file Nové stroje, q-Diablo

Více
04. bře 2015 19:22 #14450 od Martin Beseda
Ahoj. Před pár dny jsem dodělal a zalítal nového větroně F3K. Píšu nové stroje, protože jsem stavěl součastně dva, ale osadil a zalítal zatím jenom jeden. Model je vlastní konstrukce s použitím profilu AG-03. Všechny výztuhy a nosníky jsou z uhlíku. Trup je z uhlíku celý. Jinak konstrukce je celobalzová křidélka a torzka, potažené taky balzou 1mm.
Trochu jsem přepískl ocasní plochy a vím, že na nich bych dokázal ušetřit opravdu hodně, tím taky na dovážení. Křídlo je dělané pevnější, včetně trubky. Používal jsem i odlehčenou, ale tentokrát jsem chtěl pevnější. Hmotnost celého letadla je 330g.
Počasí mi nedovoluje lépe nastavit letové režimy a tak zatím jenom několik hodů, co jsem zvládl, než mi začali mrznout prsty. Taky jsem vyměnil kolík za jazýček a musím si ještě na něj zvyknout. Napoprvé to sice šlo, ale chce to zkoušet dál.





Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
09. bře 2015 14:29 #14469 od David Hromka
Odpověděl David Hromka pro téma Nové stroje, q-Diablo
No pochlub se, kolik to hodíš a jak dlouho přibližne bez termiky letíš :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2015 14:53 #14470 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Nové stroje, q-Diablo
O chlubení se mluvit moc nedá. :sick: Po výkendu jsem z "házení" celý namožený a "házení" je v uvozovkách oprávněně. Myslel jsem že to půjde líp a hlavně výš. I tak lítání v beztermickém a bezvětrném věčerním západu slunce, bylo na mě slušné. Klouzal jsem s tím z 25 metrů cca minutu, někdy víc a někdy míň. Mám i několik letů z 25m / 90 vteřin. Netuším jaký je standart, ale zdá se mi, že to lítá solidně. Stále se pokouším ladit a experimentuju z těžištěm. Přidání 1,5g do čumáku se projevilo opravdu výrazněji než jsem čekal.
Těch 25 metrů mi připadá trapných a chabých, bohužel, nejsem schopný překonat 30. Nevím proč. :( Ale zkouším to dál.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2015 16:08 #14471 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Nové stroje, q-Diablo
Moje nadšení z hezkého počasí netrvalo ani hodinu. Jsem zase bez letadla... :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2015 17:20 #14472 od Martin Horák
Odpověděl Martin Horák pro téma Nové stroje, q-Diablo
Co se stalo :ohmy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2015 17:47 #14473 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Nové stroje, q-Diablo
To bohužel taky nevím. Vím jenom to, co je jako záznam na výškoměru. Po odhodu v největší rychlosti, ve výšce 5m to najednou nabralo směr zem... Tahal jsem to 8cm ze stvrdlé suché země.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2015 18:19 #14474 od Martin Horák
Odpověděl Martin Horák pro téma Nové stroje, q-Diablo
To je škoda a je to totálka.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2015 19:04 #14475 od David Hromka
Odpověděl David Hromka pro téma Nové stroje, q-Diablo
hmm to mě mrzí... :S :(
Z těch 25 m cca 1minuta kluzu, to bylo docela slušné.
A ta výška by přicházela sama. V loni jsem pokořil hranici 28M a byl jsem za hvězdu u sebe :-)

už víš čím ten pád byl způsoben? Výškovka?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2015 20:49 #14476 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Nové stroje, q-Diablo
Ještě nemám prozkoumané křídlo, ale trup a ocasky jo. Nemůžu uvěřit, že trubka u gondoly pr.12mm a u směrovky pr.7mm je nepoškozena, výškovka a směrovka taky. Ani trubka v místě vsazení do gondoly. Ani pylon křídla, uchycení křídla, konektor, prostě nic není ani škrábnuté. Zato gondola je jako harmonika, přijímač funguje serva se utrhla táhla srolovala. Výškoměr, se ještě uvidí. Nechce se mi věřit že by taková rána nepoškodila nic jiného. To křídlo je na první pohled taky neporušené, ani ťuk. Ale takhle brzo po havárii se mi na něj moc koukat nechce, děsím se toho, že najdu něco horšího. Tohle, pokud by opravdu byla otázka jenom gondoly, by byl malý zázrak. Tu si udělám snadno a myslím, že nějakou nezpracovanou, ale připravenou mám.

Nevím jestli to byla výškovka i když neptrné podezření mám. Jistě myslíš náhon mikrobovdenem. Ten je posílen a upraven. I když možné to je. Až to bude uleželé v mé hlavě, tak se nato zase mrknu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. zář 2015 16:34 #15617 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Nové stroje, q-Diablo
Už týden lítám a ladím opravené Diablo. Dnes ale zase a teď opravdu nevím proč jsem to rozbil. Tohle mě ničí. Na grafu z výškoměru je nějaký podivný pohyb v napětí asi na 51 minutě. Tam jsem to rozsekal. Telemetrie nehlásila žádný pokles a model šlo řídit i potom. Můžete se někdo podívat a pokusit se zjistit proč k tomu došlo? Letěl jsem v tom okamžiku klidně, točil jsem takovou příjemnou nulku a zničeho nic, bez varování se model obrátil a začal chovat, jako by jsem bral za kormidla nadoraz. Na obrácené povely nereagoval až do dopadu na zem. :(
A to jsem si "zase" říkal, jak to mám hezky vyladěné... :(
Nedaří se mi vložit celý graf z výškoměru. Kdo by měl čas se na to mrknout pošlu ho mailem. Děkuji.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.481 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám