× Do tohoto fóra nemůžete přispívat. Diskuse bude vždy přesměrována do příslušné sekce.

file aku

Více
18. led 2017 18:55 #17859 od Jiří Veselý
aku vytvořil uživatel Jiří Veselý
Zdravím.

Mám tu na dobré aku Li-Po ještě jeden a myslím významný poznatek.
K věci: ráno jsem přišel k autu obsah 1000cm3, olej 10W. Vše zamrzlé, okna i uvnitř. Otočím klíčkem a 2x hm-hm.
Tedy nastartovat nešlo. Šahnu do kapsy vyndám 2x2 2200mA, propojím do serie, připojím na aku a nádhera - motor naskočí lépe než s novou bat. olovo. A protože jsem jel do města, musel jsem po porkování natočit motor ještě dvakrát, tedy dohromady 3x. Doma jsem doplnil 350 mA a protože jsem to udělal již podruhé se stejnou mírou nabití, domnívám se, že jsou bat. OK. Tedy zítra opět s "lipolkama" v kapse. Možná, že to někomu poslouží v podobné situaci. JIVE.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
18. led 2017 20:58 #17860 od Jiří Kačírek
Odpověděl Jiří Kačírek pro téma aku
Ano, ale 4S Li-pol je moc! Bohatě stačí 3S =12,6V.
Kač

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. led 2017 21:38 #17861 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma aku
Taky znám historky o nastartování auta s 3S lipolek (že Jardo Šmehlíků :))

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. led 2017 05:09 #17862 od Jiří Veselý
Odpověděl Jiří Veselý pro téma aku
Zdravím.

Se všemi kontra názory souhlasím. Uvádím krajní nouzi a vše funguje OK. Pokud bych někdy shledal nějaké poškození, určitě se zmíním. Ale asi to bude trvat dlouho, protože v "civilu" odebírám ampéry přes régl 20A. Přeji hezký den. JIVE.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. led 2017 11:48 #17863 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma aku
Taky souhlas. Ale hned odpojit.
Jednou jsem je tam nechal, zena s nimi objela blok a skoro horely.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. led 2017 13:57 - 19. led 2017 14:04 #17864 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma aku
Jinak než tříčlánkem Zippinou 4000 mAh už ani vybitá auta nestartuju B) :whistle: :lol: .

Vyzkoušeno za pět let na mnoha autech (naposledy sousedka asi před 14 dny), od tříválcového benzínu až po dvouapůlku diesel, a ty baterky stále žijou a jsou ve velmi dobré kondici. Běžné startovací kabely obvykle ani neškytly (proč asi, to co se prodává běžně je dobré tak na napájení vánočního stromečku a ne na startování auta, a ty opravdu kvalitní jsou pro změnu drahé jak čert). S lipolkou vždy na první dobrou. Malé, skladné, spolehlivé. Každý automechanik, který to vidí, kouká jak sůva z nudlí :lol: :lol: :lol:

A jak píše Ivan - připojit jen těsně před otočením klíčku (ideál je ve dvou - jeden startuje, druhý přikládá baterku), protože jinak používáte LiPol k dobíjení vyšťavené aku v autě a co to znamená ve vztahu k protékajícím proudům je asi jasné. Po naskočení motoru zase hned pryč.
Poslední změna: 19. led 2017 14:04 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. led 2017 18:26 #17865 od Jiří Veselý
Odpověděl Jiří Veselý pro téma aku
Zdravím.

Připojení jsem provedl síťovou dvoulinkou asi 30cm s běžnými krokodýlky.Vejde se to s lipolkami dobře do kapsy. Když jsem provedl připojení, nedošlo k žádnému zajiskření a tím jsem usoudil, že nedochází k nabijecímu spádu a tak jsem moc nepospíchal. Rozpojení jsem samozřejmě učinil co nejrychleji, neznajíc, zda nedochází k nepřiměřenému napěťovému spádu od alternátoru. JIVE.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. led 2017 19:45 - 19. led 2017 20:06 #17866 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma aku
V GME to znají takhle:
www.gme.cz/startovaci-powerbank-westinghouse-wjs001-4000mah


Všimněte si, že je to i blondýnoodolné:


a další:
Poslední změna: 19. led 2017 20:06 uživatelem Milan Chalupník.
Poděkovali: Bohumil Hejl

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.432 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám