× Do tohoto fóra nemůžete přispívat. Diskuse bude vždy přesměrována do příslušné sekce.

file SORG AIR

Více
07. kvě 2022 18:35 - 07. kvě 2022 18:51 #24763 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma SORG AIR
Nj, ale já mám tlačítko on-line šedivé a neaktivní... Jak se připojím?

Aha, tak už to jde, po opětovném přihlášení už jsem on-line :)
Poslední změna: 07. kvě 2022 18:51 uživatelem Petr Dušek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. dub 2023 21:39 - 01. dub 2023 21:42 #25165 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma SORG AIR
Tak po půl roce tady máme novou verzi SORG AIR.

Novinky jsou :

Online realtime score

Nově je online sekce rozdělena na klasické odesílání "tištěných" výsledků emailem a na stoupák + SAEM kalendáře, a na novou sekci ONLINE výsledků. Ty po aktivaci v SORGu budou automaticky odesílány v reálném čase do SAEM systému. Soutěžící tak mohou sledovat výsledky v mobilu.

Redesign opravných letů

Byly zcela přepracovány opravné lety. Nyní jsou více intuitivní pro zadávání. Také bylo upraveno chování pro losované účastníky v opravných letech (defaultně se přepíná na počítat lepší výsledek)

Kontrola rozlosování / validity dat

Přidána podpora pro ověřování validity dat po rozlosování, resp ručních přesunech. To způsobovalo zcela ojediněle zdvojování výsledků u takto zdvojených soutěžících

Neškrtací nula pro F5J

Přidána podpora pro neškrtací nulu v případě opakovaného zapnutí motoru. Je to v pravidlech F5J. Zadává se u každého výsledku a poté se buď škrtá nebo neškrtá.

Napojení na nový SAEM systém

Nově je stahování soutěží napojeno na SAEM systém (kalendar.sorgair.com). Lze vybírat ze soutěží v systému zaregistrovaném. Lze filtrovat dle kategorií ale i státu. Nově se natahují ze SAEMu i kluby soutěžících.

ENG audio


Nové ENG audio

Multilanguage


Podpora pro více jazyků. Výběr jazyků na úvodním okně SORGu.

********************


Stažení zde : sorgair.com/#download nebo autoupdatem ze SORGAIR


Video se změnami :


Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 01. dub 2023 21:42 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. dub 2023 21:20 - 06. dub 2023 21:25 #25171 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma SORG AIR
Oprava autoupdate

Oprava chyby, kdy autoupdate nedokázal vypnout SORG (visel na potvrzovací hlášce) a tak aktualizace, ač proběhla, tak končila na hlášce o nemožnosti přepisu souboru.


Oprava chyby s "Dvojenterem - dvojíté score"

Ve speciálních situacích mohlo dojít k zápisu score soutěžícího na následujícím neobsazeném startovišti ve chvíli, kdy obsluha PC zmáčkla opakovaně klávesu enter v zadávání výsledků. Následkem toho se uložil výsledek, a ihned poté se dodatečným enterem dokázal uložit na další prázdné startoviště.

Širší posuvníky

Rozšířeny posuvníky v SORGu aby se daly lépe chytit myší na delších stránkách

Oprava editace refly letů

Opravena chyba, která způsobovala že se po změně, zda počítat lepší nebo opravný výsledek, nic nezměnilo. Nyní lze i po zadáni opravného letu měnit, zda se počítá lepší nebo opravný let.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 06. dub 2023 21:25 uživatelem Aleš Krátký.
Poděkovali: Radim Barč, Petr Slezák

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. dub 2023 17:56 - 08. dub 2023 17:59 #25174 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma SORG AIR
Krátká informace z prvního a pravděpodobně posledního použití SorgAir2023:
1) přestože jsem se přihlašoval rychlopřihlášením s použitím údajů z účtu, ve vytvořené soutěži mám přehozené příjmení a jméno, ručně to opravuji v editaci soutěžícího
2) nejdou vytisknout trhací kartičky pro soutěžící, mám kartičky pouze pro prvních 8 soutěžících ale zato je mám vícekrát
3) první soutěžící přistávají a zjišťujeme, že nedokážeme zapsat výsledky. Po sapsání výsledku a stisku Enter program na chvíli zamrzne a potom spadne
4) po několika restartech jsem uložil data a program smazal, stáhl jsem instalaci znovu z webu a sláva, výsledky zadávat jdou, ale všechno trvá dlouho, každý výsledek se zapisuje několik sekund - odhaduji že sw vadí že není připojen online, protože doma na wifině to běží bez prodlev
5) soutěž naštěstí bez opakovacích letů, penalizací a podobných komplikací. Toto jsme neměli možnost otestovat
6) soutěž končíme po 6ti kolech, po vypočtení výsledků a seškrtání má fiktivní vítěz 5526 bodů z 5000 možných(!), součet jsme zkontrolovali ručně a dotyčný se posunul se správným součtem 4773 na druhé místo
7) ve finálních výsledcích nevím jak zadat ukončení soutěže po 6ti kolech, když rozlosováno bylo na 7, proto jsem finální výsledky zatím neodeslal do systému
8 ) žádná z mnoha nabízených barevných variant není použitelná na NTB při venkovním světle, proč to nemůže být normálně BW černý text na bílém nechápu(?)

Databázový soubor s chybou plus info kde jsem chybu našel posílám mailem, je to stále stejná chyba jaká se mi stávala již vloni na verzi 2022.
Poslední změna: 08. dub 2023 17:59 uživatelem Petr Dušek. Důvod: doplněn bod 8)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. dub 2023 18:20 #25175 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma SORG AIR
No, tak to tedy nejsou moc veselé informace.
Email došel, tak na to mrknu.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. dub 2023 20:47 #25176 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma SORG AIR
Chápu tvé rozhořčení, a ani netušíš jak to sere mě. Toliko práce, a nakonec tolik problému a v podstatě k ničemu. Takže rozumím i tvému nejspíše rozhodlému rozhodnutí.

Jediné co mohu udělat je se ti omluvit za komplikace a problémy vyřešit. Věř, že to beru jako svoje osobní zklamání a neúspěch.

Níže vyjádření k jednotlivým bodům.

Petr Dušek napsal: Krátká informace z prvního a pravděpodobně posledního použití SorgAir2023:
1) přestože jsem se přihlašoval rychlopřihlášením s použitím údajů z účtu, ve vytvořené soutěži mám přehozené příjmení a jméno, ručně to opravuji v editaci soutěžícího

Ono jak na to koukám, tak každý druhý píše naopak jméno a příjmení A NEBO ho má naopak v účtu na SAEMu.
V nastavení účtu to bylo logicky naopak než ve zbytku systému. Upravil jsem to tak, aby to bylo všude stejné. Tedy 1. příjmení 2. Jméno.
Opraveno

2) nejdou vytisknout trhací kartičky pro soutěžící, mám kartičky pouze pro prvních 8 soutěžících ale zato je mám vícekrát

Vytisknou se vždy všechny. Pokud bys vytiskl "tisk trhacích karet pro soutěžící dle kol" tak by dostal co potřebuješ. Pokud jsi tiskl "tisk trhacích karet pro soutěžící dle jmen", tak tam byla chyba. Stačilo tedy přejít na výše zmíněný typ tisku. Závadu jsem již odstranil.
Opraveno

3) první soutěžící přistávají a zjišťujeme, že nedokážeme zapsat výsledky. Po sapsání výsledku a stisku Enter program na chvíli zamrzne a potom spadne

Je to proto, že jste u soutěže měli vybráno "zveřejnit výsledky na internetu". A na louce, kde jste na internetu asi nebyli to padalo. Upravil jsem to tak, aby se tato funkce vypnula automaticky, pokud nejsi na netu. Taktéž jsem dal defaultní hodnotu na "nepoužívat"
Opraveno

4) po několika restartech jsem uložil data a program smazal, stáhl jsem instalaci znovu z webu a sláva, výsledky zadávat jdou, ale všechno trvá dlouho, každý výsledek se zapisuje několik sekund - odhaduji že sw vadí že není připojen online, protože doma na wifině to běží bez prodlev

Viz výše.

5) soutěž naštěstí bez opakovacích letů, penalizací a podobných komplikací. Toto jsme neměli možnost otestovat
Tam by jste asi nic nenašli

6) soutěž končíme po 6ti kolech, po vypočtení výsledků a seškrtání má fiktivní vítěz 5526 bodů z 5000 možných(!), součet jsme zkontrolovali ručně a dotyčný se posunul se správným součtem 4773 na druhé místo
Todle je opravdu mega voser. Za poslední dva roky nikdo nedokázal přijít na to, jak to někdo dokáže vytvořit.
Vidím v DB, že ve výsledích na pozici 2/1/7 je soutěžící s ID 10, ale v matrixu je na 2/1/7 ID 9. (zkrátka je to jak píšeš - o tom žádná). Otázka je JAK sakra :-/


7) ve finálních výsledcích nevím jak zadat ukončení soutěže po 6ti kolech, když rozlosováno bylo na 7, proto jsem finální výsledky zatím neodeslal do systému

Zapnout o jedno škrtací kolo více ? Poté se škrtne i nelétané poslední kolo a je to vše v pořádku.


8 ) žádná z mnoha nabízených barevných variant není použitelná na NTB při venkovním světle, proč to nemůže být normálně BW černý text na bílém nechápu(?)

Protože ten framework nabízí pouze tyto barevné kombinace a pozadí. V nové verzi je i volba s klasického "barevného vybírátka". Budeš si tedy moct vybrat sám jakoukoliv barvu popředí a jakoukoliv barvu pozadí.


Databázový soubor s chybou plus info kde jsem chybu našel posílám mailem, je to stále stejná chyba jaká se mi stávala již vloni na verzi 2022.

Ano, viz bod 6


Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. dub 2023 08:25 #25178 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma SORG AIR
Kontrola nekonzistence dat - výsledků
Verze:23.04.12.01
Ze dne:2023-04-12

Přidána kontrola při každém zapsání výsledků a to tak, že organizátor je upozorněn na soutěžící u kterých dojde k nekonzistenci (duplicitě, nebo naopak chybějící) dat.

Vlastní barvy
Verze:23.04.12.01
Ze dne:2023-04-12

Upraveno nastavení (vpravo nahoře je symbol klíče). Zde se nastavují barvy, a nově lze vybrat libovolnou barvu jakou vás napadne. Nikoli jen přednastavené.

Online mód v offline režimu
Verze:23.04.12.01
Ze dne:2023-04-12

Oprava, kdy se online výsledky snažily odesílat i když nebyl k dispozici internet a nastavení nešlo vypnout, protože bylo v menu disablovano. Opraveno. Nyní se automaticky vypne, pokud není k dispozici internet. Také bylo nastavení "online módu" defaultně nastaveno na vypnuto

Opraven tisk trhacích karet dle jmen
Verze:23.04.12.01
Ze dne:2023-04-12

Chyba, kdy se vytisklo velké množství duplicitních karet pro soutěžící. Nyní již ok.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. dub 2023 20:37 #25190 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma SORG AIR
NALEZENO - OPRAVENO !!!

Díky informacím a pomoci od uživatelů Petr Dušek a hlavně Jan Kubica se podařilo po několika hodinách / dnech a vlastně i měsících hledání ve dvou lidech objevit (víceméně náhodou) jak se "dařilo" organizátorům pomást SORG tak, že se objevovala chyba při které se výsledek nějakému soutěžícímu nezapočítal, nebo naopak se jich počítalo více, než bylo možno.

Tento nešvár se neobjevoval vždy, ale ve specifických situacích a interakci s uživatelským prostředím během zapisování výsledků převážně v seznamu kol.

Chyba byla odstraněna v seznamu kol, zvoleném letu, finálových letech.

Věřím, že tímto jsme situaci konečně vyřešili a prosím všechny aby používali POSLEDNÍ VERZI a to 23.04.18.01

Díky všem kteří se na tom podíleli


***************

Oprava dlouho hledané chyby : dvojíte NEBO chybějící výsledky
Verze:
Ze dne:2023-04-18

Byla opravena dlouho hledaná chyba, kdy se při zcela specifických situacích podařilo zapsat score soutěžícího na jinou pozici / kolo / skupinu / startoviště což poté způsobovalo chybějící nebo naopak přebývající výsledek u soutěžícího.

Oprava kontrolní funkce validace dat při finálových letech
Verze:
Ze dne:2023-04-18

Byla opravena chyba v kontrolní funkci validace dat pokud byly použity finální lety. Před opravou funkce chybě vyhodnocovala počet letů a mylně hlásila, že soutěžící má nesedící počet výsledků. Nyní opraveno, a vzhledem k opravě chyby s duplicitou / chybějícími výsledky ale vlastně již zbytečná f-ce

Stránka nastavení
Verze:
Ze dne:2023-04-18

Úprava vzhledu stránky s nastavením grafiky programu (prvky byly velikostně upraveny)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poděkovali: Petr Slezák

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. kvě 2023 08:04 #25236 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma SORG AIR
Máme tu další důležitou aktualizaci. Podařilo se najít další patálii, kdy se smazáním soutěžícího z již rozlosované soutěže nedaly zapisovat výsledky + pár dalších, snad už posledních pastí.

Úprava aktualizačního scriptu DB při použití šablon / vzorů soutěží
Verze:23.05.09.01
Ze dne:2023-05-09

Pokud byly používány šablony / vzory soutěži, tak mohlo dojít k nefunkčnosti SORGu při vytvoření soutěže ze staré šablony. Nyní se aktualizují datové soubory šablon a již k tomu nedochází.

Reorganizace záložek v online sekci
Verze:23.05.09.01
Ze dne:2023-05-09

Byly přeorganizovány záložky v online sekci aby se v tom dálo lépe vyznat

Oprava pádu SORGu při smazání soutěžícího z rozlosované soutěže
Verze:23.05.09.01
Ze dne:2023-05-09

Pokud již byla rozlosována soutěž, a poté byl smazán soutěžící (např. protože nedošel), tak při pokusu o zapsání výsledku SORG spadl. Nově se hlídá, zda je rozlosováno, a pokud ano, tak nelze soutěžící smazat ale pouze přejmenovat.

Dotaz při vytváření vícenásobných opravných skupin
Verze:23.05.05.01
Ze dne:2023-05-05

Bylo přidáno varování před vytvářením více opravných skupin než je nutno. Oprava chyby, kdy sorg upozorňoval na neshodu počtu výsledků při opravných letech.

Oprava pádu při zadání opravných letů
Verze:23.05.04.01
Ze dne:2023-05-04

Při zadávání opravného letu padl SORG. Opraveno.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. čen 2023 03:57 #25296 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma SORG AIR
Ahoj Aleši, dokáže SORGAIR automaticky v rozlosování pohlídat aby někteří soutěžící neletěli spolu? Žádné týmové funkce jsem nenašel a když jsem jim zadal stejný kanál tak to sorg stejně ignoroval.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.533 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám