× Do tohoto fóra nemůžete přispívat. Diskuse bude vždy přesměrována do příslušné sekce.

file Vektor XXL

Více
11. zář 2015 04:52 #15546 od Petr Šulc
Vektor XXL vytvořil uživatel Petr Šulc
Dobrý den,začátkem srpna jsem si pořídil od pana Leoše Svobody model větroně Vektor XXL o rozpětí 3000 mm.Osazen je motorem MVVS 2,5/1100,servy SOP a VOP JX,serva klapek KST DS 113 MG a serva křidélek Graupner DES 427 BB. Váha s baterií FOX 3.čl 2200 mAh vychází 1370 gramů.Regulátor RAY 40 A+SBEC Turnigy 26 V.S motorem MVVS stoupání cca 10m/sec
(měřeno variem Futaba).

Poznámka:
Současně přidávám obrázek modelu Cirrus po prvním přistání(normální),kdy se vytrhl šroub z gondoly.Po opravě a po dalším letu se totéž opakovalo na druhé straně gondoly.Byl jsem nucen zakoupit nový trup a budu dále zkoušet.

Vzhledem k pravidelným zdravotním prohlídkách počátkem září,budu ve zkouškách pokračovat příští týden.
Zdraví Petr ze Suché.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
11. zář 2015 05:44 #15547 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Vektor XXL
Ad Cirrus - šrouby trochu pracovaly u úplně prvního trupu, který jsem měl, ale projevovalo se to trochu jinak (vylézaly horem). Výrobce to pak i podle mých poznámek vylepšoval a později se to nedělo.

To, co je na fotce, je buď nějaká kusová vada, o které by se mělo dát vědět výrobci (není zcela vyloučena ani reklamace) anebo to normální přistání zas tak moc "normální" nebylo :-( Tohle by se u Cirrusu opravdu dít nemělo a není to zcela obvyklé!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. zář 2015 07:22 - 11. zář 2015 07:23 #15548 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Vektor XXL
Ten Cirrus, to vypadá fakt na problém s tou konkrétní gondolou. U mýho Cirruse po pádu z 250m v Bořeticích byl trup sice na 4 kusy, ale lože zůstalo bez nejmenšího poškození. A nepřetáhnuls moc šrouby? Ty se moc utahovat nesmí, jen tak lehce na doraz...

Ale aby křídlo správně sedělo na trupu a síly na lože byly rozloženy, tak VŹDY tmelím dosedací plochu na gondole pod křídlem mikrobalonem.
Poslední změna: 11. zář 2015 07:23 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. zář 2015 07:37 - 11. zář 2015 07:37 #15549 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Vektor XXL

Petr Šulc napsal: ...od pana Leoše Svobody model větroně Vektor XXL o rozpětí 3000 mm.Osazen je motorem MVVS 2,5/1100,servy SOP a VOP JX,serva klapek KST DS 113 MG a serva křidélek Graupner DES 427 BB. Váha s baterií FOX 3.čl 2200 mAh vychází 1370 gramů.Regulátor RAY 40 A+SBEC Turnigy 26 V...


Škoda, že gondola není delší. Pak by se to dalo dovážit i s lehčím vybavením...
Baterie 3S2200 vs. 3s850 ... - 90 až 100g
Motor MVVS 109g vs typu AXI2217, 2810, a pod. ... - 30 až 40g
Externí SBEC ... není potřeba, když je slušný regl s 5A SBEC ... - 20g

...a bingo, můžeme být i na krásných 1210-1230g... dovážit se to do větru dá vždycky, ale "odvážit" moc ne... :)
Poslední změna: 11. zář 2015 07:37 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. zář 2015 04:50 #15563 od Petr Šulc
Odpověděl Petr Šulc pro téma Vektor XXL
Vážení přátelé,děkuji Vám všem za příspěvky k mému tématu.

S pozdravem Petr ze Suché.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. zář 2015 16:28 #15566 od Bohuslav Reichard
Odpověděl Bohuslav Reichard pro téma Vektor XXL
Současně přidávám obrázek modelu Cirrus po prvním přistání(normální),kdy se vytrhl šroub z gondoly.Po opravě a po dalším letu
se totéž opakovalo na druhé straně gondoly.Byl jsem nucen zakoupit nový trup a budu dále zkoušet.

Od doby kdy mél Tomáš problémy se šrouby na gondolce (byl to jeden z prvních kusů) se do hrany dává rowing a už nejsou žádné problémy.Kdyby to šlo tak se podívej na číslo na kořeni křídla -razítko-já podle toho dokážu dohledat kdy se to vyrobylo a kdo to vyráběl.Díky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. zář 2015 06:10 #15567 od Petr Šulc
Odpověděl Petr Šulc pro téma Vektor XXL
Dobrý den,našel jsem číslo na kořenu křídla 137.
Děkuji za ochotu.
S pozdravem Petr ze Suché.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.429 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám