question-circle ALTIS a restart motoru

Více
11. bře 2024 19:58 #25505 od Petr Dušek
ALTIS a restart motoru vytvořil uživatel Petr Dušek
Ahoj piloti, asi z nedočkavosti před startem sezóny mě při hraní s programováním nového reglu něco napadlo.

Výškoměr jako rozhodující hodnotu pro start i restart motoru bere hodnotu signálu plynu 1.200 ms. Při "správném" naprogramování regulátoru mimo obvyklé hodnoty, je možno opětovně zapnout motor a libovolně dlouhou dobu letět na půl plynu, aniž výškoměr zaznamená restart a tudíž ani nevymaže naměřenou výšku.

Možná mi nějaká informace uniká, ale je toto nějak ošetřeno v pravidlech nebo v parametrech pro fw výškoměru?

Samozřejmě v těchto úvahách záměrně pomíjím svědomí a vrozený smysl pro fair play každého soutěžáka ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
13. bře 2024 10:22 #25507 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma ALTIS a restart motoru
Ahoj Petře, www.rcex.cz/?p=6577 . To už jsem opsal z RCGroups, viz odkaz v odkazu.
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. bře 2024 12:19 #25508 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma ALTIS a restart motoru
Honzo dík, je to přesně totéž co píšu já. Zdálo se mi, že už jsem o tom problému někde četl... :woohoo:

Můj dotaz je směřován k tomu, jestli se to někdo v mezičase nepokusil vyřešit. Za mne by to byla poměrně jednoduchá úprava fw s povoleným restartem. Stačilo by po zapsání výšky, tj. 10s od vypnutí motoru, jakékoliv zvýšení řídícího signálu plynu vyhodnotit jako restart. Samozřejmě s nějakým filtrem pro zanedbání náhodných rušivých pulzů(?)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. bře 2024 21:31 #25520 od Martin Falticko
Odpověděl Martin Falticko pro téma ALTIS a restart motoru
Nevím, jestli to Altis řešil, případně jestli to má v nějaké verzi vyřešené. V našem AMS to mám řešené tak, že dokud je vstupní impulz menší než 1,2ms, motor se prostě nespustí (na výstupu bude pořád minimum). Tzn. časomíra se opravdu začne spouštět až se zapnutím motoru.

AMS
Poděkovali: Pavel Svoboda

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.277 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám