file Diapozitivy

Více
14. říj 2011 10:48 #5757 od Jiří Veselovský
Diapozitivy vytvořil uživatel Jiří Veselovský
Vím, že jsem OT, ale přesto to zkusím. Kdyby to někoho pohoršovalo moc, tak ať to admin smázne. Hmm, to je úvod.... ;)
Jde mi o to, že mám ve svém archívu mnoho fotek z dřívějška (hooodně z dřívějška, to ještě přeslička měřila asi 5 metrů, možná i víc...), ale bohužel jako barevné diapozitivy v rámečcích (něco i volně). Chtěl bych jen vědět, jestli neexistuje nějaký jednoduchý způsob, jak je na skeneru převést do elektronické podoby. Po dotazu na cenu ve fotolabu mi trvalo asi půl hodiny, než se mi vrátilo vědomí. :D
Existuje na to nějaký přípravek, který ale cenově vychází pomalu dráž, než celý skener, a proto se ptám na alternativní řešení. Za případný tip nebo radu předem děkuji. Klidně SZ.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
14. říj 2011 22:14 #5759 od Petr Lokvenc
Odpověděl Petr Lokvenc pro téma Diapozitivy
Co třeba tohle?

odkaz


(oba řádky odkazu si musíš spojit, protože psáno vcelku mi to tady jeho prostřední část nahradilo třemi tečkami).

edit : aleš opravil.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. říj 2011 17:59 #5763 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Diapozitivy
Petře, děkuji za tip. Věděl jsem o něm :oops: , ale můj problém je v tom, že momentálně mám určitý počet diáků, které chci oskenovat, ale také vím, že ten počet se už nikdy nebude zvyšovat. Tím chci říct, že to je pro mne jen jednorázová záležitost a jako počítačová lama jsem si představoval, že existuje něco velmi jednoduchého a hlavně laciného. Po oskenování cca 250 diáků končím a pak by ten aparát šel do skříně.
A perlička nakonec, asi proto, že mám Lídla přes ulici a někdo od nich čte Stoupák. :lol:
http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/lidl_cz ... _20928.htm

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. říj 2011 08:13 #5767 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Diapozitivy
haha,tak to je haluz

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. říj 2011 08:55 #5769 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Diapozitivy
Akorát že ty diaduplikátory z lídlu stojí pořádně za prd :-(
Kolik toho vlastně máš? Nějaký přiměřený počet ti klidně sjedu, už sice nemám profi scanner, ale pořád mi tu zbyl Epson V500, který si z běžným diákem poradí docela dobře (profi diafilmy s velkou densitou typu Fuji Velvia u tebe nečekám, snad ti nekřivdím) ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. říj 2011 14:55 #5770 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Diapozitivy
Tome, to je super nabídka. Neděs se čísla 250, které jsem uvedl ohledně celkového počtu. V tomto případě bych udělal maximální redukci a vybral jen ty, které jsou pro mne srdeční záležitost.

Tomas Hruby napsal: (profi diafilmy s velkou densitou typu Fuji Velvia u tebe nečekám, snad ti nekřivdím)

Tak tohle opravdu nehrozí, protože focení jsem bral vždy jen jako výrobu dokumentačního materiálu (teď asi trpíš ty, co?) a proto mi tenkrát stačil obyčejný Zenit-E (černý).
Domluvíme se po telefonu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.385 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám