exclamation-circle Povolené zařízení a FW pro FAI F5J

Více
26. úno 2014 17:34 #11900 od Aleš Krátký
www.fai.org/component/phocadownload/cate...roval-list-20-feb-14


Pokud chcete létat FAI F5J, je třeba mít pouze tyto zařízení. Ostatní nejsou oficiálně uznávané.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
26. úno 2014 18:01 #11901 od Petr Dušek
Aleši, dvě drobné poznámky.
1) snad bys konečně mohl přestat uvádět kategorii F5J zkratkou FAI, nevím o tom, že by se někde psalo FAI F3B, nebo FAI F1C ??

2) K informaci o schválených výškoměrech je potřeba doplnit důležitý dodatek - jedná se o dosud schválená zařízení (ke dni 20.2.2014), je pravděpodobné, že ten seznam se bude rozšiřovat...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. úno 2014 18:33 - 26. úno 2014 19:24 #11902 od Aleš Krátký
1) FAI uvadim zejmena proto,ze se v techto koncinach pouzivalo F5J pro trosku jinou kategorii.. .takhle to urcite neni v rozporu ?

2) kdo vi, co mam informace tak "jine" tam proste aktualne nejsou a tim padem ty bys cekal s koupi vyskomeru tyden pred zacatek souteze, jestli se tam nahodou neobjevi tvuj zamysleny vyskomer? pokud ne, tak bych se ridil timto seznamem.
Nicmene jen davam link na prislusne stranky.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 26. úno 2014 19:24 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. úno 2014 19:55 #11903 od Petr Dušek
Dobrá, vzdávám to... na jíném místě píšeš, že budeš dělat PR elektro kategoriím... tak fajn, zkomolená zkratka kategorie a neúplná či zkreslená informace o výškoměrech je opravdu ta nejlepší propagace :( :( :( .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. úno 2014 20:58 #11904 od Aleš Krátký
Co je na tom zkomoleného prosím tě ? fakt nechápu co je to za problém, když specifikuji před názvem F5J ještě FAI ?

to ti jako vadí, že se například u WRC (auta) uvádí FIA WRC ? Nehledě na to, že předpokládám, že pokud už je soutěž v oficiálním FAI kalendáři, tak se bude lišit od "obyčejných F5J s hromadou místních úprav, kterou pořádá horní kocourkov pro 4 kamarády". A právě to pozlátko mezinárodní soutěže zastřešené FAI.org je dobré asi nějak zvýraznit. Jestli máš ale jiný názor, klidně se vyjádři.

ad výškoměry : Ty víš, že budou nějaké další ? já teda ne, a přiznám se ANO nečetl jsem zápisy z FAI abych věděl, že to je "dočasný" seznam. Pokud jsi v tomto zběhlejší pak nechápu, proč třeba pro mně takovouto důležitou informaci zatajuješ před kolegy ? Já jsem se podělil alespoň o to málo co vím ... kritizovat umí každý že.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. úno 2014 05:35 #11905 od Tomas Hruby
Seznam to je "dočasný navždy" - je určen k tomu, aby byl doplňován (a případně některé řádky rušeny).

A k tomu "FAI" - uvědom si prosím, že oficiálně v podstatě žádné "místní úpravy" neexistují! Pokud pořadatel vyhlásí F5J, tak se prostě létá podle pravidel FAI automaticky. Tak maximálně lze přimhouřit oči nad zjednodušením startoviště, pokud to prostorově opravdu objektivně nejde, ale pokud by někdo začal z pravidel "vykousávat" další části, tak to je špatně :-( Ona tahle "rozlišující slůvka" asi dávala smysl před dvěmi roky v naprostých počátcích, nicméně v momentu, kdy F5J jde do třetí sezóny a letošní pravidla už dost možná zůstanou nezměna až do momentu, kdy budou převedena do statusu "oficiální", bych se taky klonil k tomu to začít odbourávat.

Jinak ale bez ohledu na tu tvou výměnu názorů s Petrem je určitě dobře, žes to sem dal, díky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. úno 2014 09:42 #11909 od Aleš Krátký
Já nemám problém to nepsat, já mam problém s tvrzením, že se to psát nesmí (je to zkomolení názvu kategorie).

A jak jsem psal, pokud někdo ví více než já (a to je denně:) ) tak ať se podělí s ostatními.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. úno 2014 11:06 #11910 od Petr Dušek
Aleši, kdybys pozorněji četl a trochu přemýšlel, ušetřili bychom si spoustu nepříjemností...

Ve svém příspěvku #11901 jsem nepsal nic jiného, než k čemu se teď hlásíš. Napsal jsem "že bys konečně mohl přestat psát vedle F5J zkratku FAI", nepsal jsem nikde že se to psát nesmí...
Za druhé jsem upřesnil tvoji informaci o výškoměrech dodatkem, že seznam povolených zařízení se bude pravděpodobně rozšiřovat.

Soukromou válku z toho děláš sám... pak se nediv, že ti sem moc lidí nechce přispívat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. úno 2014 16:09 #11912 od Aleš Krátký
Já ti na to ale normálně odpověděl (#11902) bez jakékoliv urážky nebo agrese.

Hele v pohodě, jen je občas třeba něco napsat ve více milém tónu (jak z tvé, tak i mé strany). Třeba od T.Hrubého jsem nikdy neměl takový pocit, ikdyž je v podstatě opravuje více než ty např...

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. bře 2014 19:09 #11916 od Petr Dušek
Jako bonus jsme dnes na školení rozhodčích viděli naživo výškoměr od JETI. Schvalovací proces pro zapsání do seznamu povolených v současnosti probíhá. Jako zobrazovací jednotka pro výšku a fw slouží Jetibox. Cena má být bohužel o něco vyšší než u Altisu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.425 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám