (už vidím, jak v pravidlech vzniká rubrika, z jakého důvodu jo a z jakého ne), a i když předčasný odjezd trochu divný je, rozhodně bych dotyčného neodsuzoval nebo ho měl míň rád.

Taky mě napadá, co když někdo půjde namísto sledování finále nebo vyhlašování výsledků hledat eroplán do lesa?
A co třeba pilot, který odjede ze soutěže po prvním pokaženém startu? Ve volňáskách jich bylo.
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. srp 2015 07:29 #15482 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Předčasný odjezd
Jasně, pokud je výrazně nadpoloviční pravděpodobnost, že se vše stihne, tak není co řešit (to jsem ostatně psal už v minulém příspěvku).

Vadilo by mi, kdyby někdo přijel cíleně na pár kol (nebo třeba jen na první den dvoudenní akce) s plným vědomím, že to nedolétá a prostě si pár kol potrénuje... To by se dalo zkousnout v kategorii s "absolutními výsledky" (volné či třeba RCEN), ale v kategorii s přepočtem ve skupině by to bylo docela nefér.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.308 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám